Recommended Posts

  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Duplo W cini mi se da mi je pandur rekao da treba da pise na staklu da je fabricki zatamnjeno. Za ksenone ne znam, ali ako imas atest za stakla, sta njega briga jer zatamnjeno fabricki ili nije :D

Link to post
Share on other sites
On 1/15/2018 at 3:10 AM, Simson said:

Duplo W cini mi se da mi je pandur rekao da treba da pise na staklu da je fabricki zatamnjeno. Za ksenone ne znam, ali ako imas atest za stakla, sta njega briga jer zatamnjeno fabricki ili nije :D

Suprotne informacije na sve strane. Od Delte sam dobio informaciju da na staklima treba da bude oznaka opcije paketa, u mom slučaju S761A - odnosno 761. Na staklima ima slovo V - obično, ne W. A koji će mi atest za stakla, ako su fabrički zatamnjena?

Što se xenon-a tiče, dosta ljudi je zamijenilo obične farove sa xenon farovima, što je ok, ali ne zadovoljava sve propise za Xenon farove, jer isti bi trebali da imaju i autonivelaciju i prskalice. Naknadno ugrađivana sočiva se lako prepoznaju, to nije problem. Pitanje je kako će pandur da zna da je moj auto došao sa fabričkim xenon farovima, kad ne znaju svaki put ni zapisnik za kaznu da popune kako treba?

Link to post
Share on other sites

Ja sam moj zatamnio, stvar je u tome sto ne mozete atestirati, sve sto je lepljeno naknadno bmw kao proizvodjac ne daje dozvolu, tako da sammim tim ne mozete realizovati najbitniji korak pri atestu u AMSS, ja sam moj zatamnio iz estetskih razloga, da sacuvam enterijer i da nije vruce leti, a ne da glumim mafijasa, medjutim bmw je resio da ne daje potvrdu jer imaju fabricki zatamljena, sto je glupost ziva, a ovaj harac drzavi necu da placam, vec cu lepo skinuti sve folije pa nek se nose da prostite, kao bezbednost i slicno a puste juga ili punta 3 puta ispravljanog na tehnickom, a nas zezaju za ovo mislim dno dna. Nadam se da sam vam malo olaksao pretragu jer radim u firmi sa staklima i to pa sam se na vreme uputio. Prijatan dan zelim, pozdrav svima.

Link to post
Share on other sites

I ja sam danas skinuo folije, i napred i nazad, a nema 2 god kako sam zatamnio... Bas mi krivo bilo... Glume neku drzavu, pune budzet,a kakvi se lesevi sve voze i prolaze tehnicki to je smejurija. Jos je smesnija ta prica oko zatamnjivanja i bezbednosti od naseg velikog nam strucnjala zorane m... Da ne prodajem auto pa da jurim atest mozda, ovako prezalicu. Tuzno je sve to kako nam otimaju pare ali i treba, i gore jos kad se niko ne buni i pristajemo na sve.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, castor said:

Suprotne informacije na sve strane. Od Delte sam dobio informaciju da na staklima treba da bude oznaka opcije paketa, u mom slučaju S761A - odnosno 761. Na staklima ima slovo V - obično, ne W. A koji će mi atest za stakla, ako su fabrički zatamnjena?

Što se xenon-a tiče, dosta ljudi je zamijenilo obične farove sa xenon farovima, što je ok, ali ne zadovoljava sve propise za Xenon farove, jer isti bi trebali da imaju i autonivelaciju i prskalice. Naknadno ugrađivana sočiva se lako prepoznaju, to nije problem. Pitanje je kako će pandur da zna da je moj auto došao sa fabričkim xenon farovima, kad ne znaju svaki put ni zapisnik za kaznu da popune kako treba?

Secam se da je neko V bilo u pitanju :D Pa to je i meni fascinantno, ispadne drzava pametnija od fabrike kad se i fabricka stakla moraju atestirati 9_9

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Delija said:

Naravno da ne treba atest za fabricki zatamnjena stakla - pa cemu sluzi homologacija na staklu?.

Odakle vam uopste ideja za to? :)

De ti to objasni svemogućem i najpametnijem sa plavom šapkom kad te zaustavi gladan i žedan, jer od jutros mu niko ništa nije dao... Ubjedi ga kad on zna bolje.

Link to post
Share on other sites

Upravo me zaustavio pandur, imam folije na zadnjim samo...

Skidanje tablica, 3 meseca zabrane i do 20000din kazna, nekako sam se provukao pravio se lud i nekako mi napisa za pojas samo.

Zaustavili su 10 automobila i samo skidaju pokazao mi pandur tablice skinute jer je mislio da mu ne verujem

 

Sent from my (S' mobilni) LG

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Taj atest sluzi za ukras i da se opravda  100E :) Samo zvanicni atest vazi, kao i za sve, komplikovano jeste ali ili se prilagodi ili se zali u prazno, protiv sistema ne mozemo. Realno zakon postoji oduvek, to sto su sad resili da krenu sa sprovodjenjem je drugo, svi smo znali za folije, da postoji odredjeni procenat zatamljenosti.. Na prednjim staklima vec je fabricki zatamljeno po zakonu, ne sme vise, a mi mozemo da pricamo sta god.. Jeste sve naopako, ali mora od necega da se pocne. Posle se svi zalimo ne valja drzava, a ne valja jer svi muljaju i prolaze kako stignu, ne samo za automobile na tehnickim pregledima, gde niko nema katalizator, dpf filter, egr, nego za sve. Sami sebe ubijamo sa tim. Manje zagadjuje caletov 101 iz 1980 kojeg on drzi u prefektnom stanju, nego svi ovi nasi iz uvoza. Samo nek sprovode sve pre svima, a ne selektivno, to je uvek bio problem.

Link to post
Share on other sites

gomila novijih automobila ima veoma lepa tonirana stakla i nema ih potrebe zatamljivati jer su sama po sebi lepa,a ko bas voli tamna stakla onda mozda i taj atest da se odradi ako je 100e i ako se plaća jednoktatno ,mozda i nije neka cifra ako je nekom bas po volji da ima tamna stakla

Link to post
Share on other sites

Pa vidi po ovome sto sam nasao.. Platis da ti stave folije koje su atestirane od strane proizvodjaca, platis ispitivanje, platis tehnicki opet, platis neke takse, platis neke agencije ko zna sta vec... A plus tebi BMW mora da izda papir da mozes to da uradis

Sent from my (S' mobilni) LG

Link to post
Share on other sites

Folije su atestirane da su u skladu po propisima za taj proizvod, taj atest nema veze sa atestom za propustiljivost svetlosti. Isto sto imas atest za bocu za plin da je u skladu sa propisima,  vazi 10g. Kod bmw-ova, sva stakla su zatamljena odredjenim procentom, otvori prozor na pola i pogledaj razliku, minimalna je, ali je ima. E ta razlika je taman za prednja stakla po zakonu, mozda moze jos 5% max. Fabricki stakla imaju UV zastitu i pocenat zatamnjenosti, bar E46 E39 i ostali tih godina, pa na dalje.

Link to post
Share on other sites

Umjesto da donesu zakon/pravilnik/uredbu da se napred može zatamniti samo 10-15%, a nazad koliko hoćeš, da se folije mogu zalijepiti samo od atestiranih proizvođača, u onim servisima koji imaju atest i uređaj za mjerenje stepena propustljivosti svjetlosti koji moraju da atestiraju ispravnost uređaja svakih godinu dana i da ti servis koji je zalijepio folije izdaje potvrdu da je to što je urađeno u skladu sa zakonom/pravilnikom/uredbom, a da je kazna za servis koji izda lažnu potvrdu 500.000,00 dinara, a da postoje se nasumične kontrole rade svakih par mjeseci, njima je lakše da jebu narod ovako i da nas vrte u začaranom krugu. Sve majmun do majmuna.

Link to post
Share on other sites

Drugari kazem vam nema nacina, a ovce za sisanje nismo, ja folije stavio pre 3 meseca evo skinuo ih sad, opet kazem prezalicu sve pare za folije i to al ono zaustavljanje iskakanje iz zbunova i iznuda koje hiljadarke mi mnogo vise smeta tako da od mene mogu dobiti samo... Mlad sam, ali uzoran sto se tice saobracaja nisam napaljeni balavac pa volim kad me zaustave volim da moze samo da se potrudi i vrati dokumenta uz pozdrav bez zezanja, evo vec 3 godine bez kazne fala bogu, a ne pada mi na pamet da im punim budzet, srecno vama koji ste ambiciozni da ce ovo proci, ali kako kradu tesko da ce se uskoro zadovoljiti. Pozdrav svima!

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Delija said:

Pa tako ne bi mogli da dignu lovu. Matematika je vrlo jasna.

Ovako je tek nece dici...ne znam dva coveka koja su platila atest po ovom sistemu. Jedino ako racunaju na lovu od kazni...

Link to post
Share on other sites