Recommended Posts

Elem, ideja je da uradim turbo na m40b16.

Kompresija je ionako smesna, nema snage za ozbiljnu voznju, a trenutnim zakonom nije dozvoljen swap za nesto fabricki jace (m50b25 npr.)

Ono sto sam iskopao po internetu je da bi mogla izduvna od m41 (318tds) sa adapterom, i na to turbina 325tds.

2014_03_29201709_zps772f0a3c.jpg

2014_03_29201602_zpscf48ed50.jpg

2014_03_29201700_zps0d414c36.jpg

 

Na slikama uporedo izduvna i turbina od 1.8 i 2.5 tds.a.

Ofkorz interkuler i custom izduv.

 

Da li znate nekoga da je radio nesto slicno, ili ste sami probali slicnu egzibiciju, svaki savet je dobrodosao.

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, StunterSM said:

I dozvoljeno je ubaciti 2.5 m50. Pa i 3.2 iz ema

Da li je to provereno tacno?

Burazer radi na tehnickom, spomenuo mi je da, uz papire od motora koji bih ubacio, treba i saglasnost zastupnika brenda da takav motor moze da se ugradi u konkretni model.

Ako je moguce ubaciti 2.5 regularno, ja sam za, jeste malo vise para za reg, ali je 2.5 :-)

Link to post
Share on other sites

bem li ga, dodje mi slicno para i ta igra. Motor (ako je 2.0 na to delovi za 2.5 ili 2.7) + menjac + kompjuter + papirologija oko atesta i svega, opet sam na oko 800-900 eura.

Probacu ipak turbo varijantu. 

 

Link to post
Share on other sites

Ajd ovako. Ja sam resio da sredim ovu kocku da valja. Znaci, trapovi, kocnice, amortizeri, gume, novo ili remontovano. Sa ovim sto bih radio na motoru, cena svih tih stavki prelazi za duplo ono sto sam platio sam auto, i svestan sam da ce neki reci da je to bacanje para, ali je meni zelja da uradim jednu kocku sebi, da je povremeno provozam ozbiljno, i ako uklopim neki track day da se izduvam, nije za prevoz dece u skolu i vrtic.

Dakle, znacila bi mi tehnicka pomoc oko turbo varijante, ako je neko radio ili ima iskustva (moj majstor nije radio ugradnju turba). Za ostale stvari sam vec nasao gde mogu da odradim, da budu uradjene kako treba. Znaci, ne ocekujem jeftini turbo za 200 evra.

Vremenski rok koji sam zamislio je recimo dve godine da se skocka sve kako treba.

Hvala.

Link to post
Share on other sites

Zaboravih da kazem, zapocetak bih isao na 0.5 do 0.7 bar.a, pa polako, kad nabavim MS ili slicno da sve ide kako treba. Auto nece biti za trke, drag, ili burnout. Cisto da ispunim neki decacki san, kad mogu.

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, StunterSM said:

Pa ti bez ms ne mozes ni da krenes

Srecom, ti ces mi pomoci  (kako da ne).

 

Izgleda da sam ja pogresno shvatio sta je forum. Prvi put da vidim na forumu da se ljudi prave pametni i palamude umesto da daju konstruktivne predloge. Kao neki klub ljubitelja brenda BMW. 

 

Nevermind, imam dovoljno znanja engleskog da sve lepo odradim i sam, elektriku  i elektroniku takodje, a ni mehanika nije bauk.

 

Molim administratora da zakljuca temu. 

 

Kad budem slozio svoj auto, javicu se, sa slikama, lepo sve premereno no valjcima, mozda nekom drugom bude od koristi.

 

Hvala svima.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...