Recommended Posts

Ma nista, ziv bio.

Nije stvarno frka sada nikakva ali je trosak bespotreban. 7300din nizasta.

Bukvalno sve ukupno sa voznjom kola sam potrosio do 4h vremena, ugradnja i atest.

Ajde folije svakako nisam imao na BMW pa sam platio pa platio.

Ali evo budalastina, imao sam folije na zeninim kolima, iste kao sto sam sada stavio 110e platio ali to je bilo pre 3god. Nemaju ubacenu onu nalepnicu koju sada traze i sada sta? skidaj i placaj ponovo. Olos da ne moze veci.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo i ja da kazem iskustvo od pre neki dan
Odlucim ja da zatamnim stakla, odem u BlackGlass (super momci, brzi i korektni) zatamne mi napred 30%, pozadi 85% (njihova preporuka) i to sam platio 80e (davali popust za black friday). Odem posle toga u AMSS na zrenjanincu da uradim atest, naravno prvo mi dali da uplatim neke 2 uplatnice, jednu na 300din, drugu na 3000din, uplatim tu odma par saltera dalje, vratim se kod ovog sto mi dao uplatnice, on to nesto iskuca i kaze da  sacekam na red (jbga dosao sam oko 11-12h pa je bilo guzve, i cekao sam oko 2h). Dodjem ja napokon na red, krene ovaj da ga zagleda sa svih strana, pa iznutra, pa spolja, pa opet iznutra (pomislih ovaj nema pojma sta treba da radi), potrajalo je to nekih 5-6 minuta tako. Udje on posle opet u auto i kaze: "a gde ti je peti pojas?", ja reko "ispod sedista, slabo ga koristim, pa da ne smeta"(pojas pozadi u sredini), kad on meni "cupaj ga napolje", ja tu vec zbunjen, naglasio im da necu vanredni kod njih, nego samo atest, i pitam ga cemu sve to, kad sam samo po atest za folije dosao, kaze takvo je pravilo sad, sve mora da se pogleda i slika ko na tehnickom.. Uradim ja to sto mi je trazio, on to fino sve islikao i onda je presao na haubu, zagledao je on tu nesto nekih 15 min, zatvorio, i krenuo opet da kruzi oko auta... OP, stane covek i krene da kuka, ja reko sta je bilo, kaze on: "Aaaa. pa ne moze to tako, pa ovo nije fabricki auspuh", ja tu vec poceo da pizdim, reko kakve sad veze ima auspuh sa atestom za folije(???) kaze on: "ne, ne, ne mogu ti ja izdati atest za folije", ja ga gledam, i htedoh da kazem pa naravno da ne mozes kad folije jos nisi ni pogledao, ipak precutah.. Reko zajebava me covek 100% nije ova drzava bas toliko otisla u pm (fatalna greska), otisla je i dalje od toga. Nakon svega toga, dobio sam papir da ne mogu da mi izdaju atest dok ne vratim fabricki izduv, i da dodjem kad ga vratim da slikaju auto.
I to bi bilo to za sad, drugi deo kad nadjem nekog da mi pozajmi/proda auspuh na par sati.


PS: provera stakala sad kosta 4800din, sto znaci da se AMSS-u sad daje 8100din (3000+300+4800) + 3600din ako se radi i vanredni tehnicki kod njih

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Custi98 said:

Evo i ja da kazem iskustvo od pre neki dan
Odlucim ja da zatamnim stakla, odem u BlackGlass (super momci, brzi i korektni) zatamne mi napred 30%, pozadi 85% (njihova preporuka) i to sam platio 80e (davali popust za black friday). Odem posle toga u AMSS na zrenjanincu da uradim atest, naravno prvo mi dali da uplatim neke 2 uplatnice, jednu na 300din, drugu na 3000din, uplatim tu odma par saltera dalje, vratim se kod ovog sto mi dao uplatnice, on to nesto iskuca i kaze da  sacekam na red (jbga dosao sam oko 11-12h pa je bilo guzve, i cekao sam oko 2h). Dodjem ja napokon na red, krene ovaj da ga zagleda sa svih strana, pa iznutra, pa spolja, pa opet iznutra (pomislih ovaj nema pojma sta treba da radi), potrajalo je to nekih 5-6 minuta tako. Udje on posle opet u auto i kaze: "a gde ti je peti pojas?", ja reko "ispod sedista, slabo ga koristim, pa da ne smeta"(pojas pozadi u sredini), kad on meni "cupaj ga napolje", ja tu vec zbunjen, naglasio im da necu vanredni kod njih, nego samo atest, i pitam ga cemu sve to, kad sam samo po atest za folije dosao, kaze takvo je pravilo sad, sve mora da se pogleda i slika ko na tehnickom.. Uradim ja to sto mi je trazio, on to fino sve islikao i onda je presao na haubu, zagledao je on tu nesto nekih 15 min, zatvorio, i krenuo opet da kruzi oko auta... OP, stane covek i krene da kuka, ja reko sta je bilo, kaze on: "Aaaa. pa ne moze to tako, pa ovo nije fabricki auspuh", ja tu vec poceo da pizdim, reko kakve sad veze ima auspuh sa atestom za folije(???) kaze on: "ne, ne, ne mogu ti ja izdati atest za folije", ja ga gledam, i htedoh da kazem pa naravno da ne mozes kad folije jos nisi ni pogledao, ipak precutah.. Reko zajebava me covek 100% nije ova drzava bas toliko otisla u pm (fatalna greska), otisla je i dalje od toga. Nakon svega toga, dobio sam papir da ne mogu da mi izdaju atest dok ne vratim fabricki izduv, i da dodjem kad ga vratim da slikaju auto.
I to bi bilo to za sad, drugi deo kad nadjem nekog da mi pozajmi/proda auspuh na par sati.


PS: provera stakala sad kosta 4800din, sto znaci da se AMSS-u sad daje 8100din (3000+300+4800) + 3600din ako se radi i vanredni tehnicki kod njih

Pa kakav ti je taj izduv, jel nesto malo razlicit od originalnog ili je vidno da nije orginalan? 

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, cokanovic said:

Pa kakav ti je taj izduv, jel nesto malo razlicit od originalnog ili je vidno da nije orginalan? 

Vidi se da nije original, ali kakve to veze ima sa atestom za folije.
100_1495.JPG

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Custi98 said:

Vidi se da nije original, ali kakve to veze ima sa atestom za folije.
100_1495.JPG

Pri svakom atestu, auto prolazi prakticno kroz tehnicki pregled. Sve ono sto bi smetalo na tehnickom , smeta i pri atestiranju. E sad, da bas zezaju zbog tog nastavka npr ili nekih lajsni to je zaista preterano, ali moze im se i to je tako vec god dana. Da ti ne propadne novac, vrati nekako izduv, pa se posle opet igraj, mada mogu ponovo na sl tehnickom da te smaraju oko toga. 

Link to post
Share on other sites

To sam i planirao, sad jurim nekog da kupim auspuh samo da prodjem atest, a za tehnicki cu posle lako, nego nisam znao da drkaju i za atest, mislio sam da tu samo stakla gledaju

 

Link to post
Share on other sites

Silje onu stvar!

Meni su kada sam radio Atest izdali pogresan. Upisali u promeni vozila da su izvadjene dodatne komande?

Zamenili su oni odmah kada sam video ali sam morao da idem opet kod njih u centralu gde se izdaju ti papiri.

Link to post
Share on other sites

To im je fora da uzmu kintu, nece puno ali vole, pola crvene resava... ( bar sto se tice nastavka za auspuh, male promene u visini, odstupanja od fabricke dimenzije tocka itd )

Ponekad shlepujem kola u AK kompresor na PUS-ovanje motora, i ako ne skines sus pleh, prekaljeni matorci zakukaju iz kanala kad babe narikace, vracaju ljude kuci na dobar dan, ali ajd, stara skola i ispiti koje sam polagao nebrojeno puta, gurnem 200-ku odozgo i tajac..., sica ali radi,, lm, jednom sam vozio nekom shefu iz 29-tog, ista meta isto rastojanje, otisao istovario naterao i eto ga, bas neki okaljeni stari mangup koga ne znam, a ni on mene ocigledno, poceo on da peni onako nadrkano, sta ti je ovo, sta ti je ono, sto nisi ovo, tovari teraj u servis kaze, skini pa dodji, reko momenat samo, okrenem gazdu, objasnim, kaze cekaj pet minuta, ne znam sta je i koga zvao, ali dobih i kafu i slatko, a "mangup" se kezio kao da mu je dosla Vulinova tetka iz Amerike, sa sve nekim glupim ulizivackim pricama, pish..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Neki dan me zaustavi pandur kod nekadašnje glavne željezničke stanice u Beogradu. Razgovor je tekao otprilike ovako:

- Dobar dan, da li imate atest za folije!

- Imam.

- Dajte.

Ja mu pružam saobraćajnu.

- A atest?

- Pa tu je.

- Gdje?! To je poseban papir!

- Pa, znate, meni je to izdala fabrika kad sam kupio auto. Stakla su oni u fabrici zatamnili.

- Aha. Da li bi bili ljubazni da spustite malo staklo?

- Naravno, kako da ne.

Spuštam zadnje staklo. Prilazi, zagleda, opipava. Vraća saobraćajnu.

- Hvala, sve je u redu. Možete nastaviti putovanje. Prijatno!

- Naravno. Hvala. Prijatno.

Još stade na sred trake da zaustavi saobraćaj da se uključim.

E, tako. To tako ide kad si som od starta.

Link to post
Share on other sites

Ja od kako sam atestirao folije kao za baksuza nece da me zaustave nema trika, a do tada 5 puta dnevno. Jel jos tamo stoje da sad krenem iz NS :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja se cesto "druzim" sa saobracajcima, posebno potez NS - Petrovaradin - Karlovci (tu me zaustave bar jednom nedeljno). Kulturno im se obratim i stvarno nisam imao problema. Kao bonus, znam da tu stoje pa olabavim nogu sa gasa pred njihove stekove. 

Par puta me smorilo 15 minuta su nesto cekali da im jave (uzmu dokumenta i cekicaju 15 min), al sta da se radi, zivimo u takvoj zemlji gde je to "normalno".

A ima i krajnje ljubaznih primeraka (ovi u Karlovcima), uz vracanje dokumenata upute i neku rec tipa "Pazite se, zaledilo je na Fruskoj Gori" i slicno ... da ne gresim dusu, ima ih i pristojnih.

Link to post
Share on other sites

Sada je to sve nista kako je bilo. Sada moze da prodje i godina da te ne zautave. Kada se setim pre nekih 15+god. svakih 2-3 dana.

Secas se punkta na auto putu BG-NS i i isti takav na starom batajnickom drumu koji vodi za NS. Nisi mogao da prodjes da te ne zaustave. Blagi uzas.

Link to post
Share on other sites