car detailing preporuke ?


Recommended Posts

kad budes cuo koliko uzimaju za detaling nece ti biti dobro, li nemamo svi isti dzep...

sve sam mozes da odradis i kostace te mnogo mnogo manje, samo volja i eventualno neko da ti pomogne da ne fusaris da otaljas. ja sebi radio, jeste zajebancija zato se i zove detaling...

Link to post
Share on other sites

Uzimaju u zavisnosti od kola, nema pravila.Meni su radili c5 mk1ph2, kada su poslali slike mislio sam NOVO a kada sam dosao pokazivali su mi riseve koje navodno nisu mogli da skinu- u preevodu nisu ni matirali auto, uglavnom ceh oko 200 eur i ostali duzni enterijer jer im se pokvario tada aparat za unutra. Licno, imaju jaku reklamu ine vrede tih para.Bolje kod nekog farbara, sam kupi glinu i operi auto-nikakva filozofija.Farbar neka ga matira smirglom 2000 pa 3000 i posle cepovi redom od 3m, garantujem da ce ti izaci i bolje i kvalitetnije.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

postupak koji sam radio je sledeci i to sam dobio savet od coveka koji radi detaling:

-detaljno pranje spolja u brzoj perionici ili ovoj obicnoj

-sledece je pranje sundjerom  sa razblazenim ferijem

-onda ide dekontaminacija laka glinom(plavom) posle koje ne treba poliranje.

-posle gline detaljno pranje opet  sa samponom za auto,ili opet sa ferijem, ali sam pre za autosampon recimo aumagic sa voskom

- i na kraju zatita koju izaberes, polimere, silicijum, vosak, moja preporuka NEO SHOL ili po meni još bolje, Ez wax.

Neo shol je lakse naneti i prebrisati, Ako radis sebi onda osusi auto p onda nanesi i prebrisi ako rais nekom lite varijanta je na mokar auto,efekat je isti, razlika je samo u trajnosti

KAD RADIS DETALING, ONDA PREDJI POLIRKOM FAROVE, STKLA NAMAZI RAIN REPALENT, PREPORUKA JE TURTLE  FIRMA-PROVEREM...

 

NADAM SE DA SAM TI MALO OLAKSAO

AKO VEC OCES DA POLIRAS, ONDA MENZERNA 3U1 DA NE RADIS 2 ILI 3 PUTA

Link to post
Share on other sites

svaka pomoc je dobrodosla i savet, ja sam se dogovorio sa Zeljkom Rodicem da ga radi. Crn je auto, zajeban za poliranje tvrd lak k palac i to.. negde gde je zgreban moz se malo istacka itd. sve u svemu 150e igranka

Link to post
Share on other sites

Naprave se hologrami na svakoj boji, nista nije drugacije... po meni najvise efekta kad se uradi daje crna boja pa su onda i musterije najzadovoljnije

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja shvatio, keramicka zastita je dosta tvrdja od voska i dugotrajnija je. Umesto direktno na lak, spoljni uticaji deluju na taj sloj keramike. Video sam da se "pece" nakon nanosenja onim jakim lampama. Ali i poskupo je, zavisnosti od trajanja zastite (1-3 godine) cena je 150-450e. Ovo su cene iz prve ruke od jednog ozbiljnog detailera iz Sremske Mitrovice.

Link to post
Share on other sites

To su cene Releta iz Mitrovice... keramika sama kosto da se kupi oko 100e ali nanosenje iste je besmisleno ukoliko podloga nije perfektna

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Vecina novijih automobila ima keramicki lak,kvalitetniji vosak i to je to

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ja sam u zemunu radio poliranje i farbanje zadnjeg branika kod ovih na vojnom putu "M polish" nista nisu uradili kako valja. Bio je dogovor da se branik ofarba ceo, a oni su ga samo uspricali i polirali do iznemoglosti pa mi je sad taj deo matiran, a poliranje su uradili takodje ocajno jer su ga samo pretrcali masinom, ja iskreno nisam video nista da je bolji nego kad je stigao za nijansu, a pricaju kule i gradove ustvari samo uzimaju pare

Link to post
Share on other sites

Ne znam kako se zove taj iz Sr. Mitrovice, "Pro Shine Detailing" je profil na FB. Objavljuje redovno slike detaljne, sve top. Ja bih, ali bez razmisljanja vozio auto kod njega, jedino je muka sto moras nekoga da cimas da ide sa tobom jer mu ostavljas auto na nekoliko dana.

@glanz: Tako je, nema smisla nanositi keramiku ako nije prethodilo poliranje ili barem, ako je u pitanju noviji auto (lak), dekontaminacija glinenim blokom.

@milosabs: ovi sto rade ta poliranja i farbanja kazu da od evropskih vozila Mercedes ima najtvrdji lak, a japanci najtanji.

Inace eno kod Zeljka Rodica crni Rols Rojs Fantom u garazi na poliranju :D Sto neko rece u komentarima, premotao je igricu ;) A bio mu je i crni Ferrari 599 GTB...nije bas da svaka garaza moze da se pohvali takvim vozilima. Po meni je to sasvim dovoljno za procenu kvaliteta.

Link to post
Share on other sites

Ljudi, dobar aparat i obrada slika pravi cuda.Ja Vam ponavljam da sam imao iskustva sa G73 i gde su slike bile bruka a uzivo je bilo...tacno se videlo da auto smirglu nije video i da je radjeno sa speed glaze nekom pastom.Rele odlicno radi. Skup je.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Rele dodje jeftiniji od G73 koliko ja znam...

Sto se smirglanja tice ne znam kakav je bio dogovor sa momcima i da li je to ulazilo u cenu, ali smirglanje treba izbegavati uvek gde god je to moguce...

Zeljko je odlican majstor ali dobra kola nisu merilo kvaliteta, i taj 599 koji pominjes radjen je besplatno ;)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa, mozda i jeste radjen besplatno ali ja ne bih dao svoj Ferari pa sve do kraja zivota besplatno da mi ga peru i rade ako nisam siguran da znaju posao. Kapiram da vlasnik ovog 599 slicno razmislja. Ne favorizujem nikoga ali definitivno ima likova po Beogradu i Srbiji koji znaju posao.

Ima i neka perionica- garaza "Glanz nov" se zove, na Bezaniji. Vidim da isto rade detailing mada su prvenstveno perionica. Ima i nova firma na Banjici, dole kod Slodesa u Borskoj, Titanium se zove. Bas ozbiljan nastup imaju. Ovaj Rele iz Sr. Mitrovice mi je favorit trenutno, u fazi sam kupovine auta i ozbiljno razmisljam da mu poklonim poverenje. Cene mu svakako nisu povoljne, bas cu i kod Zeljka da se raspitam, mada mislim da je to manje vise ujednaceno kad se sabere par stavki i podvuce crta.

Link to post
Share on other sites