Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mali update. Napravio sam sebi radnu nedelju juče, pa je vanos dobio osveženje. 
Prvi utisak nakon toga - vau! Ako je neko razmišljao da ovo uradi, zapravo i ako nije a ima M52 ili M54, neka uradi što pre. Auto ima osetno više obrtnog momenta u rasponu 1500-2500rpm, zapravo tamo gde provodi većinu vremena. Za razliku do sad, dodavanje gasa u tim obrtajima osim buke sada donosi i osetno ubrzanje. 
Žao mi je što nisam napravio merenje ubrzanja recimo 60-120kmh u 4. stepenu prenosa jer verujem da bi razlika bila znatna, ovako ostaje samo subjektivni osećaj. Ono što se da primetiti je da sada nema više "ljuljanja" prilikom kretanja iz mesta kada je motor hladan i nema podrhtavanja u momentu kada uključim klimu dok auto radi u mestu. 
Takodje, iskoristio sam priliku da zamenim dihtung ventil dekle (kad je već skidam) a onda se odlučio i da zamenim CCV ("uljni separator") sa svim priključnim crevima, jer što da ne. Nedelja je, a svakako sam raspakovao alat. :D
Evo i par slika, O-ringovi vanos klipova koji bi trebali da su elastični su tvrdi i krti do te mere da se lome na dodir.

20160807_113718.jpg

20160807_115854.jpg

Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Stefan L. said:

ovo si radio sam ili kod majstora ? :) 

Sam. Sve oko kola volim sam da radim, onda znam kako je uradjeno. Ne zato što mislim da sam bolji od profesionalaca, nego jednostavno imam mogućnost da izdvojim više pažnje i vremena jer mi je to hobi a ne posao.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, 777.boban said:

Jel moguce da su se raspali na 160000km/?

Da. Tefloni su ok, ali su se skupili unutar klipa. O-ringovi koji treba da vrše pritisak na njih su postali četvrtasti profil i tvrdi i krti kao od bakelita.

" The OEM O-rings are made from Buna, and this material is not capable of resisting the engine temperature and chemical environment. As an outcome the O-rings are hardening, shrinking, and flattening. This causes them to lose their functional characteristics causing the vanos to fail.
In general, a diagnosis is not necessary. The vanos Buna O-rings are deteriorating in 20k miles (32k kilometers). Thus essentially all the cars with these vanos units have deteriorated O-rings and a failing vanos."

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Fabrički M paket e39ke ide sa jednom cevkom, benzinci, tako je i kod mene bilo...

Doduše i meni se više svidja sa dve pa sam kod mene zamenio...

Inače sve pohvale za auto.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, cobanoti said:

Ovo je top auto. Steta sto nema ksenone.


Ne fale mi ksenoni toliko koliko prskalice za pranje farova što idu uz njih. Nekako mi je to zaštitni znak e39, šteta što više ne prave retrofit komplete.

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Mladen_e39 said:


Ne fale mi ksenoni toliko koliko prskalice za pranje farova što idu uz njih. Nekako mi je to zaštitni znak e39, šteta što više ne prave retrofit komplete.

Imam komplet. Prskalice creva, boca. 

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da tu mora da ide i drugi modul body koji kontrolise sve to(ako ne postoji mogucnost kodiranja),nemozes samo da postavis i da to radi.Prskanje farova u fabrickoj varijanti radi kad i pranje soferke,Na palici moras da imas dodatni prekidac S.

Druga stvar,ide boca za sampon ili koncentrat,a i boca za tecnost je drugacija,ima dodatni motor i parce instalacije za njega koja se uvezuje u sasijsku instalaciju.Proveri kod sebe ali mislim da nemas taj dzek.

U principu sve moze da se napravi ako imas sve sto je potrebno.

Link to post
Share on other sites