Recommended Posts

Posto sam sredio pre motor, sada se bacio na ostale stvari.

Ovako:

1. Stavlujena nova pumpa za gorivo (original)

2. Remont bosch pumpe (naj servis u sr, zeravica)

3. Remont turbine, isto tamo

4. Kompjuter zamenjen, ubaceni novi podaci u bmw servisu

5. Nov elektroventil

6. Ociscene dizne

7. Novi grejaci (komplet)

8. Pomereno paljenje turbine sa 2.5 na 1,8

9. Pomeren ugao paljenje na fabricki

10. Sitnice

Ostalo mi za delove, ako zatreba (ne prodajem)

Stara pumpa za gorivo, ispravna

3 grejaca

Kompjuter, ispravan

Cena 700e

Isprobali ga na nekom seoskom putu, ubrzava neverovatno. Za neverovatno malo vremena dosao do 180kmh i morali da kocimo, saobracaj. Kazaljka letela do tih 180, ali bukvalno letela.

Licno sam zadovoljan autom, ali ipak 700e mislim da nije malo. Mislim da je to ta cena, ali ipak bih voleo da cujem jel OK ili sam skupo prosao.

Link to post
Share on other sites

ako je to komplet cena ..... to je neka granica normale , nije te niko zavrnuo .... ubija te remont pumpe i turbine.....

Link to post
Share on other sites
Nirvana, jel ti unapred dogovaras i preciziras radove, delove i cene sa majstorima?

Da Ljiljo dogovaram i to je to, u suprotnom mozes samo ocekivati onu klasiku, ne valja ti ovo, ne valja ti ono, i na kraju te osisa kao indijanca.

ako je to komplet cena ..... to je neka granica normale , nije te niko zavrnuo .... ubija te remont pumpe i turbine.....

U pravu si Dragance, najskuplji je remont pumpe i turbine, srecom pumpa nije bila losa a inace ako je bas u kvaru cena za istu ide oko 700-800e. Sto se tice cene uopste, pretpostavio sam da je to ta cena. Hvala svima na odgovorima.

Link to post
Share on other sites