Recommended Posts

  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

10 minutes ago, pimp said:

Ima, kosta me skoro kao folije. Preskupo je ovo... Ne bi me cudilo da sad poskupe i one kineske zavesice u radnjama sa 300 na 3000 din.

Link to post
Share on other sites

Stavi folije, ne kukaj na atest i uzivaj :) veovatno ima i jeftinje ove zavesice kod kineza. Mada ne vidim prakticnost na prednjim staklima.. jedino kada parkiras auto, da zastitis volan i sedista, tj da zastitis  ruke i dupe kada sednes :)

Link to post
Share on other sites

Da mi je toliko stalo do glupih folija kao sto vidim da je mnogima uradio bih taj nesrecni atest i cao! Izem ti 150-200e

Ovako se ne bih cimao ama ni malo. Ovo sto imam na zeninim kolima pozadi bilo zbog dece. Kada uhvatim vremena skinem i ne ganjam se sa debilnom drzavom. 

Prija leti ali se necemo istopiti u kolima bez filije... Siguran sam da cemo preziveti :D

Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, pimp said:

Stavi folije, ne kukaj na atest i uzivaj :) veovatno ima i jeftinje ove zavesice kod kineza. Mada ne vidim prakticnost na prednjim staklima.. jedino kada parkiras auto, da zastitis volan i sedista, tj da zastitis  ruke i dupe kada sednes :)

Da, pa u tom slucaju bolje staviti folije i atestirati.

Link to post
Share on other sites

Ovdje u Sloveniji gdje trenutno zhivim, odesh u firme koje se bave lepljenjem folija, odrade sve za koji sat, neke ti chak nude da ti urade homologaciju sami (atest), jer imaju dil sa ovlashtenim institucijama koje to rade. Ostavish auto kod njih, dodjesh sutradan, cheka te auto sa folijama koje su upisane u homologaciju i to je to,zavrshena pricha, sama homologacija koshta nekih 30EUR. Kod nas moraju sve da zakomplikuju, a neke stvari su lako moguce, uz samo malo dobre volje.

Link to post
Share on other sites

Mogu i strancima da pisu prijavu idu po skracenom postupku odma kod sudije,ili im se zakazuje prvi slobodan termin sutradan kod sudije,oduzimaju se putna dokumenta o cemu im se izdaje potvrda.

novcana kazna 6-20000din.

 

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Kapiram da mogu, po istom osnovu po kome ti moras da imas PP aparat u npr Bosni ili Grckoj. Pa mogu da ti pisu.

Kapiram da moras da postujes zakone zemlje u koju ides.

Link to post
Share on other sites

Sta, dodje nemac sa zatamnjenim staklima koja imaju TUV i upisana su u nemacku saobracajnu i ovi mu pisu kaznu, skidaju tablice i folije? Pa gadjali bi nas bombama istog trenutka. A za PP aparat ima smisla da ti pisu kaznu bilo gde jer spada u opstu bezbednost a ne u "prepravku" automobila, i trebalo bi svako da ga ima nevezano od zakona.

Link to post
Share on other sites

Nece nemcu pisati ako ima atest. Nece ni tebi pisati ako imas atest ovde sa nasim tablama. Zaustave pitaju, on prilozi dokumentaciju, hvala dovidjenja. To nije bitno da li je nemac ili nas.

Inace kod nas nije PP obavezan za putnicka vozila, samo teretna i prevoz putnika.

 

Link to post
Share on other sites

Mogu,zakon vazi isto za sve, pisu se i stranci ako nemaju fabricki zatamljena stakla, ili atest.
Idu u savskoj pa pitaj kod sudije koliko je vec njih pisano zbog zatamljrnih stakla i islo po skracenom postupku jer su strani drzavljani.

Isto kao sto je neko rekao.
Kod nas je zakon da nije obavezan PP aparat u grckoj jeste. I tamo mogu da te kazne.
Isto tako vazi kod nas ako je zakonodavac propisao da mora atest za stakla onda i stranac kod nas mora da postuje isto. Isto kao i ti kad odes u Madjarskoj ako nemas fabricke ksenone mogu da te pisu.
Svaka drzava ima neke svoje zahteve koji moraju da budu ispunjeni i primenjuju se prema svima,nebitno da li si stranac ili domaci.
100% tacna informacija.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Znaci milion Turaka ce po kratkom postupku na ljeto biti kaznjeno? Ne vjerujem da to moze. Uostalom, meni u Holandiji ne treba nista za folije i kako onda bilo sta nasem panduru da dam?

 

 

Link to post
Share on other sites

Nisam upucen u sve propise, ali ovo meni vise spada u kategoriju kao trougao, prva pomoc ili alkohol test koji su u nekim drzavama obavezan. Tu folije nikako ne pripadaju kao ni druge after market stvari na autu.

Link to post
Share on other sites

Ne treba ti nista jer firme koje ugradjuju folije daju atest samom ugradnjom, tj ovlasceni su za ugradnju, imaju sertifikat od drzave.  Pri ugradnji folije mora da postoji neka nalepnica na foliji, oznaka o atestu, firmi koja ih lepi ili sta god. Nemoguce je da ti ne treba nista, onda bi svako sam lepio sta i kako bi hteo, a sumnjam da je to u Holadniji moguce.  Tako bi trebalo i kod nas da bude ali nije, verovatno ce jednog dana promeniti i to, kao i mnoge gluposti koje postoje. 

Link to post
Share on other sites

Ako ne umete da razlikujete stvari kao sto su xenoni koji biju nebu pod oblake, ili pp aparat, od folija na staklima, onda stvarno nema poente objasnjavati bilo sta.

Ako nasi panduri znaju da procitaju npr. nemacki atest i da li su folije atestirane, ja cu svoje g pojesti.

Link to post
Share on other sites

U Holandiji ti ne treba nista. Dok god jebpropust svijetla u razini koji zakon obavezuje. Da, mozes da stavljas sta hoces i koliko hoces. Jos jedan mali detalj, u Holandiji nema tehnickog za motore i samim tim mozes da ih budzis koliko hoces.

Link to post
Share on other sites

@Shator : Niko nije pominjao da li znaju da citaju, nego da znaju da  pisu  :)  

@glengeglach  : Nisam znao, izvinjam se :) Odlicno ako je tako, trenutno za nas pojma ovde deluje nerelano ,jer za sve treba papir.

Link to post
Share on other sites
U Holandiji ti ne treba nista. Dok god jebpropust svijetla u razini koji zakon obavezuje. Da, mozes da stavljas sta hoces i koliko hoces. Jos jedan mali detalj, u Holandiji nema tehnickog za motore i samim tim mozes da ih budzis koliko hoces.
A kako policija u Holandiji zna da li folije propustaju dovoljnu kolicinu svetlosti?

Послато са E6633 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites