Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pa to je ziva istina,pisao sam vise puta po forumu

ja kad gledam auto uzivo ili na oglasu i prvo sto zapazim su gume

Ako neko na auto od 4,5,10K eura nemoze da stavi dobre gume(nedaj boze NOVE),sta onda da ocekujes,kad je izvadio 100-200e za mali servis koji se radi mnogo cesce nego sto se gume menjaju. O nekom ozbiljnijem ulaganju u trapove i ostalo da se i nepomislja.

Jer velika vecina kupi bmw "jer nema veliki servis",menjas ulje i ko ga jebe,teras do iznemoglosti.

Ali niko od tih se neseti,da taj auto ako nema zupcasti kais,da ima vodenu pumpu,spanere,rolere,5 filtera itd ....

Link to post
Share on other sites

Dodje lik da radi full servis, doneo uljni filter i ulje, a filter kabine da se izduva na kompresor. Ja naplatio kao da sam menjao sve filtere cisto da ga j***m malo. Dignem auto da ispustim ulje, kad ono ( slika je rotirana pri uploadu, ne znam zasto)

 

PwcJQ2.jpg

Link to post
Share on other sites
20 hours ago, ilovebigasses said:

Brat ovaj moj je stvarno bio solidan, ali ja sam takav il ce biti kao nov ili ga necu  voziti :) naravno pristedim i ja gde mogu i gde moze. Sl god ide farbanje ozbiljnije. Vidi cena im je od 5500 do 13000. Verujem da su ti preko 10000 sasvim ok. Ali auto je stvarno zver mocan :) osim plastika koje pomalo skripuci :D ako hoces zovi me na 0600946494. drugar prodaje dosta dobroog ;)

 

On 25.11.2016. at 11:23 PM, ilovebigasses said:

Evo mene tek sada sa odg. Ma stajao je tek onako :-) zadnje informacije, azurirao kompletan softver u BMW Stefanovic (100e), ugradio Android noviju multimediju (450e), novi Depo farovi (450e), repariran hidrobolok (gratis), nov alnaser (100e), zadnje viljuske reparacija (100e), prednja 4 ramena reparirana (150e), remenica radilice i remenica alternatora - stavljene plivajuce (200e), nov akumulator (120e), xenon + led sve napred kompletno (230e), i TRENUTNO reparacija reduktora (350e), reparacija prednjeg kardana (150e), prednje dve nove kompletne poluosovine (400e), servo volana (100e), prednja desna brava (80e) i servis redovan oko 120. Eto tako :D

auto ti je do jaja, otvorio si mi oci da ne treba da ga gledam u skorije vreme :D "ove" sa oglasa u perfektnom sranju, ovaj stanju :)

Link to post
Share on other sites

Miki pa eto,to je ta tuzna prica,koja mislim da je najtuznija sa dzipovima i autima najvise klase koja nisu ni puno matora,ni puno mlada,negde izmedju od 2000-2007 (x5,ml,one mecke slon ili kako je vec zovu,bmw 7,audi 8 ...) Mislim da je vecina tih auta najneodrzavanija.

Link to post
Share on other sites

A sve se slazemo :) sve ziva istina, ja se utripovao pa gledam svakog x po gradu. gotovo svaki na gasu dim iz auspuha i onda kao sav srecan ja nemam nimalo :D ali sve kosta. Najbolje bi bilo 100 000 e i nov ali nemamo svi za novi. Ja kad sam gledao servisni knjigu auto je stvarno odrzavan kod prvog vlasnika iiiii onda je otisao u Kraljevo na god dana kod klinaca mladjih od mene malo. I onda su ga oni malo dokrajcili nacinom voznje i neodrzavanjem. Ali vracam ga u fabricko stanje :-) evo da vidite na TACNO 277.000 km  prednji kardan i reduktor

https://1drv.ms/f/s!AsXaM2kII4R1gZcIVyMz5bb9IfXf5A

Link to post
Share on other sites

ajd da pitam u ovoj temi

Da li svaki X5 koji ima vazdusno ogibljenje ima u kabini pored prekidaca za svetla prekidac za nivelaciju vozila?

Ili nemora da ima taj prekidac za nivelaciju a ima vazdusno ogibljenje?

Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam brat, to uglavnom imaju x5 ice koje imaju vazdusno ogibljenje na sva 4 tocka. Samim tim je i logicno da imaju tu nivelaciju, a opet msm da to uglavnom imaju najvize benzinci i to oni 4.4,6,8. Ja na mom imam vazdusne jastuke samo nazad i nemam taj prekidac. A preko pa soft imam opciju da izaberem da jastuci budu meksi, tvrdji itd ;-)

Link to post
Share on other sites

kolko sam ja istrazivao nema pravila koji ima koji nema.

gledao sam jedan 3.0d koji ima tu nivelaciju i prekidac u kabini

a drugar na 3.0i nema te vazdusne jastuke na tockovima

To je jedna od skupljih popravki na X-u a jako cesto pravi problem,jer niko neobraca paznju na to.

Jel imas ti kompresor za duvanje u gepeku(na slikama sa gugla bih rekao da stoji kod rezervnog tocka)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

nije kicasto puno,vuce na fabriku,deluje mi kulturno

a sto se guma tice,nije mnogo bitno koji je proizvodjac,NOVA guma je NOVA guma

milion puta je bolje i da je nova jang-ce-ming guma,nego ove satro Vrhunske iz Uvoza sto glupe svabe bacaju,ustvari moraju cak i da plate 5e po gumi kad odnesu na deponiju

Link to post
Share on other sites