Blinka crvena od ulja na leru


Recommended Posts

Pozdrav ljudi.

Kupio sam pre 10tak dana bmw e46 320ci coupe 2002 2.2L 125kw. Danas mi se pojavio problem jer mi nekada (ne uvek) na leru blicne crvena lampica od ulja, cim pipnem gas, tacnije prebacim 850-900 obrtaja ugasi se. Ima li neko ideju sta li moze biti?

Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Probaj da zamenis senzor pritiska ulja a ne bi bilo lose i filter ulja, to ako ne resi problem onda je pumpa ulja problem.

Danas sam zamenio taj senzor, isto se ponasa. Tacije ovo sa slike http://autodbase.ru/26_2015_2q_bitcoin17/images/24/1713047.jpg

Pokusacu sa zamenom ulja ako ne i to onda cu otici da pogledaju i izmere pritisak ulja u motoru.

Link to post
Share on other sites

Na to sam mislio.. Obavezno napisi sta je bilo, mozda je nakupio prljavstinu na sito od pumpe, to je cest slucaj kod vw 1.8t..

Zamenio ulje i filter ulja, isto se ponasa opet blinka samo na leru, s tim sto se sada upali na leru i gori non-stop. Cim pipnem gas opet se ugasi. Motor bez obzira na nju radi bez ikakvih promena.

Link to post
Share on other sites

Pa toga se i bojim da nece jos dugo. :) Izmericu pritisak ulja u nekom servisu u sredu pa cu javiti sta se desava, necu moci ranije zbog posla. U svakom slucaju hvala na savetima. PS sipao sam castrol 10w40 to je ok za ovaj motor?

Link to post
Share on other sites

Aj prvo promeni ulje,sipaj recimo motul pa ako se ponovo isto dogadja onda ides dalje,ja sam imao taj problem i resio ga zamenom ulja i nikad vise castrol nissam sipao u nijedan auto.

Link to post
Share on other sites

Pritisak ulja dobar, danas sam merio. Za sada sam zamenio dakle ulje 10w40, senzor pritiska ulja i proverio pritisak. Dijagnostika ne prikazuje ni jedne greske. Pitao sam majstora za lezaje radilice, auto je ostao kod njega dan i rekao je kao da je sve ok, Citiram "Motor radi savrseno, bukvalno se ne cuje." Rekao mi je da je moguce da zeza senzor nivoa ulja na karteru, sta vi mislite da li je to moguce i da li ima potrebe menjati? Hvala...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pritisak na leru je 0.8. Dakle zamenio sam senzor pritiska, senzor na karteru, ulje, filtere, ocistio karter i mrezicu na uljnoj pumpi i dalje se isto ponasa, identicni simptomi :/

Link to post
Share on other sites

Da li si promenio dva mala o-ringa na "osovini" poklopca filtera ulja? Na samom vrhu te osovine su i vise ne dolaze sa filterom ulja kao ranije.

m54-filter.png

Link to post
Share on other sites

zamijeni ulje t.j prospi to i uspi drugo

ulje sam zamenio pre 10tak dana mobil 10w40 sipao, predlazete neko drugo? ps lampica se pali samo kad postigne radnu temparaturu, dok je hladan nista.

Link to post
Share on other sites

Mozete predloziti kod koga da odem da izmerim pritisak ulja, merio sam pre nego sto sam ista radio al opet cu otici da vidim sta ce biti. Da li ima smisla zameniti samo lezajeve na radilici bez obrade iste?

Link to post
Share on other sites

Nemam pojma sta da pokusavam dalje, da jos bude gore danas mi upali lampicu check engine, na dijagnostici prikazuje "nepaljene klipa 4" i "nepaljenje klipa 2". Uradio bih bilo sta pa cak to i radilica bila ali je problem sto ne moze da se ustanovi sta je tacno, promjenio sam dosta stvari, odem kod majstora i kad kazem sta sam izmenjao kaze ne znam sta bi moglo biti....

Jedan mi je rekao i tvrdi da je kvar u unutrasnjosti motora 100% i predlozio mi je da zacepim crevo za dovod ulja u vanos i rekao ako bude treptala kad to zacepim onda je problem u donjem delu motora inace je u gornjem, jos to nisam probao

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Samo da javim da sam nedavno resio problem. Problem je bilo crevo koje ide sa meraca ulja na separator uljih para, puklo je na jako nepreglednom mestu tako da smo ga tek uocili kada smo krenuli da zamenimo separator. Hvala svima na ukazanom vremenu.

Link to post
Share on other sites