e38 abs dsc brzinomer ne radi


Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ovako ,greska koja je bila stose tice asc i sto nije reagovalo na dugme ,da se pali.i gasi resio sam ,kodiranjem,nasao sam na.netubuputstvo za kodiranje dsc na e39 pa sam to primenio na asc kod mene sada toradi.ali i dalje mi.pravi.problem sto se pali lampica od abs.gresku jedinu koju prijavljuje je continious control,verujem da nesto.brka signal na zadnjem desnom.jer i tempomat nekako slogirano radi.kacio sam inpu i u voznji ocitavanja su skoro identicna na prednjem ili na zadnjem levom ali.na zadnjem desnom.nekako dzombasto radi,priblizne su vrednosti ali sa velikim skokovima,cas pokazuje manje cas vise nekako ppskakuje.da li je moguce da onaj magnetni prsten na lezaju pravi problem?istose desava i kada zamenim.mesta levom i desnom senzoru

Link to post
Share on other sites

kupicu ili lezaj ili glavcinu onda,nego sam mislio moze li jos sta zezati ,jer nisam imao sts da zeznem pri montazi,onda ni na autu sa kog je skinuto nije radilo kako treba,,,

Link to post
Share on other sites

zamenio sam konektor na zadnjem desnom i stavio zimski set sve 4 iste gume i sada tempomat radi,ne znam da li je do guma ili do konektora bilo,ocistio sam sve davace i bolje je ali i dalje ne radi,doduse sada retko upali gresku abs ,ali igra pedala  cujem da se aktivira pumpa od abs ,ali udarci na papuci su mnogo manji,i jos nesto to se desava samo na brzini manjoj od 40 kmh

nebitno koliko jako pritisnem pedalu,na vecoj brzini je sve normalno,drzim kocnicu sve ok brzina pada  normalno i cim padne na 40 i manje pocinje da se cuje abs

jedina greska koju prijavljuje je continious control

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

I dalje nisam resio.i dalje mi igra pedala.menjao sam levu glavvinu i lezaj opet i isto se desava.ostalo mi da ponovo kupim desnu sa senzorom pa da probam

Link to post
Share on other sites