Recommended Posts

Ciao, pozz sa mora...

Od skoro jedan e30 u vlasnistvu, prilicno zdrave skoljke, sa dosta jasnom idejom sta bih hteo od auta.

Imam samo par slika kad sam ga uzeo, cekam da stignu neke stvarcice, pa da bude i unutra lepsi.

Motor je dibar, ali slab za ono sto zelim, tako da ce se u narednom periodu skupljati delovi za turbo. Ima ih uradjenih, nadam se nekih 150-160 ks.

Tockovi ce se menjati, najverovatnije BBS 15 koji su isli na taj model.

U planu su i diskovi pozadi, i ventilirajuci napred.

Zadnji spojler je vec bio na autu, svidja mi se, pa ce ostati.

Link to post
Share on other sites

Update...

stigla sedista od kompakta, veoma dobro stanje (vozacko malo da se sanira, odsiveno)... tasteri grejaca sedista i servo letva e36... B)

viber_image.jpg

viber_image2.jpg

viber_image3.jpg

viber_image6.jpg

viber_image4.jpg

viber_image5.jpg

Link to post
Share on other sites

Izgleda jako zdravo i očuvano na slikama. Menjaj felne obavezno! Ne znam da li će se zadnja klupa od kompakta uklopiti u kocku bez prepravki? Koji je trenutno motor u njemu? Puno lepih km ti želim!!! :thumbsup:

Link to post
Share on other sites

@pepsy, motor je m40b16... planirano je da se radi turbo (mozda kompresor od mercedesa), ali to je poslednja stavka. Prvo da se uradi letva, trapovi, enterijer sto je nabavljen. Sto se zadnje klupe tice, probacu da napravim nosace kao sto su na kompaktu, da se nasloni kace i obaraju, zakljucavaju i klupa da legne lepo. Za prednja sedista sam video kakvi adapteri (ploce) treba da se naprave, no big deal. Veci je problem sto sam ja u Tivtu, a bmw u Beogradu kod burazera, pa ga gnjavim za sve.

Kad legnu 5x120 bice i felne 16" sa 205.50.16 gumama, ali mora lagano. Dosta je to novca za ulaganje u hobby auto.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 11 months later...

Zadnji trap od kompakta e36 sa diskovima. Prednje glavcine e36, ventilirajuci diskovi (ate, napred i pozadi). Novi kocioni vodovi, sileni, manzetne, krajevi spona, creva, nosaci motora, menjaca. Gewinde na sva 4. 

Viljuske nisu krivljene, stavljeni ekscentricni sileni od M3 e30. Morace ipak jos malo da se doradi, nedostaje jos 10mm da prednji tockovi podju napred kako bio po p.s-u. (Ipak ce morati viljuske malo da se krive).

 

 

Link to post
Share on other sites