Recommended Posts

Juce sam prolazio kroz Crnu Goru i zaustavila me patrola blizu Nikšića.  Ustanovili su da imam zatamnjena stakla folijama i poslali me na vanredni tehnicki pregled. 

Tu su me natjerali da skinem folije sa prednjih bocnih stakala i jos sam platio kaznu [ukupno 44€] . U slucaju da nisam htio da skidam folije rekli su da ce mi privremeno oduzeti vozilo jer je tehnicki neispravno. 

Interesuje me da li vazi isti zakon za strance,  tj. da li su imali pravo da me natjeraju da skidam folije iako samo prolazim kroz stranu zemlju (inace sam iz BiH)? 

Kakva je situacija kada stranci sa zatamnjenim staklima  prolaze kroz Srbiju? 

Link to post
Share on other sites

Ne znam njihove zakone, ali ja vidjam kola gde ne vidim vozaca ni malo, kroz soferku ga jedva vidis koliko nema svetla unutra...

Link to post
Share on other sites

Svugde je zabranjeno napred, nije to pitanje uopšte.

 

Ja mislim da ipak ne bi smeli strance da kažnjavaju po njihovim normama, ali sve je moguće...

Link to post
Share on other sites
On 6/11/2016 at 3:41 PM, gordan said:

Juce sam prolazio kroz Crnu Goru i zaustavila me patrola blizu Nikšića.  Ustanovili su da imam zatamnjena stakla folijama i poslali me na vanredni tehnicki pregled. 

Tu su me natjerali da skinem folije sa prednjih bocnih stakala i jos sam platio kaznu [ukupno 44€] . U slucaju da nisam htio da skidam folije rekli su da ce mi privremeno oduzeti vozilo jer je tehnicki neispravno. 

Interesuje me da li vazi isti zakon za strance,  tj. da li su imali pravo da me natjeraju da skidam folije iako samo prolazim kroz stranu zemlju (inace sam iz BiH)? 

Kakva je situacija kada stranci sa zatamnjenim staklima  prolaze kroz Srbiju? 

Eto zato vise nikad nece da me vide dole,pre par godina me pandur zajebavao 2 i po sata zato sto sam mu me nasmejao kad sam mu pruzao dokumenta(ja pokusavao da budem ljubazan a on je to protumacio kao da mu se smejem).Zaustavio me i iskljucio iz saobracaja(pretio vanrednim tehnickim) jer mi je treperio jedan ksenon.Posle 2 sata moljakanja sam se setio da pogledam ispod tocka imao sam stari neki balast,zamenio(u mrklom mraku).Onda sam cekao da izmaltretira neki autobus,trpeo pametovanje jos 10-15 minuta,a onda na mi je na kraju saopstio da se policajcu vise nikad ne smejem u lice.Ja i dve zene u kolima,izdominirao je car.

Te godine u povratku sa odmora su mi proveravali brojeve motora u sred Podgorice.

Link to post
Share on other sites