Recommended Posts

Pozdrav svima. Vratih se ja ponovo na BMW posle 5 mjeseci. U pitanju je E46 M. Nisam ni sam siguran šta mu je sve od M-a, ali više o tom čim ga uskoro lijepo islikam i predstavim. 

Ne vjerujem da ću stići do majstora prije ponedeljka pa mi treba mala pomoć. Čovjek mi kaže da je odradio komplet kočnice, vakuum pumpa i šta sve još tu ide. I navodno mu je majstor rekao da će kočnica biti tvrda prvih par stotina kilometara. Uglavnom kočnica je baš baš tvrda i onako malo neprijatno dugo traje zaustavljanje. Čak nekad imam osjećaj kada je stisnem, kao da se još više vrati gore. Da li to stvarno tako treba i koliko mi je sigurno voziti auto do ponedeljka dok ne odem do majstora? Da li bi uopšte smio lagano krenuti na put od nekih 300 KM i nadati se da će ta kočnica doći na svoje ili tu nešto nije u redu? 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, boban979 said:

Pozdrav svima. Vratih se ja ponovo na BMW posle 5 mjeseci. U pitanju je E46 M. Nisam ni sam siguran šta mu je sve od M-a, ali više o tom čim ga uskoro lijepo islikam i predstavim. 

Ne vjerujem da ću stići do majstora prije ponedeljka pa mi treba mala pomoć. Čovjek mi kaže da je odradio komplet kočnice, vakuum pumpa i šta sve još tu ide. I navodno mu je majstor rekao da će kočnica biti tvrda prvih par stotina kilometara. Uglavnom kočnica je baš baš tvrda i onako malo neprijatno dugo traje zaustavljanje. Čak nekad imam osjećaj kada je stisnem, kao da se još više vrati gore. Da li to stvarno tako treba i koliko mi je sigurno voziti auto do ponedeljka dok ne odem do majstora? Da li bi uopšte smio lagano krenuti na put od nekih 300 KM i nadati se da će ta kočnica doći na svoje ili tu nešto nije u redu? 

Ako mu je otisla vakuum pumpa, tj nepovratni ventil na njoj, bacila je ulje u servo bubanj i on mora da se menja.. skini vakuum crevo na servo bubnju i vidi jel ima ulja u njemu, i zavuci neki stapic u servo bubanj da vidis jel ima ulja, samo pazi da ti ne ostane :)

Link to post
Share on other sites

Eh drug, teško da ću ja to moći sam provjeriti. :) Prethodni vlasnik kaže da je sve sređeno oko kočnica (što ne mora 100% biti tačno), i da će to sve "leći" za par stotina kilometara...Majstor će to provjeriti u ponedeljak,ali mene čisto zanima da li je moguće da kočnica bude kako treba za 200-300 km ili to nema veze sa mozgom... :)

Link to post
Share on other sites

Ne znam sta drugo da ti kazem, videce ti majstor. Moze malo da bude tvrdja i to par kilometara, ima procedura kada se menjaju diskovi i plocice kako se koci na pocetku da "legnu" , ali ne toliko tvrdja kako ti kazes, tu onda nesto drugo nije u redu. Ako ne znas nista da cackas oko auta majstor i resen problem :)

Link to post
Share on other sites

Ostavio sam auto kod majstora, zamjeniće ga vjerovatno prekosutra i sa rukama će me koštati 75 eura. Sad da li je to puno, malo, jbg ne znam, ali to mu je što mu je. :)

Link to post
Share on other sites