bmw e46 320 d automatik nece da ide


Recommended Posts

Danas sam bio Za Beograd i jedva sam se vratio.Vukao sam praznu prikolicu a auto nece ni da opepeli,naime jos kad upalim klimu 80 nece da predje,temperatura kada predje polovinu klima prestaje da radi pocinje toplo da duva i neka bela magla izilazi iz otvora za vazduh a auto ko neki mrtvac pogotovu na uzbrdicama gde sam morao da hvatam zadnju traku jer brzina padne i na 60 vise neznam i nisam svestan sta je u pitanju.Stajao sam nekoliko puta na pumpama i kada treba da krenem papucica  za gas u patos a on se misli po 5-6 sekundi da li da krene ili ne pa nekako krene u jedvite jade ali samo sto krene od brzine nema ni slovo b,nesto je otislo u djavola ali neznam sta.

Link to post
Share on other sites

Uff...turbina mozda, termostate i termodavace proveri...Pogledaj koliki ti je nivo vode u posudi, da nije pomesao ulje i vodu

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Kaazaljkaza temp. mi dolazi do pola,na uzbrdici ide i preko pola i onda nastaje problem,klima prestaje da radi auto postaje tromo nece da ide znaci gazim gas do patos ali nikakvog efekta nema.

Link to post
Share on other sites

drugar sa captivom ima problem od danas slican,

na autoputu kad upali klimu temeratura prelazi pola, takodje i kad vuce prikolicu,a u gradu sve normalno

cim ga optereti odma kazaljka preko pola

Link to post
Share on other sites

Kako to mislis pregreva,kazaljkaa na pola stoji kako moze da pregreva a gas nema veze sa tim kazem gazim u patos ali on ne povecava uopste brzinu,nije bitno da li gas stoji na polovinu ili je u patos on brzinu ne dize.

Link to post
Share on other sites

Napisao si gore da ti se problem javlja kad kazaljka temperature predje polovinu, u prevodu to znaci da ti je temperatura preko 115 stepeni, mislim da tako nesto bese kad kazaljka prelazi pola......u svakom slucaju kazaljka ne bi trebalo da ide preko pola

Link to post
Share on other sites

Verovatno da nesme da ide preko pola ali ipak je to radna temperatura i daleko od maximalne temperature ja zato i kazem i pitam vas u stvari za taj problem koji ocigledno imam a neznam sta je u pitanju.

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sta ti nije jasno, radna temperatura kod tvog auta je oko 90 stepeni, a kad kazaljka pocinje da prelazi polovinu to znaci da je vec na 120, na toj temperaturi kuva......nemoj da se igras sa autom nego vozi u servis da vide kolika je steta.......kod bmw-a nema minimalna i maximalna temperatura, vec kazaljka NE SME da prelazi pola ni za milimetar

Link to post
Share on other sites

Zaboraviosam da kazem da je temperatura motora kada je kazaljka na pola 75 stepeni izmerio majstor preko dijagnostike na kojoj jos  prikazuje neke greske koje mora da proveri jedna od njih je lose ubrizgavanje na jednu diznu.

Link to post
Share on other sites