Dead Pixels E39


Recommended Posts

Below how to open the tachymeter, beware, if you start this, you will do at your own risks.

dscf2728.jpg

dscf2729.jpg

dscf2730.jpg

dscf2731.jpg

dscf2732.jpg

dscf2733.jpg

dscf2734.jpg

dscf2735.jpg

dscf2736.jpg

dscf2737.jpg

dscf2738.jpg

dscf2739.jpg

dscf2740.jpg

dscf2741.jpg

dscf2742.jpg

dscf2747.jpg

You may release the metal bezel a little bit but without releasing it completely as i did, my lcd was completely blow so i opened it completely

At this point, you can use some special "contact" spray designed for electronics and spray it on the part where the contact is made between the wires and the lcd.

Let it dry completely.

If this fails then you can use an alternate method as shown by budi, you have to drill and if you have the idea to remove the needles, forget it, you will destroy everything.

trou1.jpg

trou2.jpg

trou3.jpg

trou4.jpg

griffe.jpg

cisale.jpg

Clean with contact spray the golden contacts, use only smooth cloth

cipropre.jpg

lcd.jpg

once cleaned, set back the wires to be in contact with the lcd, you will probably have to use a tape fo affix them on each other.

now the results

100_1905.JPG

100_1903.JPG

Link to post
Share on other sites

Zato sto nije moguce se izvaditi na drugi nacin na E39 tacho.

Probati izvlaciti igle ima sve zivo da rasturi od strana motore, nema druga solucija ili pa trebaju od VDO "tools".

Link to post
Share on other sites

Ma ne znam, par stvare ali tako samo nije dosta da mozem ono sta ocu pisati suvise siromacna gramaticki i siromacni reci.

Da ne uznimiravam ljudi sa glupave combinatie reci gde niko ne razume :)

A kad jos treba nesto u vezi sa technika nemogu ni zamisliti.

Link to post
Share on other sites
Zato sto nije moguce se izvaditi na drugi nacin na E39 tacho.

Probati izvlaciti igle ima sve zivo da rasturi od strana motore, nema druga solucija ili pa trebaju od VDO "tools".

Check engine je LED dioda koja javlja greske u elektronici motora. Ovom BMWu su to skinuli, to je svercovanje.

A sto se tice pixela, u USA postoji covjek koji radi u BMW NA treba samo da ga kontaktiras i on ce ti popravit dead pixels, za to BMW placa 75% troskova.

Link to post
Share on other sites

Samo ako je auto u usa, ne vredi za euro, to je jedan poklon ili commercialni "geste" za amerikanska clientela.

Lcd display da bi se skino mora imati specialni klucova da se oslobodiju igle, VDO ih ima i isto nudiju popravak ali kosta skoro cena jedan novi cluster.

Da su mogle igle se izvaditi bes da se rupe naprivile to bi svi radili ali nemoguce drugace.

Rupe su nevidlive jer su ispod stampana maska a pored to lcd functionise ponovo normalno. Za jedna starundija kao E39 ne vredi vise uloziti.

Link to post
Share on other sites

ma nije vazno da li je ili ni je stari model, pitanje u kakvo stanje se nalazi i kako je sacuvano.

moj stari e39 je mrtav bio godina dana posle sta sam ga kupio. imal sam za ono malo novac na raspolaganiu dva solucije.

Uzeti ponovo jedno staro drtalo koj bi opet pao u kvar za kratko vreme jer ljudi gaziu te auta :) ili staviti jedan novi motor :lol:

Odlucil sam se za novi motor, novi turbo i nova pumpa, to znaci da ima da vozim starudija jos 10 godina ali ni je vazno sta ljudi misliu, briga meni da sedim u naj posledni model, znam da cu putuvati bes problema :)

Link to post
Share on other sites
ma nije vazno da li je ili ni je stari model, pitanje u kakvo stanje se nalazi i kako je sacuvano.

moj stari e39 je mrtav bio godina dana posle sta sam ga kupio. imal sam za ono malo novac na raspolaganiu dva solucije.

Uzeti ponovo jedno staro drtalo koj bi opet pao u kvar za kratko vreme jer ljudi gaziu te auta :) ili staviti jedan novi motor :lol:

Odlucil sam se za novi motor, novi turbo i nova pumpa, to znaci da ima da vozim starudija jos 10 godina ali ni je vazno sta ljudi misliu, briga meni da sedim u naj posledni model, znam da cu putuvati bes problema :buba:

:) Tu si u pravu.

100le sta nije jasno?

Link to post
Share on other sites

Ja vozim e39 kojoj ne fali nista i jos mi nije proslo kroz glavu da vozim starundiju jer izgleda bolje od danasnjih luksuznjaka (A6), ima duplo vise opreme (A6, E), mnogo bolji u voznji (A6, E)......

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...
Samo ako je auto u usa, ne vredi za euro, to je jedan poklon ili commercialni "geste" za amerikanska clientela.

Lcd display da bi se skino mora imati specialni klucova da se oslobodiju igle, VDO ih ima i isto nudiju popravak ali kosta skoro cena jedan novi cluster.

Da su mogle igle se izvaditi bes da se rupe naprivile to bi svi radili ali nemoguce drugace.

Rupe su nevidlive jer su ispod stampana maska a pored to lcd functionise ponovo normalno. Za jedna starundija kao E39 ne vredi vise uloziti.

Kod Vas u "Svedskoj" hladno, a standard...

Link to post
Share on other sites