e38 abs dsc brzinomer ne radi


Recommended Posts

problem je sledeci,

bio je ostecen zadnji levi senzor,brzinomer nije radio i sija lampica asc dsc

zamenjen zadnji levi senzor inpa vise ne vidi gresku na njemu ali nema isitavanja kada se krece auto,kada sam zamenio njega prijavilo je da ne radi prednji desni zamenim njega sada inpa prijavljuje prednji levi da ne radi.

ima li neko ideju ,brzinomer i dalje ne radi.sada se desava posle zamene ova dva senzora da po nekad ugasi lampice i greske abs i kontrolu trakcije ali se opet upali posle desetak sekundi.

da li je problem do novih senzora ili nesto drugo_koristio sam ove senzore

https://www.silux.rs/proizvodi/vesanje-i-pogon/kocioni-sistemi/abs-senzorji/247525/abs-senzor-34521182076-bmw-7-e38-94-01

https://www.silux.rs/proizvodi/vesanje-i-pogon/kocioni-sistemi/abs-senzorji/247529/abs-senzor-34521182077-bmw-7-e38-94-01

nije problem kupicu i prednji desni ali sam negde procitao da zamenski senzori nece da funkcionisu...mada nije mi jasno kako ih prodaju ako ne rade

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam na jednoj e39-ki stavio taj iz kopije i umalo nisam glavu izgubio,ukljucivao se na glavni put kisa pada ja dolazim za 40kmh pred put i blago stiskam kocnicu da stanem i odjednom se aktivira abs od kocnice nemam nista i lagano izadjem na put sa celim autom pravo,sreca da niko nije naisao sa leve strane da me oduva,od tada nikad vise sranja iz kopije.

TAko da je vrlo moguce da ih elektronika absa ne prepoznaje lepo i da zbog toga pravi problem.

KOja je elektr abs?

Link to post
Share on other sites

ima li ko neku ideju?bar brzinomer da namestim?da li ima veze sto je stavljena instrumenta tabla od automatika.i dali je moguce da inpa ne cita live parametre zatostosu senzori neorginalni

Link to post
Share on other sites

pa uzeo sam ove kao u prvom postu,ali neko mi rece da on mozda nisu ok,sad razmisljam da li da opet kupujem polovne orginal mada i oni su skuplji od ovih zamenskih,sad nisam ni pametan sta da radim,

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

nasao sam drugi ecu ali od 740 265109012 a kod mene je 265109016 ako je do njega pretpostavljam da nece raditi asc,ali uz pretpostavku da je ispravan ovaj a stari ne da li ce bar brzinomer da radi?

Link to post
Share on other sites

Zameni ti taj abs senzor na tocku polovnim originalom i VOZI.

I meni se to desilo ali na e39,
prvi put na zadnjem desnom tocku (izgubio tempomat), drugi put na zadnjem levom tocku (izgubio Brzinomer bas kao i ti).

Samo zameni senzor od 20 eur i pichi :)
Obrati samo paznju na godinu proizvodnje (barem je to slucaj na e39) senzori se mogu razlikovati, najcesce su dzekovi kod senzora razlicite boje, pa prema tome biras senzor.

Link to post
Share on other sites

Modul abs-a se ne kodira

kako ti kazes. Ovo sam rekao jer kad sam bio kod majstora on ga je skinuo i poslao me po dio da ga kupim. U toku voznje , sa skinutim abs/dsc , nije mi radio brzinometar itd..

Ja sam mjenjao svoj i kodirao al evo i usput video

Link to post
Share on other sites

sada sam zamenio senzor taj azijski sa polovnim originalnim.i poceo je da ocitava potrosnju i predjenu kilometrazu.ali mi brzinomer pokazuje puno manje.bar 60manje.ali i kada uradim test table ne ode tabla do kraja vec do 200 samo i kasnije krene od obrtomera.to se pre nije desavalo.al videcu

Link to post
Share on other sites

Brzinomer radi bilo je di table koju sam kupio kao ispravnu....tako da sam vratio staru i na nju brebacio motor goriva i led diode koje su falile.a ionako svi pikseli na njoj rade za razliku od nove....videcu kad zamenim prednjesenzore stase desava

Link to post
Share on other sites