E60 Active steering


Recommended Posts

Pozz..vec duze vrijeme gledam da uzmem nekog e60 530d da je u sto boljem stanju,e sad sto me muci sigurno 5-6 kojih sam gledao do sad prijavljuje gresku na active steerng wheels gledao  sam po forumima i rapsitivao se neki kazu volan nije pod uglom drugi neka zica kod glave upravljaca i itd... ako neko zna sto bi to mogli biti svaka pomoc dobrodosla.Evo i slike dolje

maxresdefault.jpg

Link to post
Share on other sites

Istu sam greshku imao na svome E60. Upalish auto, volan pun lijevo, pun desno, to ponovish 2 puta, ostavish volan centriran, ugasish auto, i greshka nestane. Pa onda se pojavi za nekih 2-3 mj opet i isto tako.. to me zezalo 4 godine dok ga nisam prodao. 

Uglavnom, dok je aktivna greshka, volan ti nije centriran, tj stoji pod nekim uglom, malo se drugachije ponasha, i nece zhimgavci da se automatski ugase kad ga ispravish, ali mozhesh da vozish...

Link to post
Share on other sites

taj  e60 je stvarno pravi kinez

sve vise se razocaravam u bmw novije generacije citajuci i slusajuci iskustva drugih ljudi

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, mzex said:

Istu sam greshku imao na svome E60. Upalish auto, volan pun lijevo, pun desno, to ponovish 2 puta, ostavish volan centriran, ugasish auto, i greshka nestane. Pa onda se pojavi za nekih 2-3 mj opet i isto tako.. to me zezalo 4 godine dok ga nisam prodao. 

Uglavnom, dok je aktivna greshka, volan ti nije centriran, tj stoji pod nekim uglom, malo se drugachije ponasha, i nece zhimgavci da se automatski ugase kad ga ispravish, ali mozhesh da vozish...

Kalibracija volana
Kalibriranje ESP senzora se moze uraditi i ovako.Skini auto sa kontakta i namesti da ti volan stoji ravno,onda daj auto na kontakt i okreci volan skroz u levo do kraja pa skroz u desno do kraja.sacekaj 10 sekundi.Onda upali auto i proveri jeli kalibriranje uspelo.
Ako nije, dijagnosticki ponistiti gresku.
Provereno vise puta i radi.

Link to post
Share on other sites

Inache, taj Active steering je dodatna oprema, i to veoma skupa stavka. Vozio sam od kolege E60 koji nema to, i iskreno da kazhem, skoro da nema nikakve razlike u ponashanju volana. Active steering ima varijabilan odnos letve volana , na malim brzinama mali okret volana ima veliki zaokret tochkova, i taj odnos se smanjuje kako se brzina povecava, tako da imash precizniju kontrolu volana na velikim brzinama. Ima i neke security features, npr pri zanoshenju auta, mozhe automatski da promijeni odnos letve volana i time da utiche na zakretanje tochkova, bez da vozach okrece volan. Taj sistem je prvi put upotrebljen u nekom serijskom autu bash na E60.  Uglavnom, ko kupuje E60, najbolje bi bilo da kupi auto bez ovog sistema, jer skoro svi imaju gore navedeni problem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Pozz svima..jedno pitanje...auto ima lufta u letvi volana...naime auto ne drzi pravac na putu, I oseca se pod rukom da ima luft od oko 1-1,5cm tj. praznog hoda...letva je inace sa aktivnim upravljanjem, bar mi je tako rekao majstor koji mi odrzava auto, jer se volan mota samo 2 kruga...inace letva ne lupa uopste, ne zuji, ne krci, nema nikakvih cudnih zvukova iz nje, sem tog lufta kog osecam u voznji, niti pak da pusta ulja na manzetnama, znam jer sam ih skoro obe menjao..da napomenem da sam skoro sredjivao I trap, napred promenjeni amortizeri, seleni na svim ramenima I sferni zglobovi sa sponom...elem, okrenem neki lolani servis koji radi remont letvi I objasnim coveku da je auto sa aktivnim upravljanjem, I koji problem imam...covek meni pre svega kaze da ako nema nikakvog lupanja, zujanja, krcanja iz letve, ako nije propisala ulja, da onda nije uopste do nje...rekoh dobro ajd videcu jos malo da se raspitam, I pitam ga posto je letva sa aktivnim upravljanjem, koliko bi kostao remont..I kaze lik da nema veze ako je aktivno upravljanje, letva je dole ista kao I svaka druga, I remont je 120evra, a ta pomagala za aktivno upravljanje se nalaze negde izmedju letve I volana, I to tu on nista ne dira, samo skida letvu I remontuje nju...rekoh ok, javicu se I tako...sad mu dodjem zbunjen, jer cini mi se da je neko negde pisao da je letva sa aktivnim upravljanjem dosta skuplja za remont, pa ako moze vas komentar na sve ovo sto mi lik iz servisa napricao?? Hvala

Link to post
Share on other sites

Nakon malo istrazivanja po netu, a i preko broja Vin-a, skontah da moj auto ima servotronic letvu, a ne aktivno upravljanje, s tim da kad procitam kartakteristike meni deluje isto aktivna I servotronic, tako da jbm lI ga...neko neki predlog?

Edited by ralle
Link to post
Share on other sites

Nisam ispratio za koji auto pises, ali hydro-servotronik na e39 je mali elektroventil na samoj letvi volana, na koji dolazi 2 zice(+ i -) koji preko GM3 modula dobija struju i on otvara i zatvara protok ulja u letvi na odredjenim brzinama. Sto sporije vozis meksi volan, kako povecavas brzinu tako je volan čvršći i sam auto upravljiviji-precizniji. 

Auti koji su fabrički dolazili sa i bez servotronika, mogu da rade konverziju, tj na auto koji ima, mozes da stavis letvu koja nema i obrnuto.

Čak ima i predvidjena instalacija na autima bez servotronika, pa kupiš letvu sa servotronikom, spojis predvidjenu instalaciju i preko dijagnostike aktiviras kod 216 hidro-servotronik i onda imas auto sa ekstra upravljanjem. 

Ja na e39 imam fabricki, ali na e53 nemam fabricki. Razlika je nebo i zemlja. Mnogo lepsa voznja sa servotronikom,naročito uparkiravanje. 

A aktiv steering moze da bude da su gore opisani sistem dodatno zakomplikovali nekim elektromotorima na samom volanu ili dole na racvi(U-Joint), nesto tipa opeli sto imaju ili fiat (city drive mode).... 

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
2 hours ago, StefanM50 said:

BMW E60 530d 2003 Greska volana / Active Lenkung Defect problem BMW e60

BMW Garage Stefan

Koje muke prijatelji oko aktivne letve. Krenem da popravim (ugasim) grešku ali bez uspeha jer konstantno izlazi par gresaka vezano za upravljanje. Krenem senzor po senzor da menjam i zamenim sve medjutim nije pomoglo, onda nadjem u greskama da imam kratak spoj jednog senzora, razmotam tu instalaciju i stvarno izgorele zice od temperature motora. Zamenim taj kablic, opet greška spoj drugog kabla. Juce skinuta cela instalacija letve i svi senzori, stavljena cela druga instalacija jer je stara izgorela skoro cela ali se ne vidi dok se ne razmota iz zastite, bukvalno iz izlaska na podu pa do letve, da vam ne pričam koje su muke razvuci sve a da se ne skida ništa od trapa i letve. Sinoć do 03:30 radio, opet auto ima gresku ali nisam stigao da vidim šta, kalibracija mora da se odradi. Menjano od spulne volana do svih senzora, ulja serva sad i instalacija kompletna, dalje može biti samo instalacija od poda do unutra. Volan je konstantno dobar i mekano se okreće ali greška je tu. Pisem vam hoće li sad sa kalibracijom biti rešeno ili ce biti avantura još. 

To je velika boljka na E60, on je bio prvi serijski auto na kojem su uveli to, i nije se pokazalo kao najsrecnije rijeshenje na E60. Skoro svaki koji ima active steering ima probleme sa njim. Ja sam na mome starom E60 bio u ovlashcenom BMW servisu vishe puta i nikad nisu uspjeli da poprave kvar, otprilike jedom mjesechno bi dobijao greshku na active steering, i onda bih izveo proceduru kalibracije, ful volan lijevo, ful desno i opet tako, pa ispravish,  ugasish auto, i to je to, nakon ponovnog starta sve Ok do sljedeceg puta. 

Link to post
Share on other sites