E39 tds turbo upgrade


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Td-04hl 15g ili 15t ili 16t je ono sto meni treba. E36 je imao 11g turbo sto znaci manji precnik lopatica. E39 je iso sa 13g tako da promenom na 15g se dobija vise vazduha. Jos bolja opcija kako sam citao su 15t ili 16t modeli jer su u pitanju varijabilne turbine koje se lakse okrecu na nizim obrtajima ali gube snagu u visokim dok g modeli rade kontra. Ista je snaga samo eto princip rada im nije isti. Jedino pitanje je da li te turbine koriste neku elektroniku ili sta vec i da li je to izvodljivo sve uraditi. Ono sto se svakako mora budziti je metalna ploca izmedju izduvne grane i usisa turbine koji svakako nije isti, verovatno i spojka sa auspuhom, ali da li je samo plug i play varijanta ili ima jos nesto da se cacka?

Link to post
Share on other sites

Kako si utvrdio 10% slabije

Ma to je subjektivni osecaj. To je verovatno vise zato sto sam se malo i navikao a i nervira me sto turbo malo pisti.

Lopatice su ostecene usled neredovnog menjanja filtera vazduha prethodnog vlasnika.

Link to post
Share on other sites

Pa to i hocu, ali kad vec menjam onda hocu i da unapredim malo. Cisto sumnjam da je ta 15g nesto skuplja od ove fabricke za tds. Ove 15t i 16t sigurno jesu jer su u pitanju novija vozila

Link to post
Share on other sites

sad si mi otvorio oci u pravu si nije ista turbina za e34 i e38 jbg

sada sam uporedjivao oznake.stavio sam kod mene 11 g a ova koju sam skinuo je 13 g.da li ce losije da ide sa ovom_ nisam ga vozio sa 13 pa ne znam,ali cu verovatno vratiti ovu 13,nije dimio na auspuh ali sam je zamenio samo zato sto su malo bila ostecena usisna peraja jer je verovatno uvuklo nesto pored filtera

Link to post
Share on other sites

Po forumima pisu da je 13g upgrade na 11g sto znaci da je 13g jaca jer ima veca peraja. 15g po tome treba da bude upgrade na 13g jer to rade na volvoima i pricaju da su razlike bas znacajne. Tako da cu ja da iskopam tu turbinu negde pa krecem u projekat :) Ako neko zna gde ima takav turbo nek pise. Znaci oznaka je TD-04HL 15G. Mora da ima ovo HL u oznaci. Ili TD-04HL 16T.

Link to post
Share on other sites

Ja negde procitah da je 15prevelika za stock motor.usput da li neko yna kako se podesava aktuator na ovom turbu.neko je pre budyio nesto.na kom pritisku treba da otvori

Link to post
Share on other sites

Ja negde procitah da je 15prevelika za stock motor.usput da li neko yna kako se podesava aktuator na ovom turbu.neko je pre budyio nesto.na kom pritisku treba da otvori

Link to post
Share on other sites

Drug kupis ti lepo 3.0d i vozis se ko covek,nema ni 11g ni 13g imas samo g kao gas

Preskupa je reg za 3.0d a ovoj moj izlazi iz luksuza ove god. A i doveo sam ga u perfektno stanje i td tako da mi se ne isplati da ga menjam osim ako ne naletim na perfektan 3.0d u fullu kao moj. 15g turbo i remap i to bi trebalo da bude to

Link to post
Share on other sites

Veruj mi auto najbolje ide i najmanje trosi kad je ispravan. Sva budzenja imaju svoju cenu. Sa bilo kojim vecim turbom bez remapa ces imati ogromnu turbo rupu. Kad dodas goriva znas i sam da ces i potrosnju dici. Samim tim veca kolicina smese, opterecenje za motor. Najbolje je remap i fabricka turbina u sto boljem stanju jer ne odstupas mnogo od fabrike a ici ce sigurno na manjim bolje. Obrati se Torque za remap, bices zadovoljan

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Meni je auto vec remapovan i ide stvarno bolje od standarda. Potrosnju mu nikad nisam merio jer me iskreno ne interesuje dok je u granicama zdravog razuma ali ono sto primecujem je da mi se cini da trosi malo manje posle remapa a ide dosta bolje. Ide on od fabrickog jedno 3x bolje na nizim obrtajima ali idalje se oseca praznina pre 1800 obrtaja. Ja sam i mislio da posle drugog turba ponovo odradim remap da bi se dobila odgovarajuca smesa sa novom turbinom. Ja nisam planirao da mu stavljam kamionski turbo nego malcice jaci. Na tds je isla 11g kod e34 i e36 modela, a 13g kod e38 i e39. Ja smatram da taj prelaz na 15g nije nesto abnormalno i nerealno. Dalje sam citao da taj 15g turbo se vrti dobro i na nizim obrtajima tj da na volvu postize max obrtnog momenta na oko 2200 obrtaja sto mu dodje isto kao i na tds-u. E sad ako je to toliko stetno po motor onda da odustanem od ideje. Ja u 80% slucajeva auto vozim skroz lagano a u 20% volim da dam pun gas, nikakvi startovi i izivljavanja nema kod mene...

Link to post
Share on other sites

A torque ne radi tds zato sto se vadi cip i menja, vec smo razgovarali, on je bio prvi kome sam se obratio pa sam posle naso coveka u mom gradu koji je odlicno odradio poso

Link to post
Share on other sites

Ne bih da se stekne utisak da sam ja neki prenapaljeni klinac ili sta vec, jer necu ja da srljam u projekat ako taj projekat nije to sto ja ocekujem a to je idalje pouzdan auto sa nekih 20-30 konja vise od cipovanog. Iskreno napravio sam gresku sto odmah nisam uzeo 3.0d ali to mi je sad.

Link to post
Share on other sites

Auu da si toliko radio na njemu koliko si ispisao ovde iso bi bolje :) ajde odradi bolji remap pa da ih pustimo opet hahahah

Link to post
Share on other sites