Recommended Posts

E ovako :

Evo jos jednog sličnog posta kao u slučaju starih trojki. Znači ne shvatati post kao flejm, war ili slično. Samo kao konstruktivnu temu u kojoj će forumaši iznositi svoje zaključke.

Ja  prednost dajem staroj petici. E39 je moderniji ali čini se i daleko komplikovaniji i kako sam i čitao sa puno problema. Kada vidim dobar primerak E34, imam utisak da taj auto može večno da traje i sav mi odiše nekom nepoderivošću. Skoro sam doznao i za 540i verzije sa V8 motorom, ludilo!

 

Šta vi mislite ?

 

 

Link to post
Share on other sites

E39 bolji auto,po meni,ali kad naidje lepa E34 zaigra srce samo tako.Sve je stvar ukusa,e34 je vec klasik,e39 jedina od naslednika ima perspektivu da to postane (ukoliko vec nije).

Kad kupis dobru peticu(39 ili 34) uz redovno mazenje i pazenje neces imati nikakvih problema.(moja iskustva su takva)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Kada na ulici ili putu sretnem e34, srce mi zaigra samo tako, odmah budem 20 godina mlađi...

Našao jednog prelepog, nagovarao vlasnika da mi ga proda, ali moja gospođa se umešala i ništa od toga...
A inače i jedan i drugi su legende, i jedan i drugi (ako su dobri), e to su strašna kola,  
e34 je malo više limen, i još ako ima i klimu.........., da imam i e39 i e34, 34-ku bih registrovao i sa njim proživljavao drugo detinjstvo i adolescenciju...

Proklet bio deda što si ga prodao, jebale te pare, i onako si ih potrošio na gluposti...

Link to post
Share on other sites

Trenutno vozim e39 ali imam veliku zelju da nadjem i sredim e34 moj omiljeni bmw a kod nas u Cg poznat kao "kamatarka".Velika je razlika izmedju ova 2 modela e39 savremeniji, ekonomicniji ali je e34 auto sa dusom i nezboravni zvuk 12v sestaka[emoji3]

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

39ka je za e34 auto i po. mnogo ozbiljniji prevoz u svakom smislu. ali ono što kod 39ke nedostaje to je taj neki osećaj za volanom. e34 možeš da zadriftuješ kako hoćeš. em što je manje zvučno izolovan, em što se motor više čuje, em što imaju i šper i trap je bio siroviji. nekako je ta sprega vozača sa samim autom bila jača. 39ka se vozi, a e34 se tera bre. i dok pričam sve ovo verovatno zvučim smešno svima onima koji su vozili trojke. i kapiraju kako nemam pojma. trojke su te koje se teraju a ne te krmače od 5ica. i u pravu su. ali i tim sa trojkama se smeju neki. verovatno oni sa kompaktima :)

Link to post
Share on other sites

I ja sam više za e34. E39 je suviše komplikovan što mehanički (mislim na trap) što strujom. Sve dijagnostika senzori itd.
E34 koja je vrhunskog stanja po meni je mnogo bolja. 39 je suviše gospodska, za matorce i na njoj mi je glupo kad se čuje dok na 34ci sve stoji i široke gume i da je spuštena.. sve sve.

 

Link to post
Share on other sites

E39 ima mnogo bolje trapove od e34,pogotovo zadnji,mnogo bolje lezi u krivinama od e34,sigurnija je u voznji bas zbog te elektronike,enterijeri su mnoogo kvalitetniji od 34-kinih,izolacija je savrsena,zavrsna obrada mnogo bolja i savremenija sto je i normalno za noviji model.

E34 jeste kvalitet ali nije ni 39 za podcenjivanje,vozio sam i jedan i drugi model,u isto vreme posedovao oba modela.

I eto posle skoro 30 godina od proizvodnje prvog e34 modela vise ih ne vidjam po ulicama da su u dobrom stanju,o savrsenom da ne pricam,cast izuzecima :)

 

Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju, e39 ima zaista bolji i kvalitetniji enterijer. O dizajnu necu govoriti jer je ipak razlika u generacijama, to je sad vec stvar ukusa. Zavrsna obrada? Hm, i to je diksutabilno. Msm da je E34 cak mozda i kvalitetniji limarijski, ali vreme ce pokazati. Izdrzljivost mehanike je slicna, ipak je to naslednik, trap delom aluminijumski, pa bih rekao da je E34 tu malo izdrzljiviji. Ekonomicnost i udobnost ipak na strani E39, tu je ucinjen znatan napredak. Pasivna zastita bokja kod E39  s obzirom na airbagove, elektornske senzore asc esc i dr...ali pitanje je kako i sta radi nakon 20 god. Zaista je tesko porediti ta dva automobila. Moze se reci da je E39 bolji automobil, ali iz ugla vecine vozaca, s obzirom na izdrzljivost E34, a dovoljno modernih motora poput m50TU i seta opreme kod bolje opremljenih serija, on je jos uvek zdrava konkurencija mnogim mladjim modelima. Nedostaje mu nesto elektronike, ali za mene to ipak ne cini vozilo i uzitak u voznji. Mislim da su oba modela definitivno "best of best" za svoje generacije automobilske industrije. Licno bi prednost dao E34, jer je i sam vozim, a i reklo bi se da su nesto lakse i jeftiniej za odrzavanje i da su sve redje na putevima, kao sto rece Boban, pa na sebe skrecu vise paznje. ;) 

Link to post
Share on other sites

Sve ste u pravu da je e39 mnogo savremeniji i bolji auto od e34, pa i ja na kraju krajeva vozim e39,
i moj je u m paketu, pa nije toliko mekan....ali.....................

Ima nesto i u nostalgiji, i kao sto rekoh, to je auto mog detinjstva, zbog njega sam zavoleo bmw, kada ga vidim na ulici (u bilo kakvom stanju) srce mi zaigra, a na njemu sam i ucio da vozim(hmmm...lepo detinjstvo)...

Uspomene su uspomene, i kao i kod zena...ne bira razum, vec srce, prosta cinjenica.

Ko ima nekog kesha viska i kupio bi nesto za svoju dusu od kultnih BMW-a....:
 onaj ko nije imao iskustva sa starijima, odabrace modernije, a onaj koji jeste, birace da se vrati u mladost...

Bmw ima jako puno tih kultnih modela i ne racunajuci kockalonea, e34 je definitivno jedan od najvecih ikada...

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Tomash said:

Sve ste u pravu da je e39 mnogo savremeniji i bolji auto od e34, pa i ja na kraju krajeva vozim e39,
i moj je u m paketu, pa nije toliko mekan....ali.....................

Ima nesto i u nostalgiji, i kao sto rekoh, to je auto mog detinjstva, zbog njega sam zavoleo bmw, kada ga vidim na ulici (u bilo kakvom stanju) srce mi zaigra, a na njemu sam i ucio da vozim(hmmm...lepo detinjstvo)...

Uspomene su uspomene, i kao i kod zena...ne bira razum, vec srce, prosta cinjenica.

Ko ima nekog kesha viska i kupio bi nesto za svoju dusu od kultnih BMW-a....:
 onaj ko nije imao iskustva sa starijima, odabrace modernije, a onaj koji jeste, birace da se vrati u mladost...

Bmw ima jako puno tih kultnih modela i ne racunajuci kockalonea, e34 je definitivno jedan od najvecih ikada...

Lepo si to napisao. 9_9

 

Link to post
Share on other sites

Pa za sada IMA  trenutno jedan koji se prozvodi, koji je jos uvek u opticaju, definitivno je prvi ikada takav,  i po tome jedinstven u BMW-u, mozda bude i kultni, a to je.... 

6 Grand Coupe

Ne znam jel ima neko ravnodusan na ta kola...

Moja lista je e30, e34, e32,

a ako sakrijem od zene neke pare....onda  e24 (prva sestica), pod uslovom da nam sledeci porodicni auto bude sa  cirkonima (tako ona vidi ove nove audije i korejance sa led zahebancijama), a mir u kuci je mir u kuci...

Link to post
Share on other sites