e38 abs dsc brzinomer ne radi


Recommended Posts

sve sredjeno,zamenio sam i prednje senzore sa polovnim siemens,i pogassio je sve lampice,mislim da sve rai sada,upali trouglic kada prokliza tocak.hvala na savetima.

p.s.

nemojte kupovati ove zamenske senzore,ja sam u siluxu kupio dva kom i bacio pare dzabe

Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

(Ne vazi za tebe vec za dosta drugih)

A sto ne novo????????????? Kad ne novo bolje od ovoga originalnog polovnog?

Link to post
Share on other sites

ima zamenskih stvari koje mogu zavrsiti posao,ali neke fine stvari prosto nece da rade....kada sam ih ugradio inpa je obrisala greske,i nije ih prijavljivala,ali u pokretu nije bilo nikakvih ocitavanja,cak se povremeno javljala nova greska,koliko se secam nesto sa neodgovarajucim magnetnim poljem ili tako nesto nadjoh na netu kao informaciju

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

opet imam problem ima li neko resenje

sve je radilo dobro i asc bez problema,onda sam zamenio zadnje glavcine i od tada mi ne radi asc i abs

asc stalno sija a abs lampica se upali posle par minuta voznje,do tada pedala kocnice poskakuje i cuje se pumpa od abs,kada upali lampicu onda je pedala normalna,isto tako i tempomat ne radi normalno,slabo drzi tj aktivira se i onda se sam od sebe iskljuci pogotovo na nizim brzinama,menjao sam senzor i opet,prebacivao sam levi senzor desno da proverim da li ce tempomat raditi posto je pre jedino on radio kada je bio ispravan samo zadnji desni senzor,i opet se isto desava malo drzi i iskljuci se.

 kacio sam i scaner i inpu i ima 3 greske

14 valve relay error

23 asc variant cooding

64 continuous control

ynaci sve je radilo normalno dok nisam zamenio glavcine, glavcine su sa 728 ali nebi trebalo da ima veze

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jesi rešio?

Na glavčini inače ima neki nazubljen prsten, i koji ima magnet na nekom delu, i on kada se vrti, tada ABS senzor (puls generator) šalje impuls (napon) ABS centrali.
Ako promena senzora ne reši problem, barem da znaš do čega je...

Lepo rekoše ljudi vrati glavčnu :)

Link to post
Share on other sites

gledao sam te zube i delovalo je sve ok,a uz to me covekod koga sam kupio glavcine ubedjuje da je sve bilobok na autusa koga je skinuo.pa cu jos videti sta cu.jbg sta je tu je sad,nazad nema

Link to post
Share on other sites

mene je tabla jebavala,hladni lemovi,sve sam živo menjao i na kraju tabla. .

menjo senzore capko po instalaciji itd. .  kad nisam znao sta cu od muke a i svetla me jebavala ,bila je sam tabla

Link to post
Share on other sites

nije kod mene tabla,nego ona mala crna kutija kako god se zove sto se kaci na tablu s zadnje strane,i abs me je zezo,i svetla,i pikseli na tabli,i radio,itd. .

pa neznam dali si tablu menjao sa tom kutijicom pozadi,dali se ona kodira itd

Link to post
Share on other sites

sada razmisljam zamenio sam mesta  zadnjih senzora ibopet ne drzi zempomat isto se ponasa.izgleda da je do.onih zuba na glavcini tj lezaju.dali da menjam lezaj ili da menjam drugu glavcinu komplet pa da se nadam da ce valjati da ne bude kao.ova

Link to post
Share on other sites

Ma ja neverujem da je do prstenova,ako citac dolazi na svoje mesto tj ako kroz rupu za senzor vidis ceo prsten i lezaj je od e38 to mora da radi,glavcina nema veze sa tim,tebe nesto drugo zeza,ili instalacija ili abs modul.

Link to post
Share on other sites

a jbg on nema prsten vec one zareze na lezaju.e sad sa starim glavcinama je radilo sve ok.kada sam zamenio glavcine stavio sa 728 problem se pojavio.morao sam moje da menjam jer su bile savijene uske hde se  kaci amortizer.e sad covek kaze da je sve radilo ali koliko je sada verovati,jbg.znaci odmah posle zamene je bio problem.zamenio sam desni senzor koji sam malo ostetio i isto se desava.zamenio sam mesta levog i desnog i opet isto.sumnjam na lezaj jer dok jeradio samo desni zadnji senzot kada sam ga uzeo radio je tempomat.sada brljavi.kaoda nema.dobar signal.na vecoj brzini oko 100 i drzi na brzini oko 60se cesto gasi a na manjoj odma se ugasi.a cini mi se kada sam kacio inpu da je taj senzor u voznji pokazivao za nijansu manju brzinu okretanja tocka ali moram opet da proverim.

zato sumnjam na one zareze na lezaju.pa razmisljamdalida uzmem polovnu glavcinu ili nov lezaj.mada negde procitah da moze problemda bude isa zamenskim lezajevima bs zbog tih zareza za enkoder

Link to post
Share on other sites