Recommended Posts

Da li su vas cimali za zadnje? Posto imam na drugim kolima zbog klinaca zadnja tamna. Napred nemam nista.

Kolega je uradio atest. Ides prvo u neki servis koji ima atestirane i registrovane folije. Onda sa njihovim papirima i vidljivom nalepnicom ispod folije ides u AMSS tamo neke silne takse cuda izadje oko 7000din. Pa onda opet na tehnicki, pa neke papircine bla bla. i to je to.

Izasla ga je ta zabava oko 150e na kraju, od taksi, pa folije opet i tako. Ali je resio.

E sad da li su nekoga cimali samo za zadnja?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, marko13 said:

Da li su vas cimali za zadnje? Posto imam na drugim kolima zbog klinaca zadnja tamna. Napred nemam nista.

Kolega je uradio atest. Ides prvo u neki servis koji ima atestirane i registrovane folije. Onda sa njihovim papirima i vidljivom nalepnicom ispod folije ides u AMSS tamo neke silne takse cuda izadje oko 7000din. Pa onda opet na tehnicki, pa neke papircine bla bla. i to je to.

Izasla ga je ta zabava oko 150e na kraju, od taksi, pa folije opet i tako. Ali je resio.

E sad da li su nekoga cimali samo za zadnja?

Mene su cimali upravo samo za zadnja. Pretili skidanjem tablica i od 6 do 20.000 kazna i nesto bodova ... pretao sam da ih slusam posle 20.000 ... :) 

Link to post
Share on other sites

Nista, skidam. Ma nikada na BMW nisam imao tamna stakla, bas zato sto nikada nisam zeleo ni da dodjem u situaciju da se natezem sa nekim i cimam. Ali sam stavio na pezoa na zadnja zbog dece. Mnogo znaci kada se klinci iza voze.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, FILIP-M3 said:

Ok je imati pozadi ne preterano ali dzaba...iz vise razloga je ok folija

Sent from my (S' mobilni) LG
 

Ja ću vrv ponovo ugraditi, kada to bude bilo normalno regulisano i pristupačnije ... 

Link to post
Share on other sites

Mene su zaustavili prekjuche na NBgd, iako imam strane tablice. Nisam mogao da vjerujem kad me je pitao za tamna stakla :D

Ne znam je li bio samo znatizheljan ili je pokushavao da mi uzme pare, ali rekoh mu da je auto iz strane drzhave, a da imam i ateste ako je potrebno (imam atestirane folije, upisane u homologaciju auta). Trazhio da vidi, dao mu, kazhe, hvala i dovidjenja...

Link to post
Share on other sites

Ne znm kako je to pravno reseno. Posto ako su kola registrovana u npr Holandiji i imaju vazecu policu sta se on pravi pametan.

Ali opet dolazimo do slucajeva gde su madjari pisali nasim ljudima kazne za ksenone a auto regisrovan kod nas sto znaci da ne bi smeli...

Mislim da je to vec komplikovano pitanje.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, marko13 said:

Ne znm kako je to pravno reseno. Posto ako su kola registrovana u npr Holandiji i imaju vazecu policu sta se on pravi pametan.

Ali opet dolazimo do slucajeva gde su madjari pisali nasim ljudima kazne za ksenone a auto regisrovan kod nas sto znaci da ne bi smeli...

Mislim da je to vec komplikovano pitanje.

Nije mi jasno kako utvrde da li auto ima fabričke xenone ili ne? Osim možda jedino po VIN-u. Jedino da gledaju prskalice ... ali to se da "fakeovati", ugraditi naknadno. Za one xenone samo u faru, bez odgovarajućeg projektora, za to bi i ja pisao kazne. I to svuda ...

Link to post
Share on other sites

Verovao ili ne pisali su! Ja sam bio u cudu ali jesu. Ni meni nije jasno. Ma da su oni go..a i nas gledaju jos gore pa valjda zato.

Ali stvarno ko nema socivo u farovima je zlocin prema ostalima kada se ugradi xenon

Link to post
Share on other sites

Ja sam skinuo folije sa prednjih stakala još kad su me prvi put zaustavili. Jedini je problem što su bile dobre folije, zalijepljene sa unutrašnje strane, bilo je lufta samo po milimetar od ivice stakla. Još nisam skinuo ostatke ljepila, jer me iskreno mrzi. A problem je što se folija nalazila lijepo ispod svih kedera zavučena. Sad se razmišljam da odem kod Peđe u Mirijevo da pregleda podizače i sajle na prednjim staklima i kad je već sve otvoreno, da izvadim stakla i operem ih skroz. Zapravo ne znam kako da zavučem išta između kedera i ivice stakla, a da ne napravim sranje drugačije...

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, smg said:

Nije mi jasno kako utvrde da li auto ima fabričke xenone ili ne? Osim možda jedino po VIN-u. Jedino da gledaju prskalice ... ali to se da "fakeovati", ugraditi naknadno. Za one xenone samo u faru, bez odgovarajućeg projektora, za to bi i ja pisao kazne. I to svuda ...

Ne moraju prskalice da idu uz xenone kod nekih novijih auta (slabiji su i manje rasipaju), ali automatska nivelacija mora da ide uz svake.

Vrlo lako moze da se proveri da li imas manuelnu ili automatsku nivelaciju.

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Delija said:

Ne moraju prskalice da idu uz xenone kod nekih novijih auta (slabiji su i manje rasipaju), ali automatska nivelacija mora da ide.

Vrlo lako moze da se proveri da li imas manuelnu nivelaciju.

Ja mislim da svaki e46 ima auto nivelaciju, sa ili bez ksenona ... 

Ja imam fabričke ksenone, i nisam nešto primetio da je ta nivelacija agresivna (osim kada upalim auto, on "podigne" farove).

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Delija said:

Bice agresivna kad stavis 2 svinjske polutke od 100+ kg u gepek :D

E da, šalu na stranu .. jel neko pogledao kolika je razlika između max nosivosti i koliok je teško prazno vozilo.

Kod mene je to nešto mizerno ... teško da mogu dve polutke da se poteraju :D Sa 4 odrasla čoveka u kolima, jako malo ostaje za gepek ... Hoću da kažem, da 4 kofera i 4 čoveka prelaze tu cifru.

Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, Mare ETF said:

Cini mi se da je max nosivost oko 1900 kila :D 4 coveka jos i nekako mogu da stanu u e46, al 4 kofera nema sanse :D bar ja nisam uspevao, doduse u limuzini :D 

U e46 mogu da stanu 4 ceovculjak a 4 coveka jako tesko. :D

Za 4 coveka je potrebno barem bmw 5 pa navise.

Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, marko13 said:

U e46 mogu da stanu 4 ceovculjak a 4 coveka jako tesko. :D

Za 4 coveka je potrebno barem bmw 5 pa navise.

4 "mene" teško u e46 :) Sada baš gledam saobraćajnu ... 1930 maks dozvoljena, masa vozila 1505 ... to je nekih 425kg :) ja sam tu negde oko 105kg. Znači ako svako od nas (četiri mene) ponese po flašu vode u pretovaru smo :D.

A što se putovanja u e46ici tiče, ok mu je gepek ako nisi "hoarder" :), I umesto kofera su bolje torbe. Ja se lagano spakujem za more za nas četvoro (doduše, mala su mi deca 7 i 5). Ali ponesem i dva bajsa (doduše na krovu).

Link to post
Share on other sites

Na basket kad sam isao sa drugovima, nas 5oro u kolima, cetvorica nas 193-196cm visina i preko 100kg, ovaj peti oko 180cm i 90ak kila, ko sardine, kolenima sam okretao volan :D da nas je policija zaustavila i izvagala mislim da bismo popili samo takvu kaznu :D ono cime sam odusevljen e46icom, ide ko nevreme i pod tim uslovima :D a inace e46 limuzina ima relativno mali onaj deo kad se otvori gepek, koferi veci malo teze ulaze :D al zato torbe mogu lagano, slazem se. Ja se spakujem za pola sata bukvalno, nego nesto nisam bio optimistican po pitanju ako jednog dana budem vozio e46icu a tu budu i deca, al @smg sad si me ohrabrio sa tim komentarom za more :D 

Link to post
Share on other sites

Veruj mi kada dodju deca taj auto je kao peglica!

Ako je karavan to te malo vadi posto mozes da dizes u visinu stvari pa stavis onu mrezicu inace nula bodova.

Kolica z decu ti pojedu ceo gepek, tu jos dve tri sitne torebice igras malo tetris i to ti je to.

Trojka je auto za patuljke do 1.6m. :)

 

Link to post
Share on other sites

Ja sam visok 196, tek u sedmici moze neko da sedne iza mene kad se namestim kako mi odgovara. U petici nema sanse. Kad spustim sediste i malo oborim naslon, iza mene nema mesta za coveka od 180cm. 

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, dredger said:

Ja sam visok 196, tek u sedmici moze neko da sedne iza mene kad se namestim kako mi odgovara. U petici nema sanse. Kad spustim sediste i malo oborim naslon, iza mene nema mesta za coveka od 180cm. 

Ista prica, 200cm iza mene niko ni u petici. Super je za decu. Ali malu :D

Link to post
Share on other sites