Automatski Menjac GM 3.0d problem


Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...
  • 4 months later...

Danas stigao auto od Zedi Lajosa iz Novog Beceja. Novih 800e otislo, menjac kompletno opet rastavljen i prekontrolisan, zamenjene neke sitnice u njemu, pa zatim stavljen nov GLANC torque converter i hidroblok kompletno i strucno remontovan. Svi fiteri i novo ulje sipani u menjac, temp u menjacu ne prelazi 85 stepeni, auto i GM menjac konacno ljudi izuvaa :D znaci ide, salta, radi, brutalno, konacno je sve sredjeno i bez 2.000e nema remonta menjaca.. etoo :)

Link to post
Share on other sites

Kod nikoga od tih. Do Lajosa sam dosao tako sto pola Srbije i okoline kao i majstora prica o njemu, eto tako. Otisao licno kod coveka, jedini od 4 majstora je uvideo kvar i naravno resio. Čovek jednostavno ima u glavi sve, zna, ume i ozbiljna je firma. Svi ovi po BG u su sitni za njega. Eto toliko. Vecina majstora za te automatske menjace odradi taj neki osnovni remont, to u proseku kosta od 500 do 1500e u zavisnosti od auta i teraj. Sad da li svi oni lepo ociste i isperu kompletan menjac od ulja, da l sve pritiske i najmanje sitnice  u njemu ispregledaju i premere, sve je to pitanje. Glavna stvar e sad vise ne ulazi u safe mod, ide to, gas i teraj. I kad pitas pojedine sto ovako i onako, pa brate nije nov auto, to ovako onako, valja ne valjda serija, model i ostala sranja. Ovaj covek je tacno znao sta im je mana, sta im je cest kvar, sta se i kako namesta i meri i odradio je posao. Etoo toliko :)

Link to post
Share on other sites

Mora mala ispravka da padne, u pitanju je Stari Becej ... Diesel Centar Zedi na Backoj strani Tise. Nemam iskustva sa njim, jedino sto tamo teram na registraciju, i pun servis besnih dizela sa automatskim menjacima ... Bembare, mecke, audi, hammer ... Ima i majstore, rade i bosch pumpe ali menjace radi gazda.

 

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ovako, nov menjac, hidroblok u potpunosti repariran, konverter nov, na probnom stolu menjac nov nov, pritisci, ulje sve extra. Ali i dalje se desava da odvuce ponekad u obrtaje i kad presalta kao da izgubi obrtni moment. Ono sto nisam resio to je da imam 2 greske - DDE eprom (koje su nastale kad mi je jedan majstorov rodjak navodno ubacio neku mapu za potrosnju i neki konj preko). Pitanje je koja je mapa bila i pre toga, tj da li je bila,fabricka. Pricao sam sa par elektronicara kao i sa Torque sa foruma i svi se slazu da te greske mogu da uticu na rad menjaca. Tako da vec sutra iscitavam mapu i ubacujem originalnu fabricku da vidimo ima li promena kakvih. Uglavnom muka mi je vise..

Link to post
Share on other sites

Nije vezano za GM, vec za ZF. Ne znam da li moze da se desi za GM, ali mozda pomogne, nije na odmet. Desilo mi se sledece, radio sam remont kod Lajosa, i svi parametri perfektni, i desi mi se da zakuca obrtaje preko 3000 i ne presalta,  cak mi se desavalo da cima pri saltanju. Na dijagnostici temperature i pritisci u normalni(perfektni). Onda auto normalno salta neko vreme, pa opet pobrljavi. Nakon detaljnih provera, na kraju se ispostavilo da je akumulator oslabio i da je auto imao gubitak napona, nakon zamene akumulatora, menjac je u normali, salta izmedju 1600 i 2300, bez cimanja, udaranja itd... 

Link to post
Share on other sites

To je fora na novim kolima. Nije vise ono "e crkao ti deo i zato ne radi" Sada je auto sklop delova koji ako ne rade perfektno nemas auto!

Zato je danas diagnostikovanje pravog kvara najtezi posao. A zamena, pa to mozes da naucis dete za mesec dana...

Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, marko13 said:

To je fora na novim kolima. Nije vise ono "e crkao ti deo i zato ne radi" Sada je auto sklop delova koji ako ne rade perfektno nemas auto!

Zato je danas diagnostikovanje pravog kvara najtezi posao. A zamena, pa to mozes da naucis dete za mesec dana...

Zato sto su novi automobili vise tableti nego automobili :). Juce gledam najavu Mercedesa A klase .... akcenat filmica je na tabletu :) 

Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, Delija said:

Kakva "najava"? :)

Auto je vec u prodaji.

Za mene je to bila "najava" :). I dalje se video zove najava :D - a tek juce mi je iskocilo na YT.

Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, Delija said:

Sad jos reci da od posla ne stizes da pratis :P:D

Ja to cepam na kineskoj multimediji na putu do kuce ... pa sta bude na home screenu :D Treba ubiti 1h. A na poslu znas koja je kvota za YT, ni za muziku nemam :D:D. Forum sam ostavio za iskljucivo kada sam na sastancima :D

Link to post
Share on other sites