E46 2004 Separator uljnih isparenja


Recommended Posts

To je skuplja opcija, ja imam ovaj donji i 2400din swag bude isto ga menjam svaki servis, majstor kaze mozes svakii drugi al opet mnogo su presla vozila a dosta cuva turbo pa ga uvek i menjam.

Link to post
Share on other sites

Same story :) Pa znam da moze ali nije 100 dukata a remontovao sam  turbo pa mi je zao da ga drljam jos uvek a i auto pitaj boga kolko je presao tako da ono, plus gradska voznja 90 posto vremena, vrucine, kvalitet naseg ulja, bolje svaki put :D  

Link to post
Share on other sites

Drugaru je pobegao 1.9tdi zbog takvog filtera, bio zapusen, nagurao pritisak u karter i otislo ulje kroz turbo u motor. Izgoreli klipovi, otislo sve u ******* zbog 1500 dinara.

Link to post
Share on other sites

Ja mijenjam ulje na 10k km i kontam samo da ne može da mu škodi ako ga zamijenim svaki put. Nije 100 dukata što kaže kolega i neću propasti da ga zamijenim svaki put, a njemu će vjerovatno da znači. Upravo iz razloga upitnog stanja i kvaliteta ulja i goriva kod nas i mijenjam sve filtere na svakom servisu. Nek' ide život.

Link to post
Share on other sites

Bas tako, ja volim tako da negujem pa kad treba put kao prosli vikend da predjem 900km za dva dana ne razmisljam nista. Ja sam cak batalio i Castrol ulja jer tri boce uzmem tri boje razlicite, prelazim na Motul ako ono pakovanje neko iskopira alal mu vera znaci.

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, NikNS said:

Bas tako, ja volim tako da negujem pa kad treba put kao prosli vikend da predjem 900km za dva dana ne razmisljam nista. Ja sam cak batalio i Castrol ulja jer tri boce uzmem tri boje razlicite, prelazim na Motul ako ono pakovanje neko iskopira alal mu vera znaci.

Meni BMW ulje od svercera sa KP ove godine mnooooogoo manje trosi nego BMW ulje prosli put iz radnje... Mozda iduci put uspem Shell sa njihove benzinske u Beogradu. To je sigurno original.

Link to post
Share on other sites

Meni ne trosi ni gram na 10k ali muka mi je od preplacivanja a dobijanja pakovanog neceg, tipa filteri Filtron isto ce raditi ko i Mann iz bosne, Kneght iz poljske i sl. Shell ulje svi hvale, Nisotec niko nema primedbu, vec pricana prica sto puta ja sam odlucio za Motul jer koristim njihove neke prozivode dugo i uvek su bili odlicni, a firma preko koje uzimam je jedini zvanicni uvoznik za Srbiju tako da ono, kao i sto sam rekao nacin otvaranja motul ulja ako neko iskopira ja mu skidam kapu 😀

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, marko84 said:

Misliš na onaj levak koji se izvuče kada otvoriš poklopac? Pa nije to raketna nauka, parče mene plastike, prave kinezi mnogo kompleksnije odlivke :D 

Znam znam ok su kinezi al Mico iz Surdulice mi je problem hahaha... Castol samo foliju ima gore. @Desmo lepo sto si ovo ostavio dosta korisna stvar i jako puno preporuka cujem za ravenol niko lose iskustvo nije imao

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sad sam promenio ponovo separator i stavio filcani. Vortex je apsolutni užas, zaliva nenormalnim količinama ulja turbinu i sve ide u usis! Ne razdvaja uljna isparenja od ulja kako treba, samo propušta dalje. 

Link to post
Share on other sites