Recommended Posts

  • Replies 365
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7 hours ago, StunterSM said:

Nemam, ali svi skidaju ja stavljam, nema cenu haha

Al reci ima li sta jace nego kad svi kazu za nesto da ne moze, a ti uzmes i izguras pricu. Ja obozavam. Hrani ego u pm :D

Link to post
Share on other sites

Elem, nove informacije iz prve ruke ;)

Zvao sam danas AMSS. Od prošlog četvrtka je za BMW vozila moguć atest bez potvrde. Od dokumentacije nije potrebno ništa pribaviti. Košta oko 6k dinara sveukupno (taksa i tehnički). Ovo za cifre je odokativno, pošto sam jedva čuo sagovornika iz AMSS, ali nisam omašio puno.

E sad, kvaka 22. Pitali su me u kom sam servisu radio i kada. Ja im kažem, i pitam zašto je to bitno. Bitno je da između folija i stakla bude nekakva nalepnica (ja nisam obratio pažnju na mom autu - kucam sada sa posla). Ukoliko nema te nalepnice, nema ni atesta (to mi je teta 2x nagovestila).

Posle posla ću da potražim tu nalepnicu, ako je nemam, zvaću obaj servis gde je lepljeno (kod prethodnog vlasnika) i videću da li može "naknadno da se ubudži".

Ako ne može, ide demontaž :D

U svakom slučaju, mislim da nije preterano skup atest. Kako sam se nadao, dobro sam se "udao" :)

P.S. Rekla mi je da se atest zakazuje, ogromna je navala (Srbijo, zemljo INDIJO) :)

 

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, FILIP-M3 said:

A vecina nema tu nalepnicu :D tako da na tih 6 hiljada mora da dodaju opet folije

Sent from my (S' mobilni) LG
 

Pa videćemo šta će da kažu u servisu. Koliko vidim, prethodni vlasnik je to uredno platio, ne vidim zašto ne bi dobio tu nalepnicu. Garancija je 10 godina (ne znam šta garantuju osim ispravnosti folija i ispravnosti ugradnje). Ako fali ta nalepnica, nije baš ispravna ugradnja.

A ja da im platim neću, ako ne budu mogli / hteli o svom trošku to da isprave .... pada demontaža.

Link to post
Share on other sites

Ma da, mora se skinuti pa staviti nova sa nalepnicom, ali vodite racuna samo o tome da nemaju svi servisi sertifikate od dobavljaca. Ja sam imao onu Lumar ABC 03 valjda oznaka na nalepnici al jbg ja skinuo sve i nije mi nesto zao :D

Link to post
Share on other sites

Ko od ovih što lijepe folije ima sertifikat? Black Glass, jer su kažu: 

  • Jedini Llumar licencirani servis u Srbiji
  • Jedini servis koji izdaje uverenje o propustljivosti folija

Ima li još neko?

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, castor said:

Ko od ovih što lijepe folije ima sertifikat? Black Glass, jer su kažu: 

  • Jedini Llumar licencirani servis u Srbiji
  • Jedini servis koji izdaje uverenje o propustljivosti folija

Ima li još neko?

Ne znam za sve gradove, ali znam da ga ima i NS Glass service u Novom Sadu, u kamenici drugov otac koji radi, smesno ali ne znam koji je oficijalan naziv servisa, covek radi 30 godina sve moguce sertifikate ima, i verovao neko ili ne covek je toliki perfekcionista da stavi celu foliju na zadnje, vidi jednu tackicu koju mi verovatno ne bismo skontali, pozove coveka kaze da ce jos sat vremena raditi skine celu pa ajmo jovo nanovo, mislim pricam ti sad za grad iz kog sam ja, u vasim ce zavisiti, a ne verujem da Lumar kao firma moze da dozvoli sebi da samo sa jednim servisom u celoj Srbiji radi, malo je apsurdno. Ako zelis mogu ti slikati pa ubaciti ovde sertifikate koje sam ja dobio dobrih par papira, i izjavu servisa o samom radu, kao i te sertifikate na srpskom i engleskom jeziku. Ali skontao si poentu, mozda svakako slikam da ljudi imaju uvid sta treba da dobiju iako sam ja moje sve folije skinuo sa auta haha :D  Veliki pozdrav.

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, NikNS said:

Ne znam za sve gradove, ali znam da ga ima i NS Glass service u Novom Sadu, u kamenici drugov otac koji radi, smesno ali ne znam koji je oficijalan naziv servisa, covek radi 30 godina sve moguce sertifikate ima, i verovao neko ili ne covek je toliki perfekcionista da stavi celu foliju na zadnje, vidi jednu tackicu koju mi verovatno ne bismo skontali, pozove coveka kaze da ce jos sat vremena raditi skine celu pa ajmo jovo nanovo, mislim pricam ti sad za grad iz kog sam ja, u vasim ce zavisiti, a ne verujem da Lumar kao firma moze da dozvoli sebi da samo sa jednim servisom u celoj Srbiji radi, malo je apsurdno. Ako zelis mogu ti slikati pa ubaciti ovde sertifikate koje sam ja dobio dobrih par papira, i izjavu servisa o samom radu, kao i te sertifikate na srpskom i engleskom jeziku. Ali skontao si poentu, mozda svakako slikam da ljudi imaju uvid sta treba da dobiju iako sam ja moje sve folije skinuo sa auta haha :D  Veliki pozdrav.

Lacika iz kamenice? :D

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Simson said:

Lacika iz kamenice? :D

Upravo :D Verujem da si po perfekcionizmu prepoznao hahaha. Ima sad to radi svako, ali ja sam dvojicu spomenuo za koju znam da rade svetski.

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Delija said:

Bogami, ja sam morao da mu reklamiram folije (i zbog vazduha i zbog ogrebotina), ali je bez problema uradio ponovo.

I ima moju preporuku.

Pa o tome se radi, da profesionalno prihvate i jedan i drugi i odrade kako valja, meni je Marko radio, prezadovoljan sam bio, jednog mehurica nisam imao a ipak su stakla stara 16 god bila. Odlicno obavio al me sjebala Srbija :D

Link to post
Share on other sites

Vidite da su nekom liku sve zivo pregledali na kolima i ispod haube... Kakva god glupost nije ispravna odjebu vas...
Zbog jeb.nih folija

Sent from my (S' mobilni) LG

Link to post
Share on other sites

Evo komentara jednog od...

 

27.01.2018. | 05:24

 

 

Samo da dodam da sam uspesno prosao sve sto se tice folija, medjutim da bih dobio atest moram da skinem ugradjena dnevna led svetla koja su originalna i nicim ne ugrozavaju druge ucesnike u saobracaju (radi se o najobicnijim led svetlima duzine 12cm koje neometano i lepo sijaju), moram da skinem sportski auspuh i da stavim fabricki i moram da donesem atest za kuku koju inace nikad nisam montirao na taj auto, sa tim sam ga kupio i ostala mi je samo u braniku mogucnost da zasrafim kuku, pa otuda moram ili da skinem i to iz branika ili da donesem atest za nju. Sve u svemu uradicu im i to sto traze, ali da sam znao za ovo sve na pocetku najradije bih svukao folije. Medjutim kad sam coveka pitao ako bih skinuo folije da li ne bih morao da demontiram led svetla, auspuh i montazni deo za kuku, on je odgovorio da onda nista ne moram da skidam, sto u prevodu znaci sta? Da mu je odgovor bio da moram da skinem to bi znacilo da ipak vodi racuna o svemu i da sam po njemu i dalje nebezbedan, a sa druge strane kad je vec bezbednost u pitanju, pa upravo taj deo koji se nalazi u braniku na koji moze da se ugradi kuka povecava moju bezbednost zadnjeg dela vozila. Sto se tice auspuha, ne postoji mogucnost atestiranja istog. Em sto mi je dizel vozilo, em sto sam zadrzao katalizator, i sto ne moze da napravi ni deo buke koji proizvode benzinci, ipak vracam na fabricki kako bi oni sve to foto aparatom dokumentovali i kako bih dobio konacno atest za folije na stakla. Ogromna procedura...

 

 

 

Sent from my (S' mobilni) LG

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, FILIP-M3 said:

Evo komentara jednog od...

 

27.01.2018. | 05:24

 

 

Samo da dodam da sam uspesno prosao sve sto se tice folija, medjutim da bih dobio atest moram da skinem ugradjena dnevna led svetla koja su originalna i nicim ne ugrozavaju druge ucesnike u saobracaju (radi se o najobicnijim led svetlima duzine 12cm koje neometano i lepo sijaju), moram da skinem sportski auspuh i da stavim fabricki i moram da donesem atest za kuku koju inace nikad nisam montirao na taj auto, sa tim sam ga kupio i ostala mi je samo u braniku mogucnost da zasrafim kuku, pa otuda moram ili da skinem i to iz branika ili da donesem atest za nju. Sve u svemu uradicu im i to sto traze, ali da sam znao za ovo sve na pocetku najradije bih svukao folije. Medjutim kad sam coveka pitao ako bih skinuo folije da li ne bih morao da demontiram led svetla, auspuh i montazni deo za kuku, on je odgovorio da onda nista ne moram da skidam, sto u prevodu znaci sta? Da mu je odgovor bio da moram da skinem to bi znacilo da ipak vodi racuna o svemu i da sam po njemu i dalje nebezbedan, a sa druge strane kad je vec bezbednost u pitanju, pa upravo taj deo koji se nalazi u braniku na koji moze da se ugradi kuka povecava moju bezbednost zadnjeg dela vozila. Sto se tice auspuha, ne postoji mogucnost atestiranja istog. Em sto mi je dizel vozilo, em sto sam zadrzao katalizator, i sto ne moze da napravi ni deo buke koji proizvode benzinci, ipak vracam na fabricki kako bi oni sve to foto aparatom dokumentovali i kako bih dobio konacno atest za folije na stakla. Ogromna procedura...

 

 

 

Sent from my (S' mobilni) LG

 

 

 

 

Zao mi je zbog tebe, sto te vozaju toliko, nadam se da ces uspeti, meni je sad i lakse sto sam moje skinuo... Banana drzava druze.

Link to post
Share on other sites

Ma gde ja jesi lud :D ovo je samo neki od komentara ljudi koji imaju problema... Je.u pa rasturaju ljude, za 3 dana 3 puta me je zaustavila policija jednom zbog stakala, drugi put zbog atesta za plin itd...

Sent from my (S' mobilni) LG

Link to post
Share on other sites

Nek oni prvo naprave da ovo nase ne bude tolika banana u daleko bitnijim stvarima (pravo, zdravstvo, obrazovanje, privreda i ekonomija...), pa nek se onda qrce sa auspusima, kukama i folijama - a ne sve naopako.

A da ne poredimo auspuhe, kuke i folije sa time da bar 50% vozila kod nas nema ispravne kocnice i trap, a ne nesto drugo...

 

 

BTW, ne rece sta si ti uradio sa foijama - prosao vikend :)

Link to post
Share on other sites

Glupo je skidati npr. neki dobar auspuh bilo koje marke ili dnevna svetla ili sta god slicno zbog folija... Sve si u pravu sto kazes, oni preko reda

Sent from my (S' mobilni) LG

Link to post
Share on other sites