Recommended Posts

Izgleda da je to redovno na toj granici (pretpostavljam kod Loznice taj granicni prelaz?). Poznajem bas dosta ljudi koje su u vise navrata skidali skroz, ne do gaca nego i gace bukvalno :D a oce i da skidaju tapacire sa vrata svih pa onda ti razrovare sve i ti vracaj posle. Ne znam dali se moze covek zaliti za tako nesto, da ih tuzi jer nece da vrate nazad na prvobitno mesto to sto su ispreturali, a ne bih ni da zamisljam kako bi se ja osecao da meni obrnu kola naglavacke :D 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Taj prelaz :) mozes da se zalis, moraju sve da ti vrate na kolima kako je bilo, pod uslovom da ti ne nadju nista. Razumem sve, moraju i oni da rade kontrolu, ali kad ti cimas ocigledne turiste, koji idu jednom godisnje, sa svom opremom za skijanje, i otvoreno ti kazu da priznas da imas drogu, da cemo najebati ako nadju, i to jos na izlasku iz zemlje. 

Ali kao i obicno kod nas, represija se vrsi nad pogresnim ljudima, one koje trebaju ne diraju  :)

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Mitrovic Stefan said:

Ja blicam kad vidim da nisu Va table. Mogu i da se zaobidju kamere samo mora malo da se zna okolina.
A sve izlaze, odnosno ulaze, su pokrili. Uzimaju bas dobre pare na njima. Kazna se ceka nekoliko meseci koliko ih ima. Hvale se i da su sve njih postavili samo od naplacivanja kazni od jedne kamere u centru (slika prelazak na crveno), pa vi vidite koliko naplacuju. A ni dinara ne ulazu u rupe i sahte.

Da da, čuveni dupli šahtovi na ulazu u grad, dole kod kasarne. :) Ne zna se da li gori prilaz gradu ima Šabac sa te strane ili Valjevo.:D

Link to post
Share on other sites

A sta je fora to sa valjevom,ja nemam pojma?

Ako moze neko da napise,gde stoje te kamere,sta snimaju i od kada?

Bio sam pre par meseci,ali nisam nista primetio...

Link to post
Share on other sites

Na ulazima u grad snimaju brzinu, jbga vidljive su sto bi se reklo, najgora je ta u centru, zeleno u svim smerovima je bukvalno 3 auta da prodju, narod razvio opasan zent i na zeleno staju kad vide da treba svetlo da se promeni.I jos nesto ko dolazi neka obrati paznju na KRSEVE pored puta(okrenute u kontra smeru), u skoro svakom sedi glupaca sa radarom, a 300m ispod pandur zaustavlja.Iskljucivo na ulazu od Sapca i od Bg-a.Skoro svaki put kad dodjem dole kuci, neka nova kamera i neko novo sranje  izmislie, mafijaska i zelenaska drzava radi ko sta hoce....

Link to post
Share on other sites

Verovatno ima slicna fora i kod uzica, kad se prodje mali tunel onaj i krene se uzbrdo ka zlatiboru. Kad sam prolazio tuda, u oba smera ablenduju mi ljudi ko da je racija negde ispred mene a nigde nikog od policajaca (bar ne u sluzbenim kolima i uniformama). Garant i tu imaju neke kamere/krsevi sa radarom i slicno :D 

Link to post
Share on other sites

Da nije bordo fiat punto? Trula visnja boja, tako nesto :D bogami ja sam tuda isao oko 65-70, bio sam u levoj traci a iza mene su bili jos njih dvoje troje koji su me obisli kasnije. Nisu me zaustavljali nigde, a nadam se da kazne ne stizu postom (ovo je bilo 18og Januara ove godine) :D 

Link to post
Share on other sites

Kod nas je akcija za tamna stakla
Morao sam da ih skinem.
Skidaju tablice, salje se ne tehnicki i kazna kao i poeni.
Skroz drugi auto za voznju bez folija :/
Previse svetla unutraedb4f61b7488b7b259a75172c41c6a49.jpg756361e0e25b0711c87089d6c6db0127.jpg

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ти код  Ужица некада и мељају локацију,тај пунто и пре су користили Пежо караван тегет плав(могуће и још да га користе)...најчешће су на првом успону али некада и мењају локацију. Опрез када идете ка Златиборууу!

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Glisa said:

Ти код  Ужица некада и мељају локацију,тај пунто и пре су користили Пежо караван тегет плав(могуће и још да га користе)...најчешће су на првом успону али некада и мењају локацију. Опрез када идете ка Златиборууу!

Ali sto imaju zajebanu peticu e39 ?

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, glengeglach said:

Kako skidate folije?

Verstuurd vanaf mijn SM-G930F met Tapatalk
 

moje su se svukle bez ičega ,samo naceo na cosku i polako se sve skinulo,imao sam mali problem sa zadnjim desnim staklom,jer se folija podelila u 2 dela,ali sam i taj drugi deo naceo i polako ga skunuo u tri cetiri dela,korisitio sam kao pomoc za te delove onaj zilet sa plasticnim okvirom sto su delili nekad uz neki automagazin za skidanje nalepnice registracione,s njim sam skinuo deliće po ivici,njih 3-4 max,sve u svemu laganoi skinuo,ali napominjem folije su stavljene pre godinu dana,tako da ne znam ima li veze ako su starije ili mladje nalepljene folije.

Link to post
Share on other sites

Sa zadnjih bocnih vrata sam skinuo lako, na 1, dok je na zadnjoj soferci islo malo teze!
Mozda zbog toga sto je folija vise nagrevana fenom! Koristio sam Fairy i onaj hrapavi deo sundjera.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam bio sa jednim advokatom ,vozi f10 nazad zatamljena,ali na njima ima male nalepnice "Lumar" folija i baš smo pričali o skidanju istih.Do duše on mi je tako preneo,da je BMW dozvolio da se stavljaju folije,i da više ne treba da se traži dozvola od agencije za bezb.saobraćaja, već se u AMS uplati uplatnica od 7000 din i to je to.Ali folije moraju da imaju na svakom staklu tu malu oznaku što majstori stavljaju.

E sad tako mi je čovek preneo,moram ovih dana lično da odem u AMS da se raspitam.

Link to post
Share on other sites

Nisam ja bas najsigurniji koliko su AMSS i MUP povezani. Saobracajci pisu kaznu, zabole ih sta kaze AMSS :D ja bih prvo pitao u MUP-u da li je moguce i kako je moguce voziti sa folijama. Ima ovde na forumu jedna tema vezana za voznju automobila srpskih tablica u nemackoj, kolega je pitao AMS nemacke da li moze, rekli su mu da moze, a od mupa je dobio skroz drugaciji odgovor :D ne znam da li isto moze da vazi i za folije ove, ali ja bih prvo pitao MUP sta je sve potrebno da njihovi "ljudi" ne bi skidali tablice

Link to post
Share on other sites

Ja sam svoje "atestirao" :) eno ih u kanti za djubre. 

Dva puta su me kulturno putstili u Sremskim Karlovcima, da mi ne skidaju tablice (nisu hteli da uzmu ni Vajferta ... ja ostao u cudu :) ). Nisam imao vremena da cekam nalepnice, ateste i slicno. Fen je radio, skidanje i aceton (sa zadnje i sa fenom je ostalo lepka). 

Link to post
Share on other sites