Recommended Posts

Ja sam zatamnio u black glassu pre 3 meseca dobio sam racun,garanciju i te nalepnice na svakom staklu ispod folije. Ostalo mi je samo atest da uradim u amss ali kolika je guzva i navala necu moci to da odradim u naredni ko zna period.
Na passatu sam skinuo jer su isto lumar i zatamljen je ceo 90% i ne mogu da se atestiraju.


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Svaka cast momku na onom yt videu. Ovo nema veze sa ispravnosti auta ili eu zakonim. Ovo je cist pasjaluk drzave nad narodom. Stanite u red da se na vas popisaju. Jos me nesto cudi, amss, to je npr kod mene u Holandiji anwb, je tu da radi za vozaca ili da se vlast sa njima prvo konsultuje sta i kako pa tek onda da se donese neki zakon koji bi trebao najbolje vozacima da sluzi. Naravno, mozda je moje vidjenje amss pogresno.

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, glengeglach said:

Svaka cast momku na onom yt videu. Ovo nema veze sa ispravnosti auta ili eu zakonim. Ovo je cist pasjaluk drzave nad narodom. Stanite u red da se na vas popisaju. Jos me nesto cudi, amss, to je npr kod mene u Holandiji anwb, je tu da radi za vozaca ili da se vlast sa njima prvo konsultuje sta i kako pa tek onda da se donese neki zakon koji bi trebao najbolje vozacima da sluzi. Naravno, mozda je moje vidjenje amss pogresno.

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 

Ključna razlika, pored same skraćenice je i zemlja :D 

Verujem da je u Holandiji mnogo toga podređeno građanima te zemlje :) . Neke sitne i nebitne stvari, pravosuđe, zdravstvo, sigurnost, finansijski sistem i slično ...

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, smg said:

Ključna razlika, pored same skraćenice je i zemlja :D 

Verujem da je u Holandiji mnogo toga podređeno građanima te zemlje :) . Neke sitne i nebitne stvari, pravosuđe, zdravstvo, sigurnost, finansijski sistem i slično ...

Holandija mi odlicna. Ljudi prakticno oteli zemlju od mora, bave se poljoprivredom na najbolji moguci nacin, kanalska mreza koja funkcionise fantasticno. Zemlja koja pravi najbolje dredger-e na svetu. Na stranu sto mozes da pusis travuljine do mile volje. Izvinjavam se za off.

Link to post
Share on other sites

To je plovni bager, usisava uz pomoc pumpe pesak, sljunak i slicne materijale i onda ih transportuje putem cevovoda ili preko dizne na odredjeno mesto. Radim na takvoj masini, mnogo manjoj nego ova sto je na slici.

Link to post
Share on other sites

Moj sin pohadja pomorsku skolu za oficira.
U skoli imaju i poseban smijer za "baggermeester" ili na eng. dredging master. To je ovdje jedna od vaznijih export produkata.

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Kao sto je Misisipi kolevka potiskivanja, tako je Holandija kolevka plovnih bagera. Najbolji bageri su IHC. Ima stvari u Holandiji vezano za plovidnu i odrzavanje plovne mreze koje me bas fasciniraju. Definitivno imate tu kulturu zivota na vodi i pored vode. Srbija ima strasne potencijale, ali slabo to funkcionise. Kanalska plovidba koja se kod vas bas forsira kod nas je mrtva.

PS Svaka cast sinu za izbor sto se tice skolovanja. Ima tu mnogo odricanja, ali ako voli, nema greske.

Link to post
Share on other sites

Da pitam samo da li je neko cuo sledecu pricu, bar sam ja ovako cuo od par momaka pa ne pricam u svoje ime niti se pravim pametan, da ce se izgleda atest ponistiti tj da nece biti potreban vec kao sto svi znate za lumar nalepnicu napravice i posebnu nalepnicu koju ce dobijati sertifikovani servisi za ugradnju, pa ce uz lumarovu nalepnicu lepiti i tu te samim tim ce to biti potvrda da su folije dobre i prosle ispitivanja (kao da to vec ne simbolizuje Lumarova)... Cisto da proverim sa vama da li je cuo neko nesto slicno?

Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, NikNS said:

Da pitam samo da li je neko cuo sledecu pricu, bar sam ja ovako cuo od par momaka pa ne pricam u svoje ime niti se pravim pametan, da ce se izgleda atest ponistiti tj da nece biti potreban vec kao sto svi znate za lumar nalepnicu napravice i posebnu nalepnicu koju ce dobijati sertifikovani servisi za ugradnju, pa ce uz lumarovu nalepnicu lepiti i tu te samim tim ce to biti potvrda da su folije dobre i prosle ispitivanja (kao da to vec ne simbolizuje Lumarova)... Cisto da proverim sa vama da li je cuo neko nesto slicno?

Cisto sumnjam da ce se drzava odreci para koje uzima, nikad nisu niti ce. Bar je to neko moje misljenje

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Mitrovic Stefan said:
8 hours ago, Stefan L. said:
jel postoje kamere kod nas koje snimaju istekle reg ? 

Postoje odavno. U Valjevu ih ima na svim izlazima-ulazima u grad. Pretpostavljam da ih ima i u BGu, a i u drugim mestima.

Zar te kamere u Valjevu ne mere samo brzinu? 

 

Link to post
Share on other sites

Jedina smo zemlja gde obilazis sva moguca mesta zbog usranih folija... Svugde stavis dobijes papir da je to odobreno od proizvodjaca ili koga vec

Sent from my (S' mobilni) LG

Link to post
Share on other sites

Bio u BMW I ne izdaju potvrdu za zatamljena stakla [emoji27]
Na passatu Sam skinuo tako da I BMW ostaje bez zatamljenih stakla
[emoji37]

Sent from my 7G using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, acca90 said:

Bio u BMW I ne izdaju potvrdu za zatamljena stakla emoji27.png
Na passatu Sam skinuo tako da I BMW ostaje bez zatamljenih stakla
emoji37.png

Sent from my 7G using Tapatalk
 

Po poslednjim informacijama iz AMSS koje ja imam (zvao sam ih). Ne moraš da imaš potvrdu od BMW-a i Mercedesa. Ali moraš da imaš onu usranu nalepnicu između folija i stakla.

Ja ću vrv da ih skinem, jer me iskreno mrzi da se mlatim sa njima. Treba mi 2 sl dana da bi atestirao glupe folije.

Link to post
Share on other sites