Automatski Menjac GM 3.0d problem


Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, ilovebigasses said:

Hahaha ma taman posla :D krivo mi je, sto sam gotovo sve sredio extra, auto je da se vozis i ne mislis, samo taj mali bag povremeno sto se desi, vrvt vecina ne bi obratila paznju i osetila al jbg xD

Taman sam hteo da ti kazem da si picajzla :D Posle popravke, doduse ZF sam imao cimanja zajebancije, posle nekog vremena ~3000km je nestalo. I dalje se desi da cimne, ponekad kada salta u nize stepene. Opusti se, uzivaj u voznji. Ako nista siguran si, Lajos te je zapamtio za sva vremen,a :) na kraju ces da naucis da radis menjace, da otvoris svoj servis :D

Link to post
Share on other sites

Hahaha i to mi je padalo na pamet :D lepo krenem da rasturam i repariram. Lajos je stvarno covek izasao max korektno i sada smo makar sigurni da su menjaci dobri. Ma meni nema ni cimanja ni trzanja apsolutno nista, samo zvuk :D jednostavno se desi kao kad manuelni recimo presaltas iz 3 u 5 brzinu, tako cujes zvuk motora i br obrtaja..

Link to post
Share on other sites

 

Just now, ilovebigasses said:

Postoji, update vao odavno :D i sad sam uzeo jos jedan za probu, isto update ovan u Engleskoj. Najveca razlika jeste sto kad staje nema iz 2 u 1 da cimne xD

Moramo da pocnemo da se druzimo da dovedemo i moj menjac u 0 :):D Ipak si ti Lajosev drug :)

Link to post
Share on other sites

Voda mi ulazila od skoro odnekud, punila patos, sve zivo pregledah, nigde nista i odlucim da skinem celu tablu i sve raskopcam. Jutros od 10 sad zavrsio. Prvi put sam skidao sve sam, posle crevom kvasio, otkrio gde je ulazilo, resio za 15 min i sve lepo vratio na mesto, cak i bolje. Ozbiljan posao :D

Link to post
Share on other sites

Bratko,na zalost mislim da nemoze voda da ulazi tu gde si skidao(osim ako pusta oko soferke).

Gledao sam neke snimke na yt i video da na nekim x5 krene da pusta vodu na zadnjim vratima niz staklo i ulazi kroz tapacir iza vozacevog i suvozacevog sedista i sliva se napred pod noge.

Precackaj klipove po yt,nacices sigurno. Resava se jako lako i brzo.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Hahaha pozz. Brt zakljucio sam izgleda da su oba menjaca ( 3 konvertera, 2 hidroboloka, racunari) sve to manje ili vise dobro. I da problem koji nastaje uglavnom na uzbrdicama i pod vecim opterecenjem u stvari posledica (pre supply pumpe, jednog problematicnog cilindra koji ima korekciju oko 6 - sve dizne extra inace, i eventualno mozda jos instalacije menjaca) msm da tu negde lezi problem. Inace evo do Zlatibora dosao menjac radi perfektno, medjuubrzanja, saltanja i sl. Auto je odlican eto osim tih nekih sitnica.

Link to post
Share on other sites
Hahaha pozz. Brt zakljucio sam izgleda da su oba menjaca ( 3 konvertera, 2 hidroboloka, racunari) sve to manje ili vise dobro. I da problem koji nastaje uglavnom na uzbrdicama i pod vecim opterecenjem u stvari posledica (pre supply pumpe, jednog problematicnog cilindra koji ima korekciju oko 6 - sve dizne extra inace, i eventualno mozda jos instalacije menjaca) msm da tu negde lezi problem. Inace evo do Zlatibora dosao menjac radi perfektno, medjuubrzanja, saltanja i sl. Auto je odlican eto osim tih nekih sitnica.
Ovo nije sitnica

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Pa jeste, menjali dihtung glave, tacnije sve dihtunge i usput aj obradimo i glavu cisto eto, pre toga sve bilo oko 0 -/+ 30 iiii stavimo montiramo i pokaze 6 korekciju. Licno verujem i sumnjam da je neki ventil lose uradjen i da on pravi problem. 5 je granica. Auto ima snage i radi prelepo ali..

Link to post
Share on other sites