Recommended Posts

  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo istine, na svim vozilima mogu da se atestiraju folije osim na Bmw-u. Svi daju potvrdu osim Bmw-a i Mercedesa. S tim, da Mercedes ne izdaje potvrdu jer folije ne smatra prepravkom vozila, sto je i stavio na sajt i to uvazuju u ABS. Skines to, odstampas i to ti je potvrda. U Bmw-u nisu to uradili, isto tako i ne izdaju potvrdu. Evo ja cu sad da prodjem atest na Fiat Doblu bez problema. Tako da ipak, drzava nije bas toliko kriva

Link to post
Share on other sites

Ja poskidao folije malopre. Same folije su sisle lako i u komadu, ali je ostalo dosta lepka tako da sam zuljao od juce popodne .

Savet - lepak natopiti uljanim razredjivacem i skidati ga sa ziletom (onaj sto skida vinjete i nalepnice), provereno najbrze ide. Probao sam i medicinski benzin i alkohol, nista ne ide lako kao nozic i uljani. 

 

Link to post
Share on other sites

Ima jedna novina.  Pribaviti dokument od Delte da za taj VIN ne mogu da izdaju saglasnost za ugradnju folija. Zatim doci u ovlascenu organizaciju sa svim ostalim dokumentima i podnijeti zahtjev. Organizacija zatim  salje upit ABS-u za odobrenje rada pozivajuci se na Clan. 5 pravilnika o ispitivanju. Po odobrenju Abs-a se nastavlja postupak i pristupa ispitivanju.

Link to post
Share on other sites

Konstrukcijske i tehničke karakteristike vozila, opreme i delova moraju biti u skladu sa nacionalnim propisima i standardima.

Ako za vozila opremu i delove ne postoje odgovarajući nacionalni propisi i standardi, tada se primenjuju međunarodni propisi i standardi, kao i normativi proizvođača.

Ako za vozila, opremu i delove ne postoje propisi ili standardi, kao ni normativi proizvođača, tada se primenjuju pravila nauke, odnosno pravila tehničke struke ili smernica odobrenih od strane Agencije na osnovu prihvatljivih tehničkih rešenja.

Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, StunterSM said:

Sad cu da atestiram folije na sedmici samo tako

Ja sam planrao svoje da skinem sada za vikend.

Ajde javi sta si uradio, ako budeš to radio pre vikenda :). Imam Luminar folije, pa bi ih pre atestirao nego skidao (predhodni vlasnik je to uradio u nekom krštenom servisu za folije).

Link to post
Share on other sites

Moraju biti sertifikovane. A pre vikenda nema sanse nazalost. Cak vise ne priznaju panduri papir koji ti ukazuje da si u procesu atestiranja. A do sada je radio posao sa plinom ko ga ima. Kad sam upisao drugi motor u auto kad niko nije mogao sto ne bi i folije :)

Link to post
Share on other sites

Cak i ako imate "krstenu" foliju, od 1.1. ako nema "nalepnicu" (sa tipom folije i sta vec ide na toj maloj nalepnici) izmedju folije i stakla nece ni moci da se odradi atest - bez skidanja i ponovnog stavljanja folija.
 

Link to post
Share on other sites

Bas su zagrizli sa tim folijama. Sinoc me zaustavili na ulazu  u Pozarevac a pre dva dana u Pancevu sa firminim kombijem. Odma kako spustim prozor traze atest :D Pandur u Ns-u mi napunio glavu raznim glupostima koje nisu tacne. Samo im iznutra osvetlim blicom oznake da je fabricki zatamnjen posto se nocu ne moze videti golim okom i sa razocarenjem me puste  :D 

Link to post
Share on other sites

Previse mi je to posla oko stakala, plus nemam kad da skacem po agencijama i sl, a para nemam dovoljno da ih cascavam tako da su sisle folije haha :D Sad trazim one zavesice kao fabricke sto idu za 7cu i 5cu, i na zadnju da stavim onu i milina 9_9

Link to post
Share on other sites

Ja sam je bas zagrejao, sreca bila Lumar folija i skoro stavio pre 3 meseca pa nije lepka ostajalo, a ono malo uz ivice samo zilet i obican mer je meni radilo. Ali mora se bas zagrejati, meni su cak grejaci ostali ispravni i citavi. Kao sto kazes iz nedostatka volje da se zezam sa ovom banana drzavom i obaveza ovako bolje sto sam skinuo, sad namerno prolazim tamo gde stoje haha

Link to post
Share on other sites
Just now, StunterSM said:

Aj kad atestiram napisacu tacno sta i kako, gde da se ode i kojim redosledom pa onda i nije neko cimanje. Sranje je kad radis nesto a ne znas sta radis i kojim redosledom.

Pa da, verovatno nije toliko konfuzno kako ovako izgleda, ako uspes javi nam da par prijatelja obavestim koji bi atestirali. Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Ja sam godinama vozio zatamnjena kola, od 30% pa do 100%, cak na jednom autu i soferka je bila tamo negde 2011. zatamenjena i nikad me niko nista nije pitao za stakla, a zaustavljali su me x puta. Danas nemam zatamenjena stakla ali bih uradio 30%

Link to post
Share on other sites

Ja sam od 2004 sva koja sam vozio bila zatamnjena i nisu me nikada pitali.ali u poslednjih par dana je par poznanika jedva iskukalo da im ne skinu tablice,i necu da rizikujem da me cimaju i pokvare dan

Link to post
Share on other sites