Recommended Posts

e,jel imao neko auto sa fabricki zatamnjenim staklima i susret sa policijom ili problem na tehnickom?

S761A Individual sunshade glazing

pod zatamnjen fabricki mislim na stakla iza B stuba i zadnju soferku koje su iz fabrike izasle zatamnjene. Odokativno izgleda kao folijom na 30% kad se zatamni. Jako lepo i kulturno,a fabrika

Link to post
Share on other sites
  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nerazumes

Znam ja da ima,i znam da je fabricki jel pise lepo u dekoderu da je tako izasao iz fabrike po broju sasije,ALI

To na staklu se razlikuje od ovih nalepnica koje su smislili da lepe izmedju stakla i folije naknadno nalepljene. 

Zato sam pitao,da li se neko susretao sa policijom ili imao problem na tehnickom zbog toga sto su fabricki zatamnjena stakla i nemaju nikakav naknadni atest ni potvrdu ni nalepnicu koja se izdaje u Srbiji.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, miksa said:

e,jel imao neko auto sa fabricki zatamnjenim staklima i susret sa policijom ili problem na tehnickom?

S761A Individual sunshade glazing

pod zatamnjen fabricki mislim na stakla iza B stuba i zadnju soferku koje su iz fabrike izasle zatamnjene. Odokativno izgleda kao folijom na 30% kad se zatamni. Jako lepo i kulturno,a fabrika

Ja. Za folije su mi kenjali, ali su me pustili, pa sam ih ja skinup koji dan kasnije da se ne zajebavam sa njima. Gledao je pandur stakla, ja sam se vadio da je sve fabrički zatamnjeno, gledao je prednje staklo i staklo na zadnjim vratima, primjetio da je na prednjim folija, a da su zadnja fabrički zatamnjena i to je to.

Sad čekam da me zaustave, pa da se zajebavam...

Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, miksa said:

Nerazumes

Znam ja da ima,i znam da je fabricki jel pise lepo u dekoderu da je tako izasao iz fabrike po broju sasije,ALI

To na staklu se razlikuje od ovih nalepnica koje su smislili da lepe izmedju stakla i folije naknadno nalepljene. 

Zato sam pitao,da li se neko susretao sa policijom ili imao problem na tehnickom zbog toga sto su fabricki zatamnjena stakla i nemaju nikakav naknadni atest ni potvrdu ni nalepnicu koja se izdaje u Srbiji.

Mislio sam na sledece, ako te zaustavi policija lepo pokazes znak na staklu. Ako bude nerazuman trazis vanredni tehnicki ili da ti pise zapisnik i stavis napomenu u zapisnik.

Link to post
Share on other sites

Ima brdo pasata zadnji deo fabricki zatamnjen. Ne verujem da ce sve bas da jure. Pa da se vidi iz aviona da li je fabrika ili folija. Cim spustis prozor sve bude jasno.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zanima me da li je neko radio presvlacenje folijom celog auta. Promena boje itd..

Sta onda? menjas boju u saobracajnoj? jeste ima logike ali opet je glupo menjati saobracajnu? A opet zaustavi te policija ili ides na registraciju pise zelena a ti dovezao crno...

Link to post
Share on other sites

Svaka promena boje preko 20% ukupne farbane povrsine vozila mora se uraditi izmena u saobracajnoj, bar je tako bilo, i sve do tehnickog niko nema od njih prava da te zeza, jer mozda si kupio branik u primer verziji a nemas odma kesa da ofarbas ili je majstor na odmoru pa imas fore do tehnickog da uklopis boju, a ovo bi svakako morao da radis jer menjas komplet pojavu vozila.

Link to post
Share on other sites

Ma da, skupo zezanje I bas cim.

Idem sutra da atestiram folije na kolima.

Da platim harac pa nek se teraju.

Da niko ne moze da me cima. A da mi se klinci ne kuvaju na zadnjem sedistu jos koza crna...

Link to post
Share on other sites

Srecno sa atestom, ja sam bio izrecit da ih necu stavljati na auto ponovo jer sam imao i nalepnicu lumarovu tj tu sto traze al tad nije moglo da se odradi to, i ja skinem kad da izvine narod prc posle bukvalno 2 dana pristanu da bmw i mercedes mogu bez potvrde.... Al kako je pocelo da pece sunce kroz stakla mozda opet bude palo zatamljivanje...

Link to post
Share on other sites

Zašto cimanje? Potvrda sa tehničkog, zahtjev za promjenu boje i platiš šta treba i sve ok. A to mogu i iz agencije da ti završe da se ne jebendišeš sa šalterima i šalterušama.

Link to post
Share on other sites

Ma glupo mi da menjam boju. Nije da sam hteo ali me zanimalo. 

A za stakla, prvo nisam hteo, reko ima zavesice iza fabricke, ali ipak je vruce iza jos sve koza pa reko ajde. 

Link to post
Share on other sites

Evo zavrsio sam sve za 1h

Agencija za bezbednost (lopovluk) 3400din

AMSS 2400din

Tehnicki pregled AMSS 1500din

Za 3-4 dana dobijam original od agencije papir da je sve gotovo. Sada imam papir od njih da je u procesu i da je atestirano i nema ko da me maltretira.

Jeste sve lopovluk teski ali nema druge opcije. Sada sam miran, iza mi je sada milina, folije + zavese klincima super.

Ali koliko je ceo sistem u ovoj smrdljiji od zemlje glup. Zna se koliko sme koje staklo da se zatamni. Uredjaj za merenje je smesno malo govno.

Kada vec sada pokusavaju da uvedu red u tehnicke preglede i moraces da budes tamo 45min pa neka nabave na tehnickom pregledom to cudo i samo pogledaju, ko nije po zakonu ne pusti ga da registuje kola i gotovo.

A ovako lopovluk teski, bacio sam 7300din

A da ne pricam sto znam da rade ovu foru. Odes kao ja sve zavrsis i onda odes sada i zatamnis napred vise od onoga sto je dozvoljeno. Ali briga te, imas papir da je atestirano...

Stvarno smo debilijana od zemlje.

 

Da sumiramo, 1h ugradnja, 1h atest.

Atest 7300din ugradnja vec po zelji musterije i ko gde ugradjuje.... ali racunati oko 100-150e

Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje brzinsko, sta sledece godine, recimo ako zatamnim kola ponovo, odem i atestiram, sve super prodje kao tebi budem laksi za 7300 i sta sledece godine, jel opet gnjavaza da idem u agenciju ili samo platim taksu neku ili kako vec? Da li zna neko o tome i koja je cena toga na sledecoj registraciji, da mogu da iskalkulisem da l da tamnim kola ili da uzmem one nemacke tipske mrezice za stakla?

Link to post
Share on other sites

Ovo se radi samo jednom i nikada vise. Moze auto da menja i tablice i vlasnika. Vezano je za kola, broj sasije itd.

Radi se jednom i za sada nikad. Dok se neki pastiski strucnjak ne seti da nesto opet promeni.

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, marko13 said:

Ovo se radi samo jednom i nikada vise. Moze auto da menja i tablice i vlasnika. Vezano je za kola, broj sasije itd.

Radi se jednom i za sada nikad. Dok se neki pastiski strucnjak ne seti da nesto opet promeni.

Hvala ti puno olaksao si mi dosta obzirom da mi je ugradnja folija preko drugara nekih 70e isplatice se da odradim to. Imas pice kad si u NS! Pozdrav

Link to post
Share on other sites