Recommended Posts

Na mom je postojala fabrička M značka pozadi koja je vremenom dotrajala pa sam je zamenio ovom trenutnom. Smatram kad je već u M opremi što ne bi imao i ///M značku, ionako ih ima i na volanu i ručici menjača....

Mene više zanima što danas BMW  toliko forsira te M oznake na autu i tonu drugih slova i brojeva. :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ni ja ne vidim razlog zasto ne bi ostavio M oznaku, nista joj ne fali, a dobar je detalj :D jedino ne znam dal je isti detalj mamac za ove sto kradu lajsne, lip spojlere, ona ajkulina peraja sa krova i slicno :D 

PS auto ti je fenomenalan :D koja je fora sa piano-black bojom, tj kako se ona pravi? Jel to obicna crna sa bezbojnim lakom preko nje ili ima po prodavnicama da se kupi bas piano-black farba/boja? :D hteo bih i ja da eksperimentisem sa plastikom enterijera :D 

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
12 minutes ago, filip11314 said:

Rezervoar Atiker

Reduktor Tomasetto

Multiventil Mimgas

Još uvek nije prodat. Daće Bog da ga prodam na leto, da kupim nešto bolje. Dosadio mi je više. :D

Pa gde sad, tek si turio plin? ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 8 months later...

U zadnje vreme imam neki glupi problem. 😀

Dešava mi se da kad vozim auto ima neku knedlu između 2500 i 3000 obrtaja, nakon toga probije i vuče normalno. A često kad mu dam pun gas check engine počne da treperi i dešava se da ugasi treći klip (greška P1347). Kad ugasim i upalim auto sve normalno radi dok se opet ne "optereti". Dešavalo se na plinu, a od skoro je počelo na benzinu. Promenio sam svećice, stavio NGK R, tako da nije do njih. Kad vozim normalno bez nekog gasiranja (do 2500+ obrtaja) sve skroz normalno radi i nikakvih problema nema. 

Da li neko ima ideju šta ga zeza? Drugar misli da je problem bobina koja je pri kraju pa kad se zagreje isključi se. 

Link to post
Share on other sites

Mozda jeste bobina ali malo verovatno jer kad bibina kad ode oce da zeza na svim obrtajima a ne samo na odredjenim :) Ako imas od nekog da pozajmis bobinu probaj i testiraj to ti je najjeftinije... Kod mene na e36 se desavalo najvise na 2000obrtaja da auto stucne i izgubi snagu i onda krene sve normalno pa onda opet nekad stucne na vecim obrtajima ali najvise se osetilo na cca 2000obrtaja. Promenio knock senzor i evo dan danas sve radi normalno

Link to post
Share on other sites

A da tebi ne glavi plinska dizna? Probaj da zavrnes ventil na boci pa vozi neko vreme tako.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ja bih se cak usudio da kazem da je 100% u pitanju oktanski senzor. Ne daj samo da ti majstor krene redom da menja od svecica, preko bobine, pa onda shvati da je knock senzor.🙂

Link to post
Share on other sites

Pa auto upali grešku i počne da trokira bez obzira na broj obrtaja, ali najčešće pri jačem gasu. Nebitno da li je benzin ili plin. Od kako sam zamenio mesta 3. i 4. bobini više ne zeza 3. nego 4. Tako da je 99% bobina. Sutra stiže nova pa ću da testiram, taman i klapnu gasa da očistim. 

Čime da očistim MAF senzor? 

Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

Ljudi, da li mozete da mi preporucite nekog ko moze da mi pregleda auto i popravi kvar?

Bas mi je hitno, planiram da putujem u utorak sa njim ali imam isti problem kao @filip11314.

Nedelju dana mi je auto bio u servisu i nisu mogli da nadju kvar. E46 2001, benzin bez plina kada dam jaci gas trokira kao lud i onda "proguta" i lepo ide. Ako gas dajem polako i postepeno onda nema problema.

Majstori su mi  ovo radili: protokomer, neku pastetu, crevo od iber-a, pumpa za gorivo, svecice, neki djavo za povrat goriva... Vise ni ja ne znam sta sve.

Hvala svima unapred

Link to post
Share on other sites

Promenio bobinu, motor radi kao sat. Baš sam ga cedio juče i danas i nikakvih problema nema. Još samo klapnu gasa da očistim. 

Što se tvog problema tiče najbolje ti je da kupiš OBD II blutut kinesku dijagnostiku (oko 850 din) pa da proveriš koje ti greške izbacuje. To ti je najjeftinije i najbrže, da te ne zezaju naši kvazi majstori i menjaju deo po deo dok ne utvrde šta je. 

Možda ti negde vuče falš vazduh. 

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...