Preporuka za plin ugradnju plina u e46 m43


Recommended Posts

Vozim e46 benzinca 2001 m43 87kw vec 5 godina ido sada sam izbegavo plin, ali sam od skoro promenio misljenje. Auto se aktivno vozi po gradu, protosnja benzina ide od 10-12 litara. Pretpostavljam da bi plin bio dobro resenje na duze staze. Zanimaju me iskustav onih koji su ugradjivali plin u svoj auto. Dakle koji tip plina, koji proizvodjac, gde to ugraditi i okvirno cena?

Link to post
Share on other sites

Plin svakako preporucujem, jer i sam vozim sa plinom. Svakako ces imati ustedu veliku, videces to kroz par dana i isplatice se svakako ugradnja.

Reci ce ti vec koji je dobar majstor, i obavezno neke krstene marke, lovato, landirenzo, brc..

Kod mene je bardolini, samo 2 servisa u celoj Srbiji imaju dijagnostiku za taj uredjaj, i oba su u BG-u, a iz Kragujevca sam, tako da je meni problem, dok za ove marke ostale servisiraju svi majstori.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, dasangalo7 said:

Vozim e46 benzinca 2001 m43 87kw vec 5 godina ido sada sam izbegavo plin, ali sam od skoro promenio misljenje. Auto se aktivno vozi po gradu, protosnja benzina ide od 10-12 litara. Pretpostavljam da bi plin bio dobro resenje na duze staze. Zanimaju me iskustav onih koji su ugradjivali plin u svoj auto. Dakle koji tip plina, koji proizvodjac, gde to ugraditi i okvirno cena?

Drugi auto vec vozim na kombinaciju uredjaja stag i tomasetto,elektronika stag a mehanika tomasetto i jos je najbolje uzeti isparivac Zavoli,nikakvih problema nemam,doduse oba auta su sa 6 cilindara,stag 300-4 je extra uredjaj,prednjica je 180 evra,pa plus boca zavisi dali je u tocku ili bojler,ruke majstora kako gde,obicno oko 50 evra,atest oko 100e,okvirno oko 400 evra

Link to post
Share on other sites

@pimp cuo sam za tog Babica. Ko je sa foruma kod njega ugradjivao i jesu li zadovoljni ljudi? 

Pre e46 sam vozio e36 316 sa plinom, obicnim. I to su bile muke zive, tipa eksplozije plina, pa sbadne ona klapna kod protokomera. Iz tog razloga nisam hteo u ovaj e46 plin. E sad kako je ovo gorivo sve skuplje, a ja se dosta vozikam po gradu, a cena plina stoji, razmisljam da puknem tih 400 evra i da se vozim jeftinije.

Imam jos jedno pitanje. 

Posto su mi sklopiva zadnja sedista, hteo bih da tako i ostane. Znam da postoji tocak boca i nju bih uradio. Jedino mi malo tih 30-tak litara, pa me zanima da li moze jos jedna manja od recimo 40-tak litara da se ubaci sa desne strane gepeka iza stop svetla? Tako bi mi veci deo gepeka ostao slobodan. 

Link to post
Share on other sites

Apsolutna preporuka za Babića.

Ja ugradio u e36 316i i m43 pre 5+ godina, sve odlično. Ja imam točak bocu, ne znam kolika je tačno, nmg se setim al ima sigurno 40l ako ne i više

Link to post
Share on other sites

Ja isti auto imam, tocak bica I sipam 48 litara uvek, e kolika je boca nemam pojma, kod mene je zavoli uredjaj I 8 godina sraf nije odvrnut, tek ove zime je radjen redovan servis, zamena membrana I filtera, u mesacu membrana nije bilo, istrulile nacisto, potrosnja, brzina I rad motora sve bilo u redu, samo malo pustao plin u usis pa prvo paljenje trokirao par sekundi...sve pohvale za zavoli plinske sisteme

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Meni je Babić uradio na n42 motoru i prezadovoljan sam. Svaki sledeći auto na koji budem radio plin ili nesto popravljao biće u AC Babić iako je na 130km od mene.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
On 7/17/2016 at 11:07 PM, Gruja1595 said:

Pitanje jedno, da li Babic servisira Bardolini uredjaje? :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Babic servisira i stelt bombardere a kamoli bombardini :)

Expert za te tuturutu uredjaje

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pozdrav svima!

Imam e46 sa M43TU B19 motorom, ugrađen je sekvent plin prije godinu dana,  (tomaseto AT09 isparivač, STAG Go Fast računar i dizne 2 oma tomaseto IG01), naime prije mjesec dana mi se pojavio problem i ne mogu da ga rijesim, pa vas molim za pomoć!? Auto na benzin radi savršeno, kada prebaci na plin radi neravnomjerno (kao na 3,5 klipova (-: ) na leru a u vožnji se na 2000 do 3000 obrtaja u bilo kojoj brzini osjeti podrhtavanje motora (vidi se na ručici mjenjača kako se trese). Kada ga spojim na INPU i uradim ROUGH test na benzinu je OK a na plinu mi pokazije da ne radi jedan klip! Pokušao sam staviti VALTEK 3 omske dizne i čim ih stavim uradim kalibraciju bude dobro par dana i opet isto. Kada vratim tomaseto dizne 2 oma isto bude par dana i po starom, ne radi glatko i ima te vibracije i neravnomjeran rad  na leru i u vožnji? POMAGAJTE

Link to post
Share on other sites

Ne znam za valtek ali tomaseto su sranje dizne, i mene su zezale poprilično. Od kad sam ih promenio svi problemčići na plinu su nestali.

Link to post
Share on other sites

Proveri creva od dizni do grane, hoce da ukrte pa napuknu I gas ne dolazi do cilindra

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites