Automatski Menjac GM 3.0d problem


Recommended Posts

5 hours ago, chevu1990 said:

Nije vezano za GM, vec za ZF. Ne znam da li moze da se desi za GM, ali mozda pomogne, nije na odmet. Desilo mi se sledece, radio sam remont kod Lajosa, i svi parametri perfektni, i desi mi se da zakuca obrtaje preko 3000 i ne presalta,  cak mi se desavalo da cima pri saltanju. Na dijagnostici temperature i pritisci u normalni(perfektni). Onda auto normalno salta neko vreme, pa opet pobrljavi. Nakon detaljnih provera, na kraju se ispostavilo da je akumulator oslabio i da je auto imao gubitak napona, nakon zamene akumulatora, menjac je u normali, salta izmedju 1600 i 2300, bez cimanja, udaranja itd... 

Brat hvala ti na savetu, imam duracell star 10 meseci nov bukvalno, slicni su siptomi i ono sto mi je bilo cudno, juce kad mi je lik iscitavao mapu sa Kess om, prikazuje mu dok mi je auto ugasen da je voltaza 12.3? On kaze da je to slabo i da bi trebalo da je 12.7? A svi potrosaci su bili iskljuceni, samo kontakt?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

16 hours ago, ilovebigasses said:

Brat hvala ti na savetu, imam duracell star 10 meseci nov bukvalno, slicni su siptomi i ono sto mi je bilo cudno, juce kad mi je lik iscitavao mapu sa Kess om, prikazuje mu dok mi je auto ugasen da je voltaza 12.3? On kaze da je to slabo i da bi trebalo da je 12.7? A svi potrosaci su bili iskljuceni, samo kontakt?

To jeste slabo, s obzirom da si skoro menjao akumulator, cudno je da ne drzi napon. Jel si uzimao odgovarajuci akumulator?(tehnlogija izrade, mAh, startna snaga) 

Za tvoj X5 ide isto kao u moj auto

Capacity: 90Ah (AGM)
Cold Cranking Amp: 900cca
Dimensions: 353x175x190 mm

Meni je 2,3 nedelje nakon reparacije menjaca pocelo da zeza, posmislio sam da nije dobro odradjena popravka, nekoliko puta sam isao u servis i nije bilo gresaka na dijagnostici, tek nakon nekog vremena(cimao je par dana, nije saltao na vreme) INPA dijagnostika je zbog pada napona javila gresku na turbini(i to bas nesto tipa gubitak napona je ispisalo) tako je i ustanovljeno da postoji problem sa strujom, a majstor se vec susretao sa problemom da menjac zbog struje pobrljavi, onda je isao detaljan pregled. Nakon promene akumulatora resetovana je adaptacija menjaca i od tada je dobro(pu pu da ne ureknem :D ) A majstoru svaka cast sto je imao strpljenja za mene :D 

Link to post
Share on other sites

Meni nesto nije jasno. 

Kako moze da utice pad napona u voznji na rad automatskog menjaca? Jer cim auto upali,alternator dopunjava akumulator,a regler odrzava napon na konstantnih 14.4V,ako je sve od nabrojanog ispravno.

Tako da mi ta prica o padu napona u akumulatoru u toku voznje nepije vodu,osim ako je akumulator bas mrtav ali tad nebi mogao ni da upalis auto sa njim.

Nek me ispravi neko ako gresim i napise gde gresim.

Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, miksa said:

Meni nesto nije jasno. 

Kako moze da utice pad napona u voznji na rad automatskog menjaca? Jer cim auto upali,alternator dopunjava akumulator,a regler odrzava napon na konstantnih 14.4V,ako je sve od nabrojanog ispravno.

Tako da mi ta prica o padu napona u akumulatoru u toku voznje nepije vodu,osim ako je akumulator bas mrtav ali tad nebi mogao ni da upalis auto sa njim.

Nek me ispravi neko ako gresim i napise gde gresim.

Nisam dovoljno strucan i verovatno znas bolje od mene, uglavnom od promene akumulatora sve se ponasa normalno. :) Prepricacu sta su meni rekli

Kako je meni objasnjeno, auto ima celu mrezu komponenata i kompjutera koji rade na odredjenim voltazama(puno elektronike, po mom ukusu previse).

Na mom slucaju se akumulator ne bi dopunjavao dovoljno(iako alternator daje dobro punjenje - prvo je proveren alternator). Provereno je jos par stvari ispod haube, pretpostavljam i regler i svuda su naponi bili dobri. Zatim je proveren akumulator koji je bio na 43% kapaciteta i mogaoo da se dopuni do 60 i nesto % originalnog kapaciteta. Napon na akumulatoru mislim da je bio 11,9(slagacu mozda i manje, nisam uzeo papiric sa citaca parametara). Odmah mi je receno da je ovo izazivalo pad napona u celoj mrezi(ne znam kako regler utice na celu pricu ali znam da se pojavila greska vezana za napon na turbini).

Dalje mi je objasnjeno ovako - Automatski menjac ima svoj kompjuter Electronic Transmission control unit - EGS , i EGS je deo pmenute mreze. Slab akumulator moze da utice na to da EGS ne radi kako treba i da ne menja brzine kako treba, odnosno da se ne posalje signal za promenu brzine na vreme i da kasni menjanje brzina, samim tim se menjac adaptira na kasnije menjanje stepena transmisije(softver uci dok vozis u odnosu na tvoj stil voznje kada da menja brzine u nekim granicama i u zavisnosti koliko si agresivan na gasu).  Losa adaptacija kasnije izaziva cimanje/lupanje i promeni u nizim stepenima, tamo gde je softver lose adaptiran. Opet kazem "prepricavam sta je meni receno i sta je otklonilo problem". 

Naravno sve sto mi je ispricano sam posle i izguglao citao po stranim forumima i naisao sam na slucajeve gde slaba baterija zna da pravi probleme u transmisiji. Opet gledao sam za ZF menjace i automatske menjace generalno. Nisam specificno gledao za GM menjace.

Evo nekih od linkova gde sam citao o ovome.

https://montecarloforum.com/forum/monte-carlo-repair-help-8/can-bad-battery-cause-shifting-problems-36896/

http://pro-techtransmissions.com/News/ArtMID/3954/ArticleID/2655/Transmission-Problems-Caused-by-Battery-Terminal-Corrosion.aspx

http://advancedtransmissions.net/automatic-shifting-problem-tip-from-a-transmission-mechanic-serving-medford-ashland-oregon/

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=614995

 

1 hour ago, ilovebigasses said:

Brat ,mislim,da,je 105 mah,duracell ?

105mah bi trebalo da je vise nego dovoljno sto se tice kapaciteta, ne znam koja je tacna oznaka duracell-a i koja je startna snaga i cudno je da ti je napon 12,3 u mirovanju pre paljenja automobila za tako nov akumulator.

Meni su stavili 

https://www.akumulator-shop.rs/proizvod/exide-start-stop-agm-ek950-12v-95ah/

Receno mi je da je jedan od kvalitetnijih i da je najslicniji fabrickom. 

Probaj da napunis akumulator na nekom krstenom punjacu(ako nemas punjac pretpostavljam da tamo gde servisiras auto ima punjac pa mozes da ih zamolis da im ostavis da ti napune)

 

Jos jednom da se ogradim, nisam strucnjak, samo prenosim sta je meni receno, sta je pravilo i sta otklonilo slican problem koji postoji na pomenutom X5

Link to post
Share on other sites

Ima uticaj akumulator. Meni je slab akumulator palio lampice za DSC prililom verglanja, kasnije i u toku voznje. Posle par paljenja, pogasi ih sam od sebe. Na dijagnosti pokazuje da dva senzora na kocionom cilindru ne rade.. A problem je bio slab akumulator, pri verglanju napon je padao ispod 10v, sto ne bi smeo nikako. Zamenom akumulatora problem resen.. Elektronika pobrljavi pri paljenju, i posle prijavljuje gresku, a sve ispravno.

Link to post
Share on other sites

Za sve postoje radni opsezi, tipa npr. temperature (Operating ambient temperature, Nonoperating temperature, Relative humidity, Operating altitude), pa i za elektroniku napon. Za sve postoji i margina odstupanja, npr. za struju iz utičnice je to 220V±5% i 50Hz±1% (ako se dobro sjećam). Van tog opsega niko ne garantuje da će sklop raditi kako treba.

Ako se to primjeni na 12V u autu, sasvim sigurno sklop neće raditi kako treba sa naponom ispod onoga što je fabrika propisala, a to sigurno nije 9-10V... Otuda se lako izvlači zaključak da će NEŠTO sigurno početi da zajebava kad napon nije kako treba.

Ako negdje griješim, neka me ispravi neko ko zna bolje/više, jer sigurno neko ima.

Link to post
Share on other sites

itekako da akumulator moze da utice na rad menjaca, drugaru na e65 3.0d bio preslab i bas mu je pravio probleme, posle kupio za 50 000dinara kakav fabrika kaze i nije imao problem

Link to post
Share on other sites

Mesate narandze i jabuke sto bi reko Walter White.

Naravno da akumulator koji je umiruci i trebao da se zameni pretprosle zime,ali nije jer jbg eto pregurao je pa sad pali,moze da pravi problem. Takav akumulator unistava alternator i regler jer alternator nemoze da ga napuni dovoljno,a regler nemoze da odrzava tu struju kako treba kako se pali koji potrosac na vozilu,svetla,klima,muzika.....

Pricamo o akumulatoru koji ima 12.3V u mirovanju a to nije los akumulator. I to sto je on merio 12.3 je,bilo kad je otkljucao auto i otvorio gepek da izmeri. A cim otkljucas on krene da pali kojekakve potrosace. Nije merio izvadjen aku dok stoji u garazi na podu.

Iskreno bih voleo da resi problem sa menjacem sa jebenih 150e za akumulator,jer decko je skrljao ozbiljnu cifru u auto koji ga jos uvek jebe pa rastura. Ali mislim da nece resiti sa akumulatorom.

Link to post
Share on other sites

Akumulator sa 12,3V se racuna kao strujno ispraznjen.

Konkretan akumulator verovatno nije neispravan, vec jednostavno se nedovoljno puni strujom zbog kratkih voznji.

Strujom, ne naponom.....

 

Alternator ima neku amperazu (pise na njemu), ali to ne znaci da se uvek akumulator puni tom maksimalnom amperazom, vec mnogo manjom npr. na leru i pri niskim obrtajima. A potrosaca ima bas mnogo u novijim automobilima, tako da pri kratkim voznjama akumulator nedovoljno i sporo puni.

Da ne duzim previse, ima na netu puno tekstova strucnih ljudi......savet: prvo napuni akumulator do kraja kvalitetnim punjacem.

Za pocetak, jer nizak napon jako utice na el.sklopove kod modernih automobila.

 

Link to post
Share on other sites

Kada je bila ova jaca zima pocetkom marta, posle duzeg stajanja auta, izmerio sam 11,9 V. Zaverglam i ladno upalim auto?! Kocka je u pitanju a akumulator Varta 56ah, star oko 5 godina. Ima li neko objasnjenje ?

Link to post
Share on other sites

Sve citam, sve se slazem, miksa sve znas brate. Danas nista, najverovatnije mapa sutra gotova, prekosutra u autu, ide i neko pojacavanje konja i nm, da vidim da li ce i dalje da me jebe a verujem nesto da oce. Ono sto sam danas video jeste da mi je izbacio preko neke texa dijagnostike dde gresku-ubrizgavanje dizela c15 bosch common rail?!? I to mi stoji setio sam se sigurno god dana tako, a malo pre toga sam radio dizne, sve remontovane. Nemam egr, nemam katalizator i nikad ni trunke dima na auspuhu xD dal ta greska moze nesto ozb da bude majku mu..

Link to post
Share on other sites

Zimus kad mi je aku bio pred smrt, imao sam probleme zbog njega. Greske mi je palio, s volanom sam problem imao. Cim sam stavio nov, svi problemi nestali. Nije bmw u pitanju kod mene bio, ali nije ni bitno za ovu pricu. Probaj da napunis momacki taj aku, pa vidi koja je prica. A to ti je i najjeftinija opcija. Mora taj auto da proradi kako treba, sve si mu dao.

Link to post
Share on other sites

Evo novog problema multimedija android zveknula odjednom, tacnije crklo pojacalo za zvucnike, odneo kod decka sto ih radi promenio tranzistor i plocu opet nece. Stavio neki zvucnik sa strane radi, 10 zvucnika u autu nijedan ne radi :/ spojeni su direkt na multimediju. Jel realno da su svi crkli brate moj..

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, ilovebigasses said:

Evo novog problema multimedija android zveknula odjednom, tacnije crklo pojacalo za zvucnike, odneo kod decka sto ih radi promenio tranzistor i plocu opet nece. Stavio neki zvucnik sa strane radi, 10 zvucnika u autu nijedan ne radi :/ spojeni su direkt na multimediju. Jel realno da su svi crkli brate moj..

Da nisi kupio uklet auto? :D Samo neki demoni iskacu, jel si probao da skines bilo koji zvucnik i zakacis u drugim kolima? Nerealno je da crkne 10komada odjednom.... 

Link to post
Share on other sites

Kazu sto mlada romkinja moze da resi, to Lajos moze samo da gleda :-)

Probaj sa crvenom brojanicom oko menjaca, i to je dobro protiv malera :-)

Buraz, salim se malo, nadam se da se ne ljutis. Resices auto, nema sta da se sekiras.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dredger said:

Kazu sto mlada romkinja moze da resi, to Lajos moze samo da gleda :-)

Probaj sa crvenom brojanicom oko menjaca, i to je dobro protiv malera :-)

Buraz, salim se malo, nadam se da se ne ljutis. Resices auto, nema sta da se sekiras.

mlada romkinja moze sitnije gremline da resi

ovo kod Save resava,matora,sto prljavija i strokavija,dlakava i cupava :)

Link to post
Share on other sites