Savet za kupovinu e60


Recommended Posts

Planiram da uzimam e60 vozio sam par komada i dosta mi se svidio za voznju.E sad me zanima na sta obratiti paznju prilikom kupovine kao i koji motor je najbolji (odrzavanje,potrosnja,pouzdanost).

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Znam ali bih volio da mi neko kaze okvirnije mane tih motora, potrosnja koji menjac je preporucljiviji

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

pa 3.0d i 3.5d ti je finansijski za registraciju isti, jer je i to motor od 3000 kubika samo sto ima 2 turbine. inace auto je dobar ali trazi lepo odrzavanje, ne ocekuj da nadjes dobar ispod 8500, 2004 god

Link to post
Share on other sites

535 je skup u dobrom stanju i njega zaboravi ako ti to igra bitnu ulogu. A sto se tice odrzavanja , ja ne mogu iz prve ruke da ti pricam, ali sam cuo da su problem letve volana (500e), pumpe i dizne kod dizela to je standardno i nekih problema sa elektronikom imaju. To je koji god motor uzeo, naravno 3.0 je dosta izdrzljiv, a tip menjaca zavisi od tebe, manuelni naravno manje trosi ali je pitanje da li je za e60. Ovo sto kaze stefan 8500 za 2004 je malo preduvana cena, moze za 1000 eur manje da se nadje solidan primerak sa solidnom opremom. Jedno su zelje a drugo prodajne cene, ima dosta ovih sto prizeljkuju 5500-6000 za svoje e39 ili e46 ali malo teze dolaze do njih.

Link to post
Share on other sites

Kod nas u Cg velika je razlika u registraciji izmedju 3.0 i 3.5 je dosta velika kao i njegova potrosnja mi ne odgovara tako da sam njega otpisao

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

pa registracija u CG je ista i za 530D i 535D ista je kubikaza.... Registracija je nepuno 600e. 530d je avion ,535d Raketa :D  Obavezno sa automatskim menjacem jer taj auto je glupo voziti sa manuelnim menjacem...

Link to post
Share on other sites

Nije ista zbog kw evo ti primjer moj 523 i bratov 325 ista su kubikaza mn registracija oko 400e njemu 580e, slazem se da je raketa ali je odrzavanje mnogo vece kao i potrosnja

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ovako druze, vozim ga vec duze vrijeme. Auto je sila, cipovan na 270-80 ks ide kao metak malo trosi, manuelni. Sve u svemu ako naletis na dobar primjerak neces se pokajati.

Mane:

Ja sam ubo los primjerak ali sam ga doveo u red. Problemi su dizne, izduvna grana, malo nesto oko elektronike, crijevo od interkulrea do egra, dpf.

Meni su bile lose dizne dok sam kupovao ali nisamprepoznao to. Auto je radio mirno samo su obrtaji varirali. I posle sam nabavio svih 6 novih za 400e.

Izduvna grana je fabricki losa zato sto je od tankog inoxa. Nisu kontali da ce se sa tim autima divljati i cipovati dok su ih pravili. Pa sam stavio gusanu nasao novu za 120e.

Zadnji prozor me poceo nesto zajebavati spusta se samo po 5 cm kada pritisnem nisam to jos rijesio. A dpf kada se zapusi ne isplati se cistiti ga stalno ces morati to raditi izvadis ga jeednom nek ti urade dobar remap i miran si zato sto je gorivo katastrofa tako isto i za egr.  CIm je zapusen odmah i trosi vise. Normalna voznja Novi Sad - Bijelina, prosjek 5.3l nenormalna 9.5l na 100 km. Smijesno. 

Nadam se da sam pomgao malo. pozz

Link to post
Share on other sites

Dosta si pomogao da znam odma koje mane da trazim,to za dpf sam cuo od vise ljudi i 95% ljudi voze bez njega i katalizatora [emoji4]

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
On 02/08/2016 at 10:14 PM, Б. Б. said:

Ovako druze, vozim ga vec duze vrijeme. Auto je sila, cipovan na 270-80 ks ide kao metak malo trosi, manuelni. Sve u svemu ako naletis na dobar primjerak neces se pokajati.

Mane:

Ja sam ubo los primjerak ali sam ga doveo u red. Problemi su dizne, izduvna grana, malo nesto oko elektronike, crijevo od interkulrea do egra, dpf.

Meni su bile lose dizne dok sam kupovao ali nisamprepoznao to. Auto je radio mirno samo su obrtaji varirali. I posle sam nabavio svih 6 novih za 400e.

Izduvna grana je fabricki losa zato sto je od tankog inoxa. Nisu kontali da ce se sa tim autima divljati i cipovati dok su ih pravili. Pa sam stavio gusanu nasao novu za 120e.

Zadnji prozor me poceo nesto zajebavati spusta se samo po 5 cm kada pritisnem nisam to jos rijesio. A dpf kada se zapusi ne isplati se cistiti ga stalno ces morati to raditi izvadis ga jeednom nek ti urade dobar remap i miran si zato sto je gorivo katastrofa tako isto i za egr.  CIm je zapusen odmah i trosi vise. Normalna voznja Novi Sad - Bijelina, prosjek 5.3l nenormalna 9.5l na 100 km. Smijesno. 

Nadam se da sam pomgao malo. pozz

Evo resenja, samo ga kalibrisi :)

Link to post
Share on other sites