Recommended Posts

Naime vucem ovaj problem od kad sam kupio auto desava se identicna stvar kao na snimku

Dakle kad ga cimam samo na kvacilu diff pozadi skace kao da su svi seleni sjebani a u kabini se cuje tupi udari ne kao metal od metal al se cuju udari kao da je sjeban onaj selen na diff a mjenjato je sledece:

2ot0.jpg

Dva puta selen blok veliki na diff prvii put sam morao mjenjati jer se stari raspao stavio lemforder problem velikog udara se naravno smanjio ali je ostalo ovo cimanje kasnije rijesim da promjenim opet selen (iako lemforder nije nigdje popustio) ovog puta stavim meyleHD al stvar je ista. Oba mala isto sto drze diff ( lemforder) veliki selen na mostu posto je imao malcice lufta meyle HD i sve je to za nijansu rijesilo problem ali i dalje diff skace na cimnju na kvacilu...Kad rucno cimam diff sa pajserom bukvalno je kao kamen ne moze da se pomjeri dok kad ga cimam sa kvacilom podize se gore dole i proizvodi zvukove veoma neprijatne u kabini... Primara radi idem prvom lagano i stisnem kvacilo i cujem samo bump...

Znaci skidao diff nema lufta skidao kardan pregledao sve ok sve sa minimalnim dozoljenim luftom poluosovine obe imaju veoma sitan luft al kad ga cimam na kvacilo tj samo odvajam spajam kvacilo imam bas velike udare tj diff skace kao lud i pruzrokuje bas jak zvuk pozadi... ne znam vise sta da mjenjam da bih rijesio ovo sranje...Da napomenem da sam pre mesec dana zamjenio set kvacila i da je zamajac pregledan i da je po rijecima majstora u extra stanju...

Link to post
Share on other sites

ovo je identican snimak nije originalan samo sam htio da docaram o cemu se tacno radi...

777.boban

ako mislis jesu li stegnuti naravno da jesu. Cak sam danas poturao neke gume iznad onih selen blokova na mostu al isti qac

Link to post
Share on other sites

ovo je identican snimak nije originalan samo sam htio da docaram o cemu se tacno radi...

777.boban

ako mislis jesu li stegnuti naravno da jesu. Cak sam danas poturao neke gume iznad onih selen blokova na mostu al isti qac

ja sam tu skolu prosao i nista nisam postigao, utvrdili da je prosto mator auto, kardan zglobovi poluosovine dif sve je dobilo po malo lufta pa kad sve to spojis dobijes jedan veliki BUM nazad, a kada stiskas i otpustas kvacilo recimo kada ides u rikverc imas utisak da ce trap da ti se raspadne, zamenio sam svaki silen blok inace koji postoji na mostu i nista, zato ti kazem mani se, a 3 difa sam promenio 3 menjaca jedan kardan, jednom osovine i dzabe :)

Link to post
Share on other sites

da da zaboravio sam reci da je vise izrazeno to kad ides u rikverc i stisnem kvacilo non stop ima taj udar... Nije mi jasno ako je sve na ruke utegnuto nema lufta kako se tako manifestuje u pokretu...

Link to post
Share on other sites

Meni se desavalo da matice koje su punktovane za gredu a koje ti ne vidis jer su u gredi a u koje zavijas srafove od velikih silen blokova jednostavno raspunktovane od skoljke.ili na par auta ta matica treba da bude punktovana na 3 mesta a nju drzi jedan punkt a ostala 2 promasena za po milimetar dva od matice.resavao sam tako sto sam otvarao rupe iz gepeka povise njih pozicionirao ih i zavario.

Link to post
Share on other sites

e36 i e46 imaju tu slabu tačku, pucaju na šasiji
kod mene su prsli seleni ali nisam primećivao pa je na kraju puko brezon, itd..

ali kad sam pojačao to i izmenjao nije bilo nikakvog lufta ni udara a auto mator 24 godine

Link to post
Share on other sites

e jbm li ga pricam sta sam radio i sta sam pregledao al i dalje ima taj udar na odvajanju spajanju kvacila...Danas smo opet gledali i ustanovili kad se kvacilo odvaja i spaja kad je auto na asfaltu da zadnji tockovi malo cimaju kao da su popustili oni selen blokovi na zadnjoj strani tacnije ovi sa slike:

fgb.jpg
Na oko djeluju potpuno zdravo al kad se sa pajserom nategnu imaju mali hod...Jel moguce da oni prenosi udare u kabinu?
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

promjenio ove selene bili su popustili sad bolje lezi u krivine ali kuckanje i dalje postoji... dakle ako sta znaci naime ubacim u prvu idem lagano pustam i pomalo dodajem gas i pozadi cujem kuckanje... ne znam koliko se cuje na snimku...

Link to post
Share on other sites