Zamena baterije na daljinskom e46


Recommended Posts

Pozdrav svima.Interesuje me da li neko ima baterije za daljinski za bmw e46 i da li neko to menja i kolika je cena.Moja je izgleda pri kraju pa mi otkazuje poslusnost.Moram svaki put da lupam kljuc kako bih mogao da otkljucam auto ali plasim se da ce i tom lupanju doci kraj pa necu moci vise da koristim daljinsku.

Link to post
Share on other sites

Mozda i nije baterija. Unutra idu dopunjive baterije. Moguce da te zeza neki od kontakta na kljucu tj. mikro prekidac.

Link to post
Share on other sites

Kad smo već kod toga, gdje naći plastiku/oklop ključa?

Djole, nemoj te kineske oklope da kupujes jer nisu ni prici fabrickoj plastici. ;)

Link to post
Share on other sites

Svi mi kazu da je baterija jer daje takve simptome a ja neznam gde da nadjem bateriju i kako da je zamenim posto je kljuc fabricki zatvoren.

Odakle si?

Link to post
Share on other sites

Svi mi kazu da je baterija jer daje takve simptome a ja neznam gde da nadjem bateriju i kako da je zamenim posto je kljuc fabricki zatvoren.

Kucaj na You Tube-u : e46 key fob battery change i videces sta i kako. Mora kljuc da se sece, jer nije predvidjena zamena baterije.

Link to post
Share on other sites

Sve se moze. Menjao sam nekoliko baterija, cak i ljudima sa foruma. Mora da se vodi racuna pri "sečenju" ključa sa se ne sj*be elektronika i obavezno da se stavi dopunjiva baterija.

Link to post
Share on other sites

ovako odete u batery shop na nbg u belvilu odma prvo red zgrada do buvljaka


prethodno otvoris kljuc i procitas sa nje trebalo bi da je na njoj oznaka 2025



znaci odes i kazes oces da ti zamene batariju.


batariju koju oces da ti stave je sledeca


http://www.svebateri...aterija-lir2025


eventualno 2020 ako je tvoja 2020 fabricka.


nemoj da te buni sto je tvoja 3v a ova 3,6. jer ni jedna nije 3 kao ni 3,6v, voltaza oscilira


ja zamenio na sva 3 kljuca i sve radi



ako ti nude originalne baterije an bmw, kazi ne hvala jer da su originalna pasovale bi rupu na rupu u kljucu. cena kao originalnih je 2000din dok su ove koje sam ja stavljao 400din.


Njihov rad, tj zamena je oko 1300-400dinara tako da imas kljuc sa zamenjenom batarijom za oko 2000din komplet.



kad su vam to zavrsili javite se ovde da vam iskodiramo kljuc kako bi na njemu radili dugmici otkljucavanje zakljucavanje i gepek. Palejenj i to radi bez kodiranja


Link to post
Share on other sites

ja sam menjao kod mene , skalpelom se pazljivo rasece spoj kljuca , posto je kuciste ultrazvucno spojeno . zameni se baterija koja je zalemljena. nisam lemio niti je pricvrscivao posto je kuciste drzi na mestu kad se spoji.

. prilikom spajanja stavljao sam tanak sloj obicnog super lepka , stegao i ostavio da lepo uhvati. stavio sam punjivu bateriju, sad ce treca godina kako sam to radiom kljuc izgleda kao da nikad nije otvaran ...

nadam se da sam pomogao. pozdrav

Link to post
Share on other sites

ja sam menjao kod mene , skalpelom se pazljivo rasece spoj kljuca , posto je kuciste ultrazvucno spojeno . zameni se baterija koja je zalemljena. nisam lemio niti je pricvrscivao posto je kuciste drzi na mestu kad se spoji.

. prilikom spajanja stavljao sam tanak sloj obicnog super lepka , stegao i ostavio da lepo uhvati. stavio sam punjivu bateriju, sad ce treca godina kako sam to radiom kljuc izgleda kao da nikad nije otvaran ...

nadam se da sam pomogao. pozdrav

svaka ti je ka njegoseva

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
10 hours ago, somi92 said:

Meni je fabricka panasonic vl2020 , kosta 2000 din, jel ima to jeftinije? Za e46...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

ne bacaj pare bez veze, imas u bateri centru baterija je punjiva 2020 cena je 300din, ako ne znas sam da zamenis(zalemis rad je kod njoh cini mi se 900din. 

za 1200din imas sve. nudice ti i originalnu bmw ali nemoj to uzimati jer da je originalna mora da legne samo u kuciste ane da se prepravlja. ja sa ovom od 300din na 3 kljuca vec 3godine vozim

Link to post
Share on other sites
On 3/30/2016 at 8:15 AM, crni82 said:

ovako odete u batery shop na nbg u belvilu odma prvo red zgrada do buvljaka

 

prethodno otvoris kljuc i procitas sa nje trebalo bi da je na njoj oznaka 2025

 

 

 

 

 

znaci odes i kazes oces da ti zamene batariju.

 

 

batariju koju oces da ti stave je sledeca

 

 

http://www.svebateri...aterija-lir2025

 

 

eventualno 2020 ako je tvoja 2020 fabricka.

 

 

nemoj da te buni sto je tvoja 3v a ova 3,6. jer ni jedna nije 3 kao ni 3,6v, voltaza oscilira

 

 

ja zamenio na sva 3 kljuca i sve radi

 

 

 

 

 

ako ti nude originalne baterije an bmw, kazi ne hvala jer da su originalna pasovale bi rupu na rupu u kljucu. cena kao originalnih je 2000din dok su ove koje sam ja stavljao 400din.

 

 

Njihov rad, tj zamena je oko 1300-400dinara tako da imas kljuc sa zamenjenom batarijom za oko 2000din komplet.

 

 

 

 

 

kad su vam to zavrsili javite se ovde da vam iskodiramo kljuc kako bi na njemu radili dugmici otkljucavanje zakljucavanje i gepek. Palejenj i to radi bez kodiranja

 

evo ovde imas objasnjeno pisao sam pre nekoliko da ne kuckam opet

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...