Iskustva sa uvozom?


Recommended Posts

I zanima me da li invalid moze da uveze dva auto u roku od godinu dana i da li moze da se registruju dva automobila na invalida ili samo jedan ?

Колега ми је увезао 406 на унвалида(старац му је 100% инвалид),е сад знам да не може да је прода наредних 5 година ако сам га добро разумео! Само једна имаш право да увезеш у то сам сигуран..

Link to post
Share on other sites

Pobratim je uvezao opet zafiru na cerku koja je invalid cini mi se 80 posto . zanima me da li mogu moze da ga pitam da registrujem auto na nju a da uvezem na svoje ime da li ona moze da ima na svom imenu dva automobila

Link to post
Share on other sites

Ako je cerka punoletna moze da ima 100 auta na svoje ime ali samo jedan moze da registruje na potvrdu i da bude oslobodjena dazbina,za sve ostale placa punu registraciju,ima pravo jednom godisnje jedan auto,svake sledece godine moze da menja auto ali predhodni se registruje normalno bez oslobadjanja dazbina.

Ako u ovoj godini nije registrovan nijedan auto na nju ili produzena registracija mozes da uvezes auto na nju gde ces biti oslobodjen carine i taksi na registraciju,ili mozes da ga uvezes na svoje ime i da platis sve po redu i samo ga registrujes na nju.

a ako je maloletna samo roditelj moze da koristi te privilegije.

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je samo uvezena Zafira na nju neverujem da je reg na nju posto auto ne prelazi 2.0 pa kontam nema potrebe da registruje na invalida kad mu je ovako ok registracija. Videcu sa njim..ovde sam sam se samo informisao . Hvala

Link to post
Share on other sites