Recommended Posts

Duplo W cini mi se da mi je pandur rekao da treba da pise na staklu da je fabricki zatamnjeno. Za ksenone ne znam, ali ako imas atest za stakla, sta njega briga jer zatamnjeno fabricki ili nije :D

Na 90% auta se vidi sta je fabricki xenon a sta je coroskop kad naidje u susret

On 1/15/2018 at 3:10 AM, Simson said:

Duplo W cini mi se da mi je pandur rekao da treba da pise na staklu da je fabricki zatamnjeno. Za ksenone ne znam, ali ako imas atest za stakla, sta njega briga jer zatamnjeno fabricki ili nije :D

Suprotne informacije na sve strane. Od Delte sam dobio informaciju da na staklima treba da bude oznaka opcije paketa, u mom slučaju S761A - odnosno 761. Na staklima ima slovo V - obično, ne W. A koji će mi atest za stakla, ako su fabrički zatamnjena?

Što se xenon-a tiče, dosta ljudi je zamijenilo obične farove sa xenon farovima, što je ok, ali ne zadovoljava sve propise za Xenon farove, jer isti bi trebali da imaju i autonivelaciju i prskalice. Naknadno ugrađivana sočiva se lako prepoznaju, to nije problem. Pitanje je kako će pandur da zna da je moj auto došao sa fabričkim xenon farovima, kad ne znaju svaki put ni zapisnik za kaznu da popune kako treba?

Ja sam moj zatamnio, stvar je u tome sto ne mozete atestirati, sve sto je lepljeno naknadno bmw kao proizvodjac ne daje dozvolu, tako da sammim tim ne mozete realizovati najbitniji korak pri atestu u AMSS, ja sam moj zatamnio iz estetskih razloga, da sacuvam enterijer i da nije vruce leti, a ne da glumim mafijasa, medjutim bmw je resio da ne daje potvrdu jer imaju fabricki zatamljena, sto je glupost ziva, a ovaj harac drzavi necu da placam, vec cu lepo skinuti sve folije pa nek se nose da prostite, kao bezbednost i slicno a puste juga ili punta 3 puta ispravljanog na tehnickom, a nas zezaju za ovo mislim dno dna. Nadam se da sam vam malo olaksao pretragu jer radim u firmi sa staklima i to pa sam se na vreme uputio. Prijatan dan zelim, pozdrav svima.

I ja sam danas skinuo folije, i napred i nazad, a nema 2 god kako sam zatamnio... Bas mi krivo bilo... Glume neku drzavu, pune budzet,a kakvi se lesevi sve voze i prolaze tehnicki to je smejurija. Jos je smesnija ta prica oko zatamnjivanja i bezbednosti od naseg velikog nam strucnjala zorane m... Da ne prodajem auto pa da jurim atest mozda, ovako prezalicu. Tuzno je sve to kako nam otimaju pare ali i treba, i gore jos kad se niko ne buni i pristajemo na sve.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

18 hours ago, castor said:

Suprotne informacije na sve strane. Od Delte sam dobio informaciju da na staklima treba da bude oznaka opcije paketa, u mom slučaju S761A - odnosno 761. Na staklima ima slovo V - obično, ne W. A koji će mi atest za stakla, ako su fabrički zatamnjena?

Što se xenon-a tiče, dosta ljudi je zamijenilo obične farove sa xenon farovima, što je ok, ali ne zadovoljava sve propise za Xenon farove, jer isti bi trebali da imaju i autonivelaciju i prskalice. Naknadno ugrađivana sočiva se lako prepoznaju, to nije problem. Pitanje je kako će pandur da zna da je moj auto došao sa fabričkim xenon farovima, kad ne znaju svaki put ni zapisnik za kaznu da popune kako treba?

Secam se da je neko V bilo u pitanju :D Pa to je i meni fascinantno, ispadne drzava pametnija od fabrike kad se i fabricka stakla moraju atestirati 9_9

Naravno da ne treba atest za fabricki zatamnjena stakla - pa cemu sluzi homologacija na staklu?.

Odakle vam uopste ideja za to? :)

8 hours ago, Delija said:

Naravno da ne treba atest za fabricki zatamnjena stakla - pa cemu sluzi homologacija na staklu?.

Odakle vam uopste ideja za to? :)

De ti to objasni svemogućem i najpametnijem sa plavom šapkom kad te zaustavi gladan i žedan, jer od jutros mu niko ništa nije dao... Ubjedi ga kad on zna bolje.