Automatski Menjac GM 3.0d problem


Recommended Posts

Sve odradili, motor odlicno stanje, protokomer, turbina, dizne sve novo. Ventilatori i hladnjaci odlicni, aut.menjac odradjen kod Mice u Krnjaci, sve novo stavljeno osim torque conv (on je remontovan) i posle svega toga i dalje imam prisutan problem a to je da u toku lagane i normalne voznje auto jednostavno presalta tek na 3.000 obrtaja, obicno salta u zavisnosti od terena i temp izmedju 1500 i 2300 obrtaja. Desi se cesto da kad krene kreni stani, uzbrdo nizbrdo kao da poblesavi i nece da presalta pre 3000 obrt. Obicno se to desava u nizim stepenim prenosa...da li ko ima kakvih iskustava? Inace auto za mesec dana opet ide kod Miće...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i mene je tako herbavao , ,na 3 iljade mu malo oduzmem gas , prevarim ga da presalta pa onda u patos...inace posle remonta je manjac bio jos gori i na kraju je skroz crkao

ima li potrebe da naglasavam da kod nas jos nema pravog majstora za automatske menjace a i ovi sto misle da znaju traze 1700 evra i daju garanciju 12 meseci ..... smesno

Link to post
Share on other sites

Brt ja ne znam sta da radim vise, ovo je strasno.. Mene je sve kostalo 1000 evra i ta garancija. Rece mi ovaj moj da ce mi staviti novi hidroblok da probamo (moj je samo resetovao ili sta vec) pa cu videti. Nemam nikakvih problema osim sto tako ponekad zabada. Msm da to ne bi trebalo ako je sve dobro..

Link to post
Share on other sites

Okrenucu sutra, hvala ;-) za sad moram ovog mog iskoristiti sto mi je radio. Recite mi ljudi iz iskustva, ti GM ovi menjaci, jel to moze da se dotera da stvarno radi kako treba? Da nema bagova i sl? Ili da ga isecem na pola xD

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
34 minutes ago, tanatos said:

Mnogo je to strogo sto si napisao :)

E60 i E92 

ili jos skuplje - F12...

Ovi i dalje zasluzeno nose BMW znak.

Izvini ako sam te uvredio,samo iznosim svoja zapazanja,meni to nema dusu uopste.

E60 suplja napumpana konzerva sa 300 decijih bolesti,seriju 3 nisam nikada smatrao za kvalitet tako da o njoj necu ni da govorim,a f12 nemogu da komentarisem nisam vozio.

Link to post
Share on other sites

Moj prijatelj je imao isti problem posle cipovanja. . ama bas isti pa je vratio parametre na fabriku,

neznam dali ti je to problem al eto.'Ja sam imao slican problem na e39 bio je crko neki modul za temperaturu menjackog ulja i prekidac stop svetla. .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

4 ti hidroblok stavljen. Konacno sve radi kako treba. Naprosto neverovatno, 1 bio na autu ali lose radio, 2 remontovan bio nov, sve super ali lose saltao iz 3 u 4 tu, 3 i bio polovan koriscen, radio posao ali cimao kad salta, i sad stavljen 4 ti remontovan nov, osecaj bruka :-) radi sve kao svajcardki sattt :-)

Link to post
Share on other sites

Ne volim automatske menjace. Imao sam New Beetle 2.0 benzinca sa automatskim menjacem. Taj menjac se nikada nije pokvario ali je sve vreme imao neka ludila da imzmedju druge i trece nece da prebaci na malim obrtajima i jos neke svoje bubice... Povremeno.

Sa druge strane Q-tronic u Alfa Romeo 159 je sprava koja radi stvarno fantasticno i ljudi sa njim najcesce nemaju problema.

Ovo za BMW X5 me bas zacudilo jer sam nedavno vozio X5 3.0 D mog kuma i onaj menjac me stvarno kupio. Kod njega radi kao sat, a promena brzina je skoro neprimetna. Ima bas rafiniran rad (za razliku od onog otpada u New Beetle)...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cao svima,

jedno prosto pitanje - jel se isplati da se GM automatik stavljen na 3.0d M57N u X3 e83 - zameni sa manuelnim menjacem?

Ili jos bolje, da uvezem neki slupani e46 i skinem mu 2.0d motor i 6 brzina manuel i ugradim u X3? 

Jel radio neko to i jel ima neki veliki problem ili razlog zasto to ne bi trebalo da se radi? 

Link to post
Share on other sites

Sex je to i to neprijatan. Ima ove ljudi koji su vadili autoamtic i stavljali manual, pa su na krajus hvatili da su se malo zeznuli.

Menjas, dif, kardan, ABS centralu, komplet motornu instalaciju i agregate... Da dalje ne pisem.

Menjac od e46 150hp, nije isti kao za x3 150 hp, zbog reduktora.

Link to post
Share on other sites

ja sam mislio ovako nesto da kupim:

 

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9330623/bmw-320-d

E90 (desni volan + stranac) ne vredi nista sem za delove a to mi odgovara.

Motor i menjac u X3 da stavim a sve posle sto ostane da rasprodam deo po deo - vraticu bar 80% para.

Stedim na registraciji, stedim na potrosnji, jeftiniji servisi, kvalitetniji menjac a moj X3 je vec totalni ful i to bi bio onda brutalni auto koji nikad ne bi prodao.

Ali ako ce sve to da me kosta i da je skoro nemoguce da se nabudzi onda jbg... Prodacu E83 i juricu da uzmem F25.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...