car detailing preporuke ?


Recommended Posts

Bio je neki Zlatko u Subotici, fino je radio.Mislim da momak iz N.Sada, valjda ns pro ili tako nesto isto nije los a realan je sa cenam

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Da ima Glanz Nov na Bezaniji, mozda i povezes moj nick sa tom perionicom, jer to i nije slucajnost... Dobro si rekao, mi smo prvenstveno perionica koja se bavi i nekim laganim ditejlingom i poliranjem, ali profi poslove ostavljam ljudima koji su se za to specijalizovali... nagledao sam se radova i Releta kao i Garage73 i Zeljka, mogu da kazem da ozbiljno dobro rade ljudi i gde god odes sigurno neces pogresiti

To da li je neko realan sa cenama ili ne je individualna stvar, bio sam skoro u HR pa sam se malo raspitao kod njihovih ditejlera, cena za full tretman celog automobila je od 1000-1600e zavisno od zastite

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Delijo, malo se inteesujem oko ove tematike.Moje ocene radova se odnose na ono sto sam video, uglavnom je to vidjeno pre 3 i vise godina.E sada posto sam i sam u dilemi da li da se sam upustam ili prepustim nekom auto je pitanje.Imajuci u vidu da cu haubu vetovatno raditi kao i vrata moj auto ce biti idealan za moje eksperimentisanje.Naravno da cu slike bez ikakve obrade kaciti ovde.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ja bih ponudio i otvorio ozbiljnu perionicu...dakle svaki auto...odmascivac-glina-auto sampon sistem dve kofe sa auto samponom-brzi neki vosak, koliko bi trebalo da bude pranje? Isao bih na zakazivanje i malsimalno do 5 - 7 automobila dnevno

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Cek, ako dobro razumem ti bi svaki auto prao glinom i odmascivacem? Pa zasto bi mu onda nanosio vosak kad bi ga sledecim pranjem odmastio? Nevazno, sve i da bude tako jedno pranje bi trajalo sigurno 3-4 sata pomnozi to sa 5-7 automobila pa izvedi matematiku koliko bi se naspavao :-)))

Takodje svako to pranje bi morao da naplacujes oko 3000din kad bi sracunao koliko bi gline i hemije otislo sigurno ti se nebi isplatilo... A glinom raditi auto pri svakom pranju... hm... pa posle par pranja bi imao tragove na autu kao da si isao na cetke

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

@milosabs - nije realno da za svaki auto ides sa odmascivacem i hemijom, a i besmisleno je. Sem toga, glina je skupa, kao i kvalitetna hemija, sto rece Glanz morao bi skupo da naplatis. Ako ces da peres Ferijem onda je to druga prica ali ne nadaj se nekom zapaznijem uspehu.

Potrazi na FB profil "Steam perionica". Bio sam kod njega, decko radi taj fazon koji ti pominjes- pranje 2 kofe, brza voskiranja, dubinsko, ciscenje koze, parno ciscenje, neko lajt poliranje, dresing guma i plastika, itd... Mala garaza, zavuceno, ali se proculo vremenom, reklamira se po forumima i FB i decko lepo radi. Odradi nekoliko auta dnevno, poneki motor i to je to. Pritom pouzdano znam da godinama radi jer sam kod njega zadnji put bio pre 3 godine, a znam da je radio pre toga dugo i jos uvek radi. Mozes tu da pokupis neke informacije, zakazi termin ako si po BG pa malo prodiskutujte, snimi pricu ;)  Na Konjarniku je, ispod okretnice 31.

Mozes i da ides na foru da ti pranje bude npr. 1000 din spolja i 1000 din unutra, ali da ides na kvalitetnu hemiju i na komplikovaniji postupak. Npr. ovako nesto:  http://www.titanium.rs/cenovnik.html

Perionica ce uvek biti i uvek ce raditi, samo je pitanje koliko ozbiljno zelis da to radis i koliko si voljan da ulozis sebe u to (i kesha naravno). Znam da se kod Glanza uvek ceka neki red, nije da sede besposleni :P

Link to post
Share on other sites

Spamujem sad sa 2 posta al jbg, nece edit...

@Glanz    

Hrvati su se izgleda istripovali da su Svajcarci. Ja razumem da detailing nije lak, treba tu truda, skupi preparati i sve ali brate da cena bude  do 1600e je, po meni, previse. Treba i neki standard gradjana ispratiti. Pratio sam Reletove radove i radio je neki beli Jaguar, lik se stvarno isprsio za detailing, mislim da nisam video da je na nekom autu bilo vise operacija i posla. Mrzi me sad da trazim ali secam se da se cistio motorni prostor, komplet dubinsko enterijera sa ciscenjem i mazanjem koze i nekom zastitom od prljanja, ciscenje kocnica, komplet sredjivanje felni i to cini mi se 2 seta- valjda poliranje i jos neke zajebancije tipa keramike i zastite, pa nesto oko stakala dal poliranje ili sta, glina i poliranje celog auta sa par pasti, pa neka keramika i zastitni slojevi i cuda za lak... Ne znam koliko je to kostalo ali nekim sabiranjem dolazim do cifre od sigurno 1000e, pritom on kako vidim vazi za skupljeg. Al zaista je uradjeno sve sto je moglo ja mislim, ne znam gde bi jos neko mogao da smisli posla za jos pola tog iznosa...

Link to post
Share on other sites

Beli Jaguar se pere kod mene, jeste odradjeno sve zivo Rele je cistio podkrila farbao kocnice itd... auto izgleda fenomenalno, ali i dalje se prlja, jedino sto kad ga operes izgleda kao da je sad uradjen

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Po meni je taj detailing obicno bacanje para i izdrkavanje. Ok je nekad prepolirati auto, dubinski oprati kad se navuce prasine u tepih. Ali ta izdrkavanja su sasvim nepotrebna. Kad operem auto lepo, potrudim se da pazim da se ne isprlja odma. Posle tog detailnga ne znam ni sam koliko bi se tripovao oko toga. Auto je ipak tu da sluzi nama, ne da mu budemo robovi. Ok je to da bude cist i lep, ali ne treba preterivati

Link to post
Share on other sites

U sustini spoljni detailing se svodi na brusenje-poliranje-voskiranje.

Sto se tice apropo pranja, naravno da ne bih svaki put radio auto koji je prethodno prosao neki tretman.

Realno za nas standard maksimalna cifra bi bila 1500 din a i to je pitanje da li bi neko dao. Mi po forumima spadamo u onih maksimalno 10% koji vole automobile...i sutra da dodje neko od vas i da mu radis auto mislim da ne bi bilo korektno naplatiti punu cenu.

Sto se same filozofije o detailingu tice...vredi u nekoj umerenoj meri.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zato što su različita mišljenja o detailingu, imamo i malo detailera. Nije velika potražnja ali je njima dovoljna da od toga lepo žive i da svi moraju da zakazuju.

Zbog standarda, rad većine se svodi na brzinsko dobijanje rezultata koji su onda loši ili kratkotrajni. Dobar detailing posao mora da se plati zato što sve što se koristi košta i nije lako raditi. 

Imam lična iskustva sa Reletom i nisam bio zadovoljan. Desilo mi se isto ono što i milosabs-u. 

Više nikada neću iz svog grada izaći za tako nešto pošto nema trika da se isplati. U Beogradu svakako imate dovoljno njih koji dobro rade pa je mnogo bolje sačekati red nego vozati se po Srbiji.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Sto rece PremieRacing, dovoljno je BG veliki, ima ko moze to da odradi. I tako obrni okreni, ja sutra imam zakazano kod Glanza :D  Javno cu ga pohvaliti, a bogami i iskritikovati ako treba :P

Link to post
Share on other sites

Jel je cuo neko za RestoreFX. Radi neki Glen iz Zemuna. Citao po netu, gledao slike, drugar ga poznaje , video je postupak i kaze da auto bude bukvalno kao nov posle tretmana. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
On 6/17/2016 at 7:46 PM, Stefan L. said:

svaka pomoc je dobrodosla i savet, ja sam se dogovorio sa Zeljkom Rodicem da ga radi. Crn je auto, zajeban za poliranje tvrd lak k palac i to.. negde gde je zgreban moz se malo istacka itd. sve u svemu 150e igranka

sta bi sa detalingom kod zeljka rodica, jesi radio jesi zadovoljan i sa cim nisi, koliko te je olakasao :)?

Link to post
Share on other sites