Automatski Menjac GM 3.0d problem


Recommended Posts

Skidao sam zvucnike rade, jedino sto se nalazi u instalaciji jos pre zvucnika je ipak alpina bmw pojacalo koje je ipak bilo povezano. Msm da je ono riknulo i plus su konektori oksidirali i jedna iglica se otkinula. Traze za popravku od 50e pa na gore sto mi je mnogo iskreno, za polovno od 80 pa do 150. E sad sto ja ne bih kupio neko novo za 100e alpina, sony, i nekako povezao?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije tako lako ubaciti bilo koje pojcalo... Ako ti neko popravi za 50-100e svu muziku bez daljeg cimanja uzimaj.

Sto se AK tice. Nije vise ni Exide sto je bio. Kupujem ga godinama unazad za sva kola, ne samo BMW. On je nekada bio da kazemo prva ugradnja ali vise nije.

A ne bih rekao da je tog kvaliteta. Imao je brat na e36 koji mu je trajao preko 5-7god tako i prodao kola.

Dok sada se oseti zamor mnogo brze.

Sada je koliko se secam prva ugradnja Banner.

Link to post
Share on other sites

Remapirali ecu, resetovali sve moguce i evo vec par dana nema baga, nema problema :D sve radi naprosto neverovatno :D ono sto sam na kraju video jeste da ecu racunar ima par totalno nepoznatih gresaka(nema nikakvih kodova gresaka ni preko jedne dijagnostike), pa cu u narednih par dana promeniti bravu i ecu i probati kako ide auto i da li je sta bolje xD ko zna mozda je i ecu motora brljavijo

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Stavljen drugi ECU (e39 3.0d) iiii ono sve lepo fino iiii opet zabada xD i pre 3 dana stavim i ECU menjaca (isto od e39) iii evo peglam vec par dana istestirao na par kriticnih mesta i izgleda da je do njega bilo? Kad sam skinuo moj na 2 od 4 dzeka oksidiralo i to lepo i sam ecu i oni utikaci. Isprskali kontakt sprejem i stavili ovaj drugi ecu menjaca. Nema da vraca bespotrebno u nizu brzinu uzbrdo i nema nizbrdo da nabije iz 5 u 3 - u. Izgleda da radi evo konacno brateeeeeeeeeeeeeee.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ajd da se i ja malo umesam ?

Btw, sto se wandlera za E39 GM menjac tice, ima kod Slavka u Jakovu nov za 350e. Ja pitao informativno koliko je remont on kaze nov je 350e.

 

Ja imam sledece probleme, da li neko ima nesto da prokomentarise?

1) kad sam u mestu u D i drzim ga na pola kocnice, npr. milim u guzvi; takodje i kada dajem vrlo vrlo mali gas, auto mi cimka napred-nazad, onako sitno ljuljuska. Sumnjam na wandler.

2) vozim npr. 100 na sat, 5. brzina... dodajem gas dodajem dodajem dodajem, auto skoro i da ne prima taj gas (ne ubrzava), da bi u jednom trenutku spustio u 4. i jurnuo naglo.

3) kada vozim okruglo 60 i 100 na sat, ceo auto mi nekako trese, vibrira...imam osecaj kao da su simptomi iz slucaja pod 1) ali posto se krecem brzo ne mogu da procenim

 

Ima li neko pojma nekakvog? Wander, hidroblok, ventili...?

Link to post
Share on other sites

Inace sto se Race u Kumodrazu tice imam izuzetna iskustva sa njim!

Konkretno:

1) Da bi se zamenio filter menjaca mora da se skine, usput potpuno rasturi, sastavi i vrati na auto- Japanski Aisin AWTF-80-SC menjac je u pitanju bio, Peugeot 508. Sve perfektno vraceno i odradjeno.

2) Skoda Octavia DSG 6 brzina (mokri) 2009. godiste. Posto je auto presao malo vise, preventivno je uradjeno isto sto i u prethodnom slucaju, komplet rasturanje i sastavljanje. Takodje besprekorno.

3) Najkomplikovanje. KOMPLETAN remont 7G menjaca iz S klase! Remont hidrobloka (falili su tu i delovi, trebalo je ustanoviti sta fali), kodiranje blanko racunara, remont wandlera (salje se u Holandiju i tamo se remontuje), sve sve sve... Odradjeno besprekorno takodje.

Nekoliko redovnih servisa na razlicitim autima i ne spominjem, ugradnju dodatnog hladnjaka na C klasu takodje. Takodje ugradjuje i te dodatne hladnjake za automatske menjace. Ko vuce prikolicu cesto zna koliko to znaci...

Za sve se uredno dobije racun. Tako da sto se mene tice Raca zna sta radi!

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Vedran said:

Ajd da se i ja malo umesam ?

Btw, sto se wandlera za E39 GM menjac tice, ima kod Slavka u Jakovu nov za 350e. Ja pitao informativno koliko je remont on kaze nov je 350e.

 

Ja imam sledece probleme, da li neko ima nesto da prokomentarise?

1) kad sam u mestu u D i drzim ga na pola kocnice, npr. milim u guzvi; takodje i kada dajem vrlo vrlo mali gas, auto mi cimka napred-nazad, onako sitno ljuljuska. Sumnjam na wandler.

2) vozim npr. 100 na sat, 5. brzina... dodajem gas dodajem dodajem dodajem, auto skoro i da ne prima taj gas (ne ubrzava), da bi u jednom trenutku spustio u 4. i jurnuo naglo.

3) kada vozim okruglo 60 i 100 na sat, ceo auto mi nekako trese, vibrira...imam osecaj kao da su simptomi iz slucaja pod 1) ali posto se krecem brzo ne mogu da procenim

 

Ima li neko pojma nekakvog? Wander, hidroblok, ventili...?

1 i 3 mogu da budu ako je guibo, guma napukla, mislim da se zove flex disk. Na ovo mislim 41Gsm-zc4QL._SX355_.jpg

To izaziva cimanje u niskim brzinama i vibracije na konstantnim brzinama.

2. Lici na wandler. 

Teraj kod Race nek ustanovi, a ako ne ume onda pravac Becej kod Lajosa :D

Link to post
Share on other sites

Vedran, 99% ti je otisao vandler ? tako je, majstori mogu da nabave nov sa nekim silnim popustima na tu cenu. Inace ako treba, ja imam remontovan/nov vandler za tvoj menjac (isti je kao moj), 200e. Mozes da uzmes, namontiras i probas ? cak ne moras ni da ga kupis od mene dao bih ti usluzno ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

I dalje imam problem iz 4 te u 5 ponekad.....juce bio kod Lajosa, stavili kompletan nov menjac za probu, salta ide, besprekorno, ali danas opet mi se desilo ide sve super i iz 4 u 5 kad je presaltao po zvuku i obrtajima to nije bilo to....kao da izgubi malo vise obrtaja, kao da izgubi polet...ja nznm vise...zapalicu ga :/

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ilovebigasses said:

Pa i to mi je padalo na pamet. Otkud znam mozda je motor oslabio, razmisljao sam da skinem uradin glavu, ventile, usisi i sta vec sve moze da se ispolira i pregleda kad se skine..

vidimo se za koji dan da vidim muku :)

Link to post
Share on other sites