Recommended Posts

Društvo opet ja sa mojim problemima. U zadnje vreme mi je počelo da se desava da auto izgubi snagu. on hoce u obrtaje i sve radi normalno samo što npr nekada izgubi snagu, jako slabo ubrzava, kada stanem i ugasim ga i ponovo upalim, opet ide normalno. Da li neko zna šta bi moglo da bude u pitanju? Da li je moguće da je protokomer u pitanju ili mozda elektronska dizna (mada dizne sam nosio skoro na proveru i sve su bili ok uključujući i elektronsku).

Link to post
Share on other sites

N75 , ili geometrija glavi , pa auto prepumpa i kada predje granice SVBL udje u "safe" ili "limp" mode , smanji gorivo...

Link to post
Share on other sites

Drustvo hvala Vam. A da li bi neko od vas mogao da mi pogleda auto? Voleo bih da bude to neko sa foruma koga cu posteno platiti, i da ne moram da obilazim 100 majstora koji mi pricaju 100 razlicitih prica

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Momci. Isti problem sa gubljenjem snage se upravo desio i sada je skroz izgubio snagu, kao da ne pali turbinu uopste. Da li je moguce da je turbina crkla? Jos jedna stvar dodje do 4000 obrtaja i nece preko, i pusi sacuvaj boze kad u mestu potopim gas do kraja. Ulje stoji na maximumu isto kao i pre 9000km kada sam ga zamenio nije ga potrosio ni malo

Link to post
Share on other sites

proveri creva interkulera neko puklo mozda ako sisti i dimi dosta odjednom

- proveri za pocetak...

 

jesi bio na dijagnostici uopste, proveravao protokomer i ostale komponente?

Link to post
Share on other sites

Na dijagnostici izbacuje gresku oko pritiska vazduha nesto za egr i neki senzor pomeranja igle sta god to znacilo, uglavnom nemam drugu dijagnostiku sem delphi.. Malo mi je cudno da tako crkne turbina od jednom, bez potrosnje ulja i td... Uglavnom oticicu do majstora u ponedeljak pa cu videti sta i kako

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, crni82 said:

javi se na pp pa ako si u bg dodji da vidimo na inpi i na bmw sceneru sta kaze

Vazi brt. Jos jedna zanimljivost koju sam primetio, a to je da veliko srevo koje ide na egr se siri pri turiranju sad da li je to normalno ili ne ne znam... 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, StunterSM said:

Drz se do ponedeljka

Heh, drzim se. :)  Brate sad trosi goriva kao voz, ovo nije normalno :D Treba mi auto i onda vozim ga, samo se plasim da ne dobije iber turu, ugasicu ga juce kad je automatik  :)
 

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, crni82 said:
7 hours ago, alexandar_bgd said:

Heh, drzim se. :)  Brate sad trosi goriva kao voz, ovo nije normalno :D Treba mi auto i onda vozim ga, samo se plasim da ne dobije iber turu, ugasicu ga juce kad je automatik  :)
 

Samo da javim, jutros je malo falilo da dobije iber turu, poceo je na auto putu da izbacuje siv dim nista se nije videlo, odmah sam ga ugasio. U motornom prostoru sa suvozaceve strane se pusilo sacuvaj boze iako sam auto ugasio, mislim da je turbina bila na dobrom putu da se zapali, ako se nije zapalila. Sreca pa sam imao AMS clanstvo tako da slep nisam platio. Sada molim boga da ce turbina uopste moci da se remontuje. Hvala svima na pomoci. 

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, alexandar_bgd said:

Vazi brt. Jos jedna zanimljivost koju sam primetio, a to je da veliko srevo koje ide na egr se siri pri turiranju sad da li je to normalno ili ne ne znam... 

jel cujes uopste turbinu da radi kad das gas do 2500 3k obrtaja ?

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Stefan L. said:

jel cujes uopste turbinu da radi kad das gas do 2500 3k obrtaja ?

Nikad se meni nije cula turbina, ni pre a ni sad, a sad se tek ne cuje. Nije nikad zvizdala

Link to post
Share on other sites

Sad skini interkuler i creva koja idu na njega i od njega i pogledaj, ako je sve masno i puno ulja onda ces znati da je turbina.......mada i po tome sto ti se desilo lici na nju......

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ianullrich said:

Sad skini interkuler i creva koja idu na njega i od njega i pogledaj, ako je sve masno i puno ulja onda ces znati da je turbina.......mada i po tome sto ti se desilo lici na nju......

Pa ja ne znam sta bi drugo moglo da bude. Kad sam krenuo auto je isa sve slabije i slabije, i na kraju krenuo oblak sivog dima iza mene, kad sam stao i ugasio auto, pusilo mi se ispod haube na levoj strani i pucketalo

Link to post
Share on other sites

Hvala, to mi je trebalo. Evo jos malo i skinuta turbina. Interkuler i egr idu na odmascivanje i pranje. Naruceni ulje, filter vazduha, filter ulja i separator uljnih para. Turbina ide kod Jevic Slobe na Nbg na ispitivanje i remont. 

Link to post
Share on other sites

Pitanje, da li je moguce to sto sam naveo gore u postu da se desavalo zbog puknutog interkulera? Kada sam vapom sad prao interkuler primetio sam da voda curi, i vidim da ga je neko mazao silikonom, kada sam malo odlepio silikon pukotina 5cm na plastici. Turbo svakako nosim kod Slobe na proveru

Link to post
Share on other sites