e90 motor u e46 320d


Recommended Posts

Pozdrav svima,

ovo je moja prva tema pored predstavljanja. Imam problem sagorio mi klip i stublinu oštetio na e46 320d facelift 2002g. Sada ne mogu nikako da nađem soluciju isplativu osim drugog motora. Naišao sam na e90 2007g 110kw i interesuje me da li on paše na moje auto? Prodavač je iskusan, drži jaku firmu, ali opet eto da se konsultujem pošto nisu male pare.

On mi je kazao da trebam samo prednji donji dekl zamjenit sa svog motora na njegov i ostalo sve paše. Da li je to moguće?

PS Da pitam i za ove ključeve sa eBaya. Kako kada naručim npr ovaj?

http://www.ebay.com/itm/For-BMW-E46-E38-E83-315Mhz-3-Buttons-Uncut-Transponder-Remote-Key-Chip-Inside-/161826242541?hash=item25ad987fed:g:LKYAAOSwQTVV9wR6&vxp=mtr

Šta dalje? Kako da ga koristim za svoj automobil? Kodiranje i to?

Hvala unaprijed!

Link to post
Share on other sites

I da, citiram prodavača:

Taj motor se može koristiti na x3, e39 i e46

e90 110kw

je 'l ispravan ovaj tutorial?

-kljuc stoji duze vreme u bravi,da se napuni baterija
-kljuc se stavi u bravu i okrene u polozaj 2,kontakt i izvadi se posle 3-5 sekundi
-odmah se pritisne dugme za otkljucavanje i drzi,a drugom rukom 3 puta pritisne
dugme za zakljucavanje
-odmah se pusti dugme za otkljucavanje i ukoliko je izvrsena inicijalizacija
brave ce se zakljucati i otkljucati

How to program / setup a new BMW E46 key fob 330 325 - YouTube

Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

naime od prodavača iz Banja Luke kupio sam motor e90 320d 120kw 1995ccm3 2007g za koji mi tvrdi da je kompatibilan sa bmw e46 320d facelift 2002g. Sam prodavač je jako kulturan, odgovoran i spreman za priču u svakom trenutku. Drži jako veliki otpad u BL a i u Švici gdje tvrdi da je ugradio tonu ovih motora u 320d i da je NEPODERIV.

Naime, moji majstori wannabe majstori nisu neki prave problem da to neće ići, jer kao crijevo od turbine je sa kontra strane i misle da neće ići. Ovaj čovjek je rekao da skinem prednji donji dekl sa mog motora i ugradim na ovaj, improvizujem crijevo (naručit ću novo, bilo kakvo, bilo kolko) zašarafamo ugradimo, prikopčamo alnaser, usisnu granu i ostale dijelove sa mog automobila uvrnemo dizne i pali vozi. Motor je iz 2007 g i ako nekome treba saobraćajna nek se javi u pp.

Prodavač mi je dao broj Tomićevog servisa kao i ostalih u BL kod kojih je on slao ljude koji su ugrađivali taj motor. Ne bježi ni od čega, tako da mi nema ulogu prevaranta.


Molim vas, da mi otklonite sumnje i iz nekog iskustva date neke smjernice, da li je to kompatibilno ili ne? Može li ili ne?

Link to post
Share on other sites

ja se ne bih bas zezao sa tim... ne mogu vjerovati da nema motor m47n iz e46 da se kupi nedje po citavoj BIH ili ti jednostavno zelis taj motor ispod haube u tvom e46? :) Ako si bas zagrizen fino slepa pa neka ga on ugradi ili se dogovori sa covjekom da ga dovuce ugradi ti vidi sta ti se vise ispalti. Ako sve bude kako valja pare coeku na ruke i mirna Bosna :)

Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

naime od prodavača iz Banja Luke kupio sam motor e90 320d 120kw 1995ccm3 2007g za koji mi tvrdi da je kompatibilan sa bmw e46 320d facelift 2002g. Sam prodavač je jako kulturan, odgovoran i spreman za priču u svakom trenutku. Drži jako veliki otpad u BL a i u Švici gdje tvrdi da je ugradio tonu ovih motora u 320d i da je NEPODERIV.

Naime, moji majstori wannabe majstori nisu neki prave problem da to neće ići, jer kao crijevo od turbine je sa kontra strane i misle da neće ići. Ovaj čovjek je rekao da skinem prednji donji dekl sa mog motora i ugradim na ovaj, improvizujem crijevo (naručit ću novo, bilo kakvo, bilo kolko) zašarafamo ugradimo, prikopčamo alnaser, usisnu granu i ostale dijelove sa mog automobila uvrnemo dizne i pali vozi. Motor je iz 2007 g i ako nekome treba saobraćajna nek se javi u pp.

Prodavač mi je dao broj Tomićevog servisa kao i ostalih u BL kod kojih je on slao ljude koji su ugrađivali taj motor. Ne bježi ni od čega, tako da mi nema ulogu prevaranta.

Molim vas, da mi otklonite sumnje i iz nekog iskustva date neke smjernice, da li je to kompatibilno ili ne? Može li ili ne?

NIJE! no comment!

Link to post
Share on other sites

mislim da je u e90 motor sa 120kw a ne 110 ali svakako nisu isti i ne moze samo da se zameni.

jeste, medjutim ista kubikaza.. od svega samo crijevo od turbine nije na istom mjestu.. morao bi produziti crijevo, staviti prednji donji dekl sa mog motora i ostalo sve pase

Link to post
Share on other sites

ako nije ista snaga, nisu isti motori. Sigurno su drugacije dizne, turbo i ko zna sta jos a to znaci i drugaciji ecu a njega sigurno ne mozes prebaciti iz e90 u e46. Nije to golf dvica pa da su mu dovoljni plus, minus ili kurbla.

verovatno to sve moze da se namesti uz dosta prepravki i delova sa starog motora ali sigurno nije jednostavno i ko zna kakvog ces frankenstajna dobiti na kraju.

Ja ne bih to radio vec bi trazio motor od e46 a ti kako 'oces.

Ne znam samo sto su se firumski majstori ucutali...

Link to post
Share on other sites

Pa zar je toliko tesko naci m47 u Bosni?
Zar nema nidje 2.0d motora ?

Trazi 2.0d motor , pa i sve da je stopa na stopu , ecu za motor je napravljen da bude komptabilan sa motorom.
U e90 je edc17 koji ima 100+ adresa od edc16 kod e46

Moze sve da se ugradi , ali pitanje kako ce edc16c31 da radi sa motor novije generacije...

Moguce da dizne rade na drugaciji impulsni signal
Neke dizne rade na primer mm3 , mg/stroke

Itd itd itd

Opet kazem 100+ adresa ima vise od edc16 koji ide u e46.

Pa i da odlucis da ubacis edc17 to nikad nece radit kako treba , neko da ti uzme da ti sve to kodira prilagodi makne pola stvari , restrikcija kojih nema u edc16.... its itd

Na kraju lakse ispadne potrazit e46 2.0d

Ako se prelamas zbog tih 20konja

Remap svoj i mirna dusa ;)

Link to post
Share on other sites

Moram vam reci da pola vas nema pojma.. motor ugradjen !

hvala svima na odgovorima iz iskustva, a ovi ostali molim vas ne komentarisite sto ne znate.. nekoga cete demotivisati.

Link to post
Share on other sites

Pa zar je toliko tesko naci m47 u Bosni?

Zar nema nidje 2.0d motora ?

Trazi 2.0d motor , pa i sve da je stopa na stopu , ecu za motor je napravljen da bude komptabilan sa motorom.

U e90 je edc17 koji ima 100+ adresa od edc16 kod e46

Moze sve da se ugradi , ali pitanje kako ce edc16c31 da radi sa motor novije generacije...

Moguce da dizne rade na drugaciji impulsni signal

Neke dizne rade na primer mm3 , mg/stroke

Itd itd itd

Opet kazem 100+ adresa ima vise od edc16 koji ide u e46.

Pa i da odlucis da ubacis edc17 to nikad nece radit kako treba , neko da ti uzme da ti sve to kodira prilagodi makne pola stvari , restrikcija kojih nema u edc16.... its itd

Na kraju lakse ispadne potrazit e46 2.0d

Ako se prelamas zbog tih 20konja

Remap svoj i mirna dusa ;)

ne moze stvarno da se nadje dobar motor u BiH a da nije precijenjen. Sve u svemu ovo radim kako bi rijesio prob sa klipovima i diznama koji ova serija vuce.. tnx

ako nije ista snaga, nisu isti motori. Sigurno su drugacije dizne, turbo i ko zna sta jos a to znaci i drugaciji ecu a njega sigurno ne mozes prebaciti iz e90 u e46. Nije to golf dvica pa da su mu dovoljni plus, minus ili kurbla.

verovatno to sve moze da se namesti uz dosta prepravki i delova sa starog motora ali sigurno nije jednostavno i ko zna kakvog ces frankenstajna dobiti na kraju.

Ja ne bih to radio vec bi trazio motor od e46 a ti kako 'oces.

Ne znam samo sto su se firumski majstori ucutali...

dizne pasu, turbina pase, sve smo upasali.

Link to post
Share on other sites

Moram vam reci da pola vas nema pojma.. motor ugradjen !

hvala svima na odgovorima iz iskustva, a ovi ostali molim vas ne komentarisite sto ne znate.. nekoga cete demotivisati.

Ne znam cemu ovolika "agresivnost" u temi ....

Ovo je FORUM

Ako neko ne zna njegovo pravo znacenje neka preispita materiju.

Ovde smo da razmenimo misljenja , iskustva , savjeti a ne da osudjujemo nekoga da li neko zna nesto ili ne zna

svako ima pravo da iznese svoje misljenje o zadatoj temi , u nadi da se rese problemi , neudumice itd itd

Ja nikad nisam rekao da ne moze da se ugradi samo naveo da je dosta komplikovano i da sam na njegovom mjestu da bih se opredelio za jeftiniju varijantu.

Ako neko misli da je nemam pojma to je njegova stvar :)

Stvarno me ne doticu pojedini komentari :)

Ovo je forum i ponasajte se tako :)

Nista licno :)

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Motor je ubacen, sve fercera extra. Preporucujem svima servis u Kiseljaku, momak se zove Dejan i ozbiljno radi svoj posao. Uspjeli su mi sve to ucicati iako nije bilo nimalo lahko. Oni su mi također uspješno reparirali dizne. Iz Sarajeva sam morao njemu otjerati auto i uspjeli su ga srediti.

Broj TELEFONA : 061 - 486 / 369

Link to post
Share on other sites

Niko ti nije rekao da ne moze da se ugradi vec da nisu isti i nisu isti jesu slicni ali nisu isti.

Moras kada nesto citas da obratis paznju na red reci u recenici.

Sama kodna oznaka bloka motora ti kaze m47n i m47n2 znaci da nisu isti .

Ne znam koliko ti je ko trazio za motor ali kupiti ceo iz e90 je mnogo skuplje nego iz e46

Link to post
Share on other sites

Сликај то са фИКсним па окаћи слике ако жнаш а не одмах да се дрндаш на људе који су ти хтели помоћи колко толико!!!

Link to post
Share on other sites

Motor je ubacen, sve fercera extra. Preporucujem svima servis u Kiseljaku, momak se zove Dejan i ozbiljno radi svoj posao. Uspjeli su mi sve to ucicati iako nije bilo nimalo lahko. Oni su mi također uspješno reparirali dizne. Iz Sarajeva sam morao njemu otjerati auto i uspjeli su ga srediti.

Broj TELEFONA : 061 - 486 / 369

Gdje si ovo u Kiseljaku radio posto sam ja iz Kiseljaka a neznam za toga majstora

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 325ixA locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.