Recommended Posts

  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

18 minutes ago, FILIP-M3 said:

Jedino mesto gde moze je BG, i sada ljudi treba kao na put da idu 3 puta za BG da dolaze

Sent from my (S' mobilni) LG
 

Nemam reči da opišem koliko je sve to debilno.

Znači, odeš u ovlašćeni ATESTIRANI servis da ugradiš, oni ti ugrade ATESTIRANU foliju. I onda ideš na ATEST!. I vrhunac, posle na dodatni tehnički.

U ovoj SAT emisiji su doveli tog nekog EU mrsomuda, koji im se popiškio malo na tu celu proceduru. 

 

Plašim se da će na kraju biti, tresla se gora, rodio se miš. I svi vi koji ste (smo)  atestirali, sada ste (smo) budale.

Link to post
Share on other sites

ljudi,kao i sa svakom novinom,treba malo sacekati...

posle nekog vremena,situacija se izbistri,svi se uhodaju i onda bude prosta stvar.

tako je bilo i sa gas uredjaima pre 10ak godina...do tada niko nista nije ni pominjao, Pricao mi neki taksista iz bg(sreli se kod drugara u garazi) da je on vozio taxi po bgd sa gasom pocetkom 80ih.

Tako i sa folijama,folije su vozili od 90ih pa na ovamo poneki,a zadnjih 5 godina su svi lepili. Cim se omasovilo odmah krece cimanje.

Sve sami krimosi :) ,salim se naravno.

Ja sam prvi za postavljanje folija,jer auto izgleda mnogo lepse,mocniji je osecaj u zatamnjenom autu,a i prijatnije je leti(prethoni e39 mi je bio zatamnjen kulturica na 50%).

Ali problem nastaje kad su poceli svi da lepe folije,nema guma ni kocnica,al bitno da mafijaa ,pa zalepio i na pola soferke.

Zato je ovo sad uvedeno,jer polovina tih "mafijasa" nece proci atest,ne zbog folija nego zbog ostalih karabudza na autima,pa ce odustati od ponovnog lepljenja,jer nece proci atest.

A druga polovina ce morati za dzabe da skida folije koje su korektne i da placa nove,samo zbog nalepnice izmedju folije i stakla.To je bas cista glupost.

Ovih prvih mi nije zao jer su uglavnom kamikaze i seljane (ja sam sa sela,ali u drugom slislu reci seljak-poljoprivrednik)

Ali ovi drugi cepaju prvih 100e za dzabe i placaju jos 100e da ponovo nalepe sa tom nalepnicom. To je bas glupost.

 

Strpite se,napravice model da moze svuda da se radi atest,samo da se uhodaju malo u celu pricu,ponavljam,isti haos je bio za atestiranje gasa pre 10ak godina.

Link to post
Share on other sites
Po poslednjim informacijama iz AMSS koje ja imam (zvao sam ih). Ne moraš da imaš potvrdu od BMW-a i Mercedesa. Ali moraš da imaš onu usranu nalepnicu između folija i stakla.
Ja ću vrv da ih skinem, jer me iskreno mrzi da se mlatim sa njima. Treba mi 2 sl dana da bi atestirao glupe folije.
Ugradjivao sam u Black glassu bas kod ovog Nikole sto je gostovao u Sat emisiji i imam i te nalepnice izmedju folije i stakla, tako da cu videti sta moze da se uradi,mada ceo auto je zatamljen 90%
Moracu prednje folije da menjam [emoji52]

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Имао цимали ме и поодавно скинуо...не бих враћао прогледао сам без њих! За лето је одлично,за мрак и гаражу катастрофа!Мени је било 50%,да је мање можда би и било ок по мраку! Још ми остали ксеноне да извадим и могу само да дођу на клековачу :D:D

Link to post
Share on other sites

Nije o folijama ali, poceli su sve da gledaju, drugaru vozacka nije na istoj adresi kao licna, kazna od 6000 do 20000, ne znam koliko bodova, i mesec dana bez dozvole.. Mene sinoc zaustavili, isti problem, jedva se izvukao, i jutros pravac u MUP po novu dozvolu, cena 2400din.. ako nekog zanima :)

Link to post
Share on other sites

Zbog nepodudaranja adrese na vozackoj i licnoj pisu kazne, daju negativne bodove i oduzimaju vozacku???!!! E pa svasta, pa da, ti sto nemaju istu adresu na vozackoj ko na licnoj su najgori, opasni po saobracaj, rizik za sve :D Majko draga ovo jos nisam cuo :D  nije mi samo jasno, jesu li mu pisali kaznu ili su mu samo "preventivno" rekli da je kazna tolko, da se oduzima vozacka itd? Posto su i meni istu pricu rekli samo sto ja vozim sa crnogorskom vozackom ovde u beogradu svoja kola na BG table. Kaze od 6k do 20k din kazna, nekolko bodova i odlazak na sud zbog toga. Krenuo policajac da pise kaznu i popunio formular, doso do dela gde pise obrazlozenje kazne i kreno da se udara hemijskom po glavi. Posle 10ak min cekanja vraca obrazac i krece da me ispituje ko sam, sta radim, gde sam kreno i tako te gluposti. Na kraju nije znao kako da ispise kaznu i otero me u 3 lepe i pozeleo srecan put :) mozda se i nisi bas "jedva izvukao", nego oni oce da te namame za vajferta ili milankovica. Uostalom, ako sam napravio prekrsaj, pisi mi kaznu, ne govori kolko je :D 

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Mitrovic Stefan said:
19 hours ago, cokanovic said:
Zar te kamere u Valjevu ne mere samo brzinu? 
 

Proveravaju i registraciju koliko znam.

Auh...treba to naglasiti ljudima. :) Nisam znao da smo toliko napredni.:)

 

Link to post
Share on other sites

Koleginici iz moje kanc su napisali 14.000 i 5 bodova zato što joj je istekla vozačka. I nagodila se da joj ne uzmu na metar dana. Znači, državo Srbijo. Strašan kriminalac moja koleginica, strašan! 14000 majki im j***m alavi govnari.

4 minutes ago, Zeljkamp said:

Idu izbori, moraju sendvicari od necega da se plate. 

Nadajmo se da idu bez majoneza ... doktori im vadili sendviče :D 

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Mare ETF said:

Kako je krenulo i bus je postao nepristupacan svima. A kontrolora na sve strane :D bicikl i udri, mada ne bi me cudilo da ti traze atest za svetla ako ih imas. Ili da gledaju dubinu sare na gumama :D 

Ja sam išao na posao biciklom (dok nisam promenio firmu / grad). U zemlji Srbiji i to ima svoje izazove :) 

Link to post
Share on other sites
Ja sam išao na posao biciklom (dok nisam promenio firmu / grad). U zemlji Srbiji i to ima svoje izazove [emoji4] 
Ja isto idem redovno, nekako podseca na plivanje s ajkulama, samo bez onog zastitnog kaveza [emoji38]

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites

OFF TOPIC: u bosni, prico mi drug zaustavili njegovog kolegu, ovaj bio kod brata na rucak samo. Pocetak aprila. Dobar dan isprave, jeste li pili (nisam), jel sve ispravno (jeste), ajd da vidimo daj levi zmigavac (levi radi), daj desni (i desni radi), daj stop svetla (radi sve), daj duga (rade i duga), imas li prsluk (imam), dizalicu (imam), prva pomoc (imam), rezervni tocak (imam), ooo pa vi i dalje imate zimske gume a april je, to ne sme. Kako ne sme....pa ne znam ne sme, kolko vam je duboka sara? Kaze ovaj lik nemam pojma, kolko treba da bude duboka? A policajac ni dva ni tri, odgovara: "Pa oko 20 maraka". Ovaj place od smeha, policajac ga gleda i kezi se, i na kraju mu dade neku sicu, metalni novac sto je imao (~6 KM) :D dal je istina ili ne ne mogu da tvrdim ali zanimljivo u svakom slucaju :D 

Link to post
Share on other sites
Auh...treba to naglasiti ljudima. [emoji4] Nisam znao da smo toliko napredni.:)
 
Ja blicam kad vidim da nisu Va table. Mogu i da se zaobidju kamere samo mora malo da se zna okolina.
A sve izlaze, odnosno ulaze, su pokrili. Uzimaju bas dobre pare na njima. Kazna se ceka nekoliko meseci koliko ih ima. Hvale se i da su sve njih postavili samo od naplacivanja kazni od jedne kamere u centru (slika prelazak na crveno), pa vi vidite koliko naplacuju. A ni dinara ne ulazu u rupe i sahte.
Link to post
Share on other sites

@FILIP-M3 ma znam nego ovaj hteo da ga navuce na foru da mu izmami par maraka :D okle ti sad znas u tom trenutku dal ima ili nema u zakonu, uhvate te nespremnog i onda kazu pisacu ti kaznu, izmedju tolko i tolko hiljada je, ti kazes joj nemoj, das kolko imas i na kraju skontas da te je uvatio na foru :D 

Link to post
Share on other sites

Bitno da su nama putevi puni rupa, sahtovi upali pola metra u asfalt, pominju tehnicki dva puta godisnje... Itd....
I onda im na pamet padnu folije
Sve zivo placamo kao da zivimo u Svajcarskoj

Sent from my (S' mobilni) LG

Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod Bosne, u subotu se vracamo s Jahorine, stali na pauzu, posle 10min krenuli, i drug na svom autu zaboravi svetla i pojas, policija bukvalno posle 1km od mesta pauze, srecom prosao je sa 20KMa.  Do pauze je bio vezan, svetla..to se zove baksuz :D

Link to post
Share on other sites

Prosao je odlicno :) nego on poludeo sto je do tada bio vezan, svetla upaljena, i zaboravio kada smo krenuli s pauze :D

 I jos jedna informacija ako nekom znaci, dok smo bili tamo, gorivo je poskupelo i kod njih za 18 feninga, podigli akcizu. 

I opet razocarenje sa nasom policijom na granici, i to na izlazu iz Srbije. Isli smo sa tri auta, zadrzali mene na kratko, kao traze drogu, malo pogledali po autu i pustili me, druga kola nisu ni pogledali, treca zadrazli 1.30h, ispreturali im stvari, uveli unutra, skidanje do gole koze bukvalno, ispitivanje.. i naravno na kraju ni izvinite. 

Link to post
Share on other sites