Recommended Posts

Jel vozio neko Tigar Syneris i kakva su vam iskustva ? Kako se ponasa na suvom, kako na mokrom, koliko se otprilike prelazi kilometara sa njom itd. ? Znam da je najjeftinija u klasi ali da li je i najlosija ?

Kupio sam neki auto kao prelaznu varijantu i na njega nabacio felne od 17", pa hocu, tj. moram, da kupim i gume. Ne bih da trosim pare na premium brendove koje sam kupovao dok sam vozio e46 jer ce auto ici u oglase cim budem nasao valjanu petardu.

150e + montaza je cena za koju dobijam sve 4 nove Syneris gume u dimenziji 225/45 r17.

Kupiti ili ne ?

9938500_orig.jpg

1304167730-tigar.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam imao polovne, stare 2 godine. Dobio sam ih u nekoj razmeni, za tu starost mnogo su bile istrosene. Obzirom da auto na kome su bile nije prelazio vise od 20.000 km godisnje.

E sad Tigar sve sto pravi pravi po Mishelin tehnologiji. Ja sam uzeo za Twinga 4 nove zimske wintera i imam samo reci hvale.

Link to post
Share on other sites

Ja planiram da kupim 4 synerisa,u dimenziji 235 45 17

Ima tema "gume" gde sam postavio isto pitanje kao i ti.

Nego,gde si nasao tako jeftino te 225?

Link to post
Share on other sites

Moja dva drugara ih imaju na Pasatu, a jedan na e46. Samo ih imaju dosta kratko da bi vam dao neke preciznije info.

Vise nego povoljna cena za nove gume. Ja bih uzeo te bez razmisljanja, ne mogu biti lose, mozda ce samo brze da se trose od nekih ozbiljnijih marki. Dobre polovne bi platio u slicnoj ceni.

Brat mi radi u vulkanizerskoj radnji, i pricao mi je da imaju i neke Kelly gume, koje su malo skuplje od Tigra(200-300din) i da ih vise preporucuju...e sad dal je bolja guma ili bolja zarada na tim gumama stvarno ne znam.

Ja na mom autu imam Mishelin Pilot Sport 3, i kad budem menjao, sigurno necu davati za jednu gumu kao za sve 4 Tigar.

A posto ti je prelazni auto, onda ti je i bolje da ih isprobas, taman za sledeci auto koji budes uzimao, ako budu dobre, sto bi bacao pare na neke dosta skuplje.

P.S. Nisam znao da si prodao svoj e46

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao dve pozadi 205/55 16, nove kupio nesto bas jeftino. Ali nisam bio zadovoljan. Po kisi ok, ali kad je suvo preko 100 auto plese pozadi kao da su labavi tockovi. I lako prokliza kad je mlak asfalt a kamoli kad se dobro ugreje. Stoje mi vratio sam polovne michelin iz 2013 kao grom su. :-)

Link to post
Share on other sites

Nego,gde si nasao tako jeftino te 225?

Nasao sam preko Pik.ba kod lika iz Tuzle. Ovog vikenda idem u Loznicu pa se razmisljam da skoknem do tamo i kupim 4 komada. Sada su mu na akciji i set kosta 312KM. Kada oduzmes PDV, ispadaju negde oko 260-270KM, sto dodje oko 135e.Put od Loznice do Tuzle i nazad je 15-ak eura (150km), tako da gume kostaju ravno 150e + montaza. Lik mi je ponudio Sava Intesa UHP za 50e po gumi, sto je takodje dobra cifra ali je za 65e skuplja varijanta u odnosu na Tigar.

Sto se tice Tigrovih guma, uz Passata sam dobio zimski set sa Vinterama na celicnim felnama od 16". Sa njima sam prosao par stotina kilometara i mogu da kazem da je guma dosta losija u odonosu na Continental TS830 koju sam imao na BMW-u. Ali, Continental je bar duplo skuplji u odnosu na Vinteru i ovo nije tema o tome. :)

Moja dva drugara ih imaju na Pasatu, a jedan na e46. Samo ih imaju dosta kratko da bi vam dao neke preciznije info.

Vise nego povoljna cena za nove gume. Ja bih uzeo te bez razmisljanja, ne mogu biti lose, mozda ce samo brze da se trose od nekih ozbiljnijih marki. Dobre polovne bi platio u slicnoj ceni.

Brat mi radi u vulkanizerskoj radnji, i pricao mi je da imaju i neke Kelly gume, koje su malo skuplje od Tigra(200-300din) i da ih vise preporucuju...e sad dal je bolja guma ili bolja zarada na tim gumama stvarno ne znam.

Ja na mom autu imam Mishelin Pilot Sport 3, i kad budem menjao, sigurno necu davati za jednu gumu kao za sve 4 Tigar.

A posto ti je prelazni auto, onda ti je i bolje da ih isprobas, taman za sledeci auto koji budes uzimao, ako budu dobre, sto bi bacao pare na neke dosta skuplje.

P.S. Nisam znao da si prodao svoj e46

Pitaj te drugare da li su zadovoljni ? Nije bitno sto ih kratko voze. Vidim da ima pozitivnih i negativnih komentara, pa bi mi svaka informacija znacila.

Drugaru sam prodao auto pre 10-ak dana. Dao mu da ga proba i vise mi ga nije vratio. Sutra idem da gledam jednog E61. :)

Link to post
Share on other sites

Zeljkamp,

pitao sam i kazu, da su obojica zadovoljni. Obojica imaju 225 45 17, ovaj sto ima na Pasatu b5.5 samo prednje, kaze da su dobre, samo mozda malo mekse od ostalih i da mu izgledaju kao da kad bi ih vozio po makadamu da bi ih mozda lakse probio nego neke ozbiljnije marke..drugi ih ima na e46 320d 150ks i cipovan je, sve 4 tigar i kaze da je zadovoljan, jedina zamerka je da imaju manju saru u startu od ostalih i da ce se verovarno pre menjati...min 2-3god, pa zamena. i kaze da bi opet te iste uzeo. Treci drugar ih je tek namontirao na pasat b6..tako da nema informacija. Ni jedan nema nikakva uvijanja ili bilo kakve znakove nestabilnosti. Eto toliko.... Po meni, uzimaj i ne brini... :) Nadam se da sam pomogao.

Hehe, pa ko bi vratio takav primerak auta. :) Srecno u potrazi za seldecim i da ga sto pre predstavis. ;)

Link to post
Share on other sites

Malo pre stigoh kuci,tj na posao.Kupio sam i namontirao sve cetiri nove Tigar Syneris 235-45/17 94W

Cena 6100din/kom,igla ventila 100din/kom,balansiranje 300din/kom,montiranje gratis :yes:

Ukupno 26.000din

Provozao sam ih u povratku 20ak km,po meni za sada sve ok,lepo leze,ne proklizavaju na suvom kad nabodem gas sa semafora i nisu bucne sto je najbitnije.Prvi utisak je ok,dalje cu videti sta i kako.I da, nisam merio saru,ali odokativno nove izgleda da idu sa 7mm sare.DOT im je 5-6 nedelja 2016

Najjeftinije u celoj Srbiji sto sam nasao je ta firma u Sapcu, King Tire,veoma brzi i usluzni, za 20min je sve bilo zavrseno,svaka preporuka.

Link to post
Share on other sites

zvao sam i timko danas,nemaju syneris,a prva sledeca opcija po ceni je sava 140km=8.820din

danas dok sam cekao da namontiraju gume,sedeo sa gazdom king tire-a i pricali o bosni i cenama.Sada bukvalno nema razlike u ceni,pre par godina je bila razlika 30-40% jeftinije u bosni + pdv nazad.

Link to post
Share on other sites

Ништа му не фали,по мени боље то него нека половна што је сагорела а КАО добра!! По мени све може половно али гума и трапа НИКАКООО!!

Link to post
Share on other sites

Miki,ima pdv nazad,ali samo do 100e tj 200 maraka na jednu licnu kartu. Ako hoces 4 gume npr savu po 140km,onda moras da povedes jos tri drugara,pa da vam urade na cetiri licne karte. Drkanje ogromno,tako da na kraju ti se smuci taj povracaj pdv-a.

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima. Ja sam kupio 4 x Sava Intensa UHP 225/45 R17 i platio 392KM - 57KM PDV = 335KM ili 170e.

Jos uvek ih nisam montorao jer sredjujem alu felne.

Link to post
Share on other sites