Crni dim iz auspuha...


Recommended Posts

Za pocetak da vam detaljno iznesem svoj problem.

Bmw E87 120d 163kw automatic 131000km

Problem se javlja kad vozim jednom istom brzinom i dodam naglo gas pojavi se nenormalno velika kolicina crnog dima i posle par trenutka nestane. Nebitno dal krecem iz mesta sa ubrzanjem ili vozio 90 i dosao gas, ista se boljka desava. Ali takodje sam primetio da dima  ima manje ako ne aktiviram onaj drugi nivo na papucici gasa. Ima dima ali je dosta zanemarljivije. Auto takodje ide kao sumanut, skoro sam ga vozio 1000km maltene bez gasenja prosecnom przinom od 130 u vise navrata preko 190. Ne trokira, stuca, uz breg ide kao raketa, lako pali itd...

Skoro je radjen servis filter goriva, vazduha, ulja, sipan je Mobil esp formula 5w30 LOng life. Na 15000km popije oko 500-600 grama ulja sto iz nekog mog iskustva smatram da je zanemarljivo za crni dim ali ajd da spomenem. Licno sam mu cisto egr kada su poceli problemi. EGR koji maltene nije ni bio zaprljan, bilo je garezi na zidovima ali i ne na klapni kroz koju cirkuluse dim tako da nije ni on bio problem.  Ako neko ima slicna iskustva ili zna sta bi mogao da bude problem bio bih veoma zahvalan.

Link to post
Share on other sites

Ako ima chip, hoce da dimi kad se gasira. pogotovo automatik kad kreces iz mesta. Nek gleda neko kad kreces ostrije, prvih par sekundi verovatno nema dima, al kad uhvati malo obrtaja, kad krene turbo da puni mora da zadimi. Dobije goriva vise i zbog toga dimi. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Neka je i skinut dpf opet ne smije imati puno crnog dima, provjeri parametre, interkuler i crijeva
Ne znam kakav separator ima taj motor javice se neko ko zna

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites