Recommended Posts

od pre 10 dana par puta na dan mi se pojavljuje greska da je povecana potrosnja akumulatora, upalim vozim 5 min stanem usput upalim auto nema vise greske. prosle subote odem na posao posle 2h auto u mestu da upalim nece ni bravu da otkljuca a kamoli da vergla. punio akumulator par sati auto pali i nema greske i tako 2 dana dok treci dan ujutru ne pali. izmerim potrosnju kad zakljucam vuce 5A 3 min i kad se ugasi komp padne na 0.3A. bio kod auto elektricara 3 dana nista sve ok nema ni greske kazu akumulator a akumulator kupljen krajem januara . bio mi je vartin od 80ah 680 startne snage a ubacio sam energizer od 77ah i 760 startne snage. odem kod ovlascenog servisera za energizer posle 2 dana kaze ne vuce struju, napunili akumulator testirali predamnom kao po tabeli. oteram auto bez greske dodjem kuci posle 2 h opet greska i vec drugi dan stoji greska a auto pali ok. nemam nista dodatno prikljuceno imao sam dnevna svetla i alarm ali sam sve poskidao. kad je auto zakljucan i probam da otvorim gepek ili vrata digne potrosnju na 10 -20 sek i padne na 0,3a.

ako je neko imao slucaj nek napise kako da resim, a strasno me nervira pogotovu ako odem s decom negde i ne mogu da upalim auto.

Link to post
Share on other sites

0.015A ti je dozvoljeno posle nekih sat-dva vremena. A gde ces taj mali akumulator u ovakva kola. Kupi 100Ah exide npr. Ima veliku startnu snagu(ok nebitna je kod ovog problema, ali vozis dizela pa znaci), garanciju od 40 meseci itd. Stvarno si mislio da 77Ah moze u e60? Cak se preporucuje u njega onaj fabricki od 55.000 dinara, a ti ubacio od 77

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

bilo mi je cudno jer je u njemu bio 80 pa reko 3 ah manje nije strasno i nije mi pravio problem 3 meseca ali sam zvao i milana t-motors i isto mi je rekao da ima neki od 30000 din uvozni nego sam 300km od beograda da bi proverio. hvala na brzoj pomoci videcu da li mogu ovaj da zamenim i da doplatim.

Link to post
Share on other sites

Ako mjenjash tip akumulatora na E60, morash da odradish kalibraciju istog. Ukoliko ga mijenjash sa istim, nije potrebno.

Kakvu greshku ti tachno prikazuje? Nisam chuo da postoji ta greshka da ima povecanu potroshnju struje dok vozish, a sa druge strane znam da postoji greshka da ti neshto vuche struju kad je auto ugashen.

Meni je jednom na E60 otkazao regler, nevjerovatno je bilo to da sam upalio auto ujutro normalno (bila je zima), vozio, nikakva greshka, i poslije nepuna 2km, auto se ugasio, izgubio svu struju bukvalno. Nikakvu greshku mi nije prijavljivao, promijenio regler i akumulator (originalni Vartin, mislim da je bio 110aH, imao sam 530D) i to je bilo to.

Link to post
Share on other sites

Probaj sa zamenom akumulatora. Ako nije do njega e onda ti moze biti igranka. Moze biti dosta stvari koje ne daju sistemu da ode u sleep. Ako nemas gresku neku moze biti i do senzora baterije.

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao takve simptome iste doduse na e39, sem tog indikatora da puni/nepuni kako treba, isto je auto bio kod elektricara 2-3 dana i sve je ok bilo, isto sam zamenio i akumulator. Na kraju je bio FSU ili jez kako ga ko zove... Menjanjem njega svi simptomi su se izgubili. Da napomenem ventilator u kabini je radio najnormalnije sto nije slucaj kad jez neispravno radi. Nisam majstor samo moje iskustvo. Mozda pomogne.

Link to post
Share on other sites

To sam i ja mislio, ali kad sam resio da ga zamenim, sto se kaze na svoju ruku, kada sam ga mrdnuo rukom(jez), upalio se ventilator(napred u motornom prostoru, ne u kabini) i sam on je bio vreo. Auto je pre toga bio kod 2 elektricara koj su rekli da je sve ok sto i jeste u tom momentu verovatno bilo.

Link to post
Share on other sites

probao s drugim vecim akumulatorom od 110ah skinuli sa q7 i isto se ponasao cak sam u toku noci ostavljao unimer zakacen i ujutru pise 0,01a. kad upalim auto greska da je potrosnja akumulatora povecana i da podesim vreme i datum. isao sam redom skidao osigurac po osigurac , otkacio senzor za gepek jer je na momente kad pritisnem vukao 5a. na kraju sam seo u auto ceo sat i slusao sta pali sam i sta radi u pozadini. palio je cd na par minuta sam od sebe ako ima diska vrteo se u nedogled , izvucem radio on vreo , rasklopim ocistim plocu prelemim i nekoliko dana je sve ok bilo dok nisam vratio moj akumulator od 77ah i vratio drugu njegov od 110ah. sad mi auto ne trosi struju ali povremeno izbacuje gresku. probacu da otkacim IBS da vidim sta ce da se desi. ne znam da li moze dijagnostikom da se utrvdi sta je potrosac jer na ovim univerzanim nema greske

Link to post
Share on other sites

problem resen iskljucen IBS i nema vise greske jer auto ne vuce struju 3 majstora proveravala. ako za celu noc ne prazni akumulator i nema greske. ugasim auto na 5 min vratim se pojavi se greska , ugasim i upalim opet auto nema greske logicno je da za 5 sek ne moze da povrati snagu akumulatoru. po stranim forumima su dosta imali problema i voze ljudi godinama. glupost samog senzora je sto ti ne da ni bravu da otkljucas ako komp misli da je mali napon pa ne mogu ni da me slepaju ne daj boze.

Link to post
Share on other sites

Napisao sam ti odma za senzor baterije. Ironija, zove se Inteligentni Senzor Baterije. On kad pobudali sistem ga ne vidi kao njegovu gresku nego kao gresku nekog drugog sistema i to gasi.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...