Recommended Posts

Red je da predstavim i ja svoju igracku...


328i xDrive, M Sport (+ M Sport kocnice i M Performance izduv), automatik (ZF8), proizveden novembra 2012. godine - MY2013 (vecina decijih bolesti novog modela je sredjena, a takodje je i navigacija NBT umesto stare CIC), trenutno nesto iznad 40k km na "satu", kupljen u Delti (a ja od prvog i jedinog vlasnika). Zimski set guma je na identicnim M Sport felnama - 18" style 400M.

Sto se tice opreme, ima manje-vise sve sto sam i sam stavio konfigurisuci nov auto, osim adaptivnog vesanja i Harman Kardon ozvucenja. Jbg. 
Ima i malo "viska" koji nisam planirao, ali nece se baciti - recimo siber i grejanje sedista.
M Performance izduv je odlicna stvar, s obzirom da je jedina zamerka na motor kada se uporedi sa starim "sestakom" zvuk.

Osim razmisljanja o upgrade-u ozvucenja nemam u planu nikakve modifikacije. Eventualno 19" felne ako mi ikada dosade ove 18", mada su mi medju lepsim 18-icama.
Da je beli isao bih na M Performance detalje eksterijera. Ovako na plavom ne dolaze do izrazaja.

Generalno sam vrlo zadovoljan autom - ponasanjem i performansama motora i menjaca u Sport modu, lezanjem na putu, sedistima, polozajem za volanom, kvalitetom veceg dela enterijera, multimedijom, navigacijom.
Kad vec pominjem puteve - kod nas bas fale putevi na kojima bi moglo da se uziva u voznji.


Naravno, ima i mana koje nisu bas previse bitne, ali moglo je i bez njih:
- Mogao bi malo manje da oseca neravnine na nasim "ultra kvalitetnim" putevima (tu i run-flat gume imaju ne mali doprinos)
- U Comfort modu je previse spor odziv na pritisak pedale gasa. Razumem da je cilj ekonomicnost, ali meni bukvalno fali nesto izmedju Comfort i Sport moda.
- Glupi start-stop mora svaki put da se iskljucuje, a Delta nece da ukodira da se pamti poslednje stanje.
- Pedale kocnice i gasa su previse u offset-u - bar 10 cm bi trebalo da budu pozicionirane udesno
- M Sport kocnice, tacnije plocice bas mnogo prasnjave felne (ovde malo zakeram :) ).
- Premalo ostava za sitnice.
- Pojedini plasticni delovi enterijera bi mogli da budu bolje uklopljeni i fiksirani - mogao je da bude odradjen neki damping sundjerima ili gumom. Nema "cvrcaka" na normalnim (za Srbiju) putevima, po nesto se cuje po "oranicama", ali na pipanje prstima neki delovi "zvacu" dobrano. Identicno se ponasaju i M3 i M4 koji kostaju 100k evra - na http://www.bimmerpost.com ima vise desetina topic-a sa detaljnim uputstvima gde treba staviti parcence gume ili sundjera. Neozbiljno za ni malo jeftin auto.
- Automatski brisaci sa senzorom su manje-vise djubre - malo bolje rade nego na Civic-u, ali cim se cesto menja intenzitet padavina i velicina kapi pogube se
- Originalne gumene (zimske) patosnice (i to "Made in Germany") koje su placene 120 evra sam morao da "krpim", tacnije lepim podloske za "cicak" zato sto je fabricki lepak djubre i popustio je. Kupio bih nove, ali ko mi garantuje da se nece isto desiti?
- Multimedija je odlicna, ali ima glupo totalno iracionalno ogranicenje na broj fajlova u folderu i na playlist-i - max 500. Playlist-e mogu da imaju fajlove iz foldera koji imaju i vise od tih 500 fajlova, a koji nisu u prvih 500 (iliti "operativni sistem" vidi cele foldere normalno). Takodje, postoji mod u kom ucestvuju svi fajlovi iz svih foldera i tada nema tog ogranicenja, ali opet uz novo ogranicenje da su ukljuceni samo oni fajlovi koji imaju ID3 tag (inace ni za jedan drugi mod to nije potrebno). Neki programer se zaigrao... :)

 

IMG_4723.jpg

IMG_4734.jpg

IMG_2619.jpg

IMG_2620.jpg

IMG_2621.jpg

IMG_2622.jpg

IMG_2623.jpg

863adfe4e39c857a890d1ee9bb7fda32.jpg

095eee4cbe7f1852fdf5d13732f9cdc7.jpg

1bd27dceb15b6ef6f36f6679bafa4146.jpg

9a3f7cfe2788e4090ecc37661c49a576.jpg

c92fa938219ae61c23b3aa4dfe419c31.jpg

24272e6eca359ca3d52c33bc02e95eef.jpg

dd9ccd3bcbcf075b6c9b6d7c5db6e36b.jpg

0009ad154ac85cd3bcd5227eb3a5c4bf.jpg

78ef896669e72fcf777fdf98822510e2.jpg

5bfb6ac5e528884d1f481a15e78b4722.jpg

cce298e4e5edaf6ea7114cc62b289c67.jpg

8e98aeff2ded64ea0cf342694838d098.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prelijep auto i moja zelja kad.mjenjao svoj auto. Zanima me iz prve ruke kakav je sa potrosnjom jer po tvornickim podacima pise da je dosta stedljiv za motor koji ima.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Nemoj bas previse da verujes tim fabrickim ciframa.

U gradu mi je potrosnja nekih 13-14l u proseku (s tim da nisam previse nezan na papucici gasa), 8-9l na ~140 km/h na autoputu i oko 6-7l na magistrali na ~90 km/h. Zavisno od vetra i nagiba menjaju se i cifre po malo.

U gradu uz malo jurcanja bez problema moze da ide i preko 15l.
Isto tako totalno penzionerska voznja moze da spusti i ispod 11l, ali to je mucenje. Probao sam cisto zezancije radi jednom (nekih ~50 km) i nikad vise :)

Globalni prosek u poslednjih ~5k km mi je oko 11l (~3/4 voznje je u gradu).

BTW, RWD bi trebalo da trosi za nekih ~0.5l manje od xDrive-a.

 

p.s. Kad kazem "u gradu" da dodam da to kod mene podrazumeva dosta kratkih voznji od po 3-4km od kuce do posla i nazad.

Link to post
Share on other sites

Sta napisati,a da drugi vec nisu??? 

Stvarno perverzija...  A tebi svaka cast na detaljima o utiscima. Ni u Top gear-u  ne bi ga ovako predstavili.

Link to post
Share on other sites

Hvala, druze smileys-beer-129300.gif

Sada sam ga vec prilicno dobro upoznao i mogu koliko-toliko da budem objektivan, mada sam i dalje zaljubljen u njega - a ljubav je slepa :)

 

@Gruja1595

Ove fotke su slikali drugari sa Garaza foruma revoltirani mojim fotografskim "umecem" :D

 

@Lemi M5

M Sport eksterijer malo "pojede" 18-ice. Sledece godine mi sleduje menjanje letnjeg seta guma, pa mozda razmislim i o vecim felnama iako su nam putevi kaNtastrofa :(

Ima lepih OEM felni, ali bilo bi zanimljivo nesto sto se dovoljno razlikuje od ovih 400M, tako da mozda i ovako nesto dodje u obzir:

attachment.php?attachmentid=958274&stc=1

 

@dredger

Volan dobro izgleda i super lezi u ruci - volim kad je volan malo deblji. Malo su uprskali sa delovima koji su plasticni i pod prstima malo "krckaju" (deo oko "M" bedza, recimo). To jos vise dobija na snazi ako se uzme u obzir da se isti volan koristi i u svim skupljim modelima sa M Sport paketom - 5, 6, X5, X6... Nije nista dramaticno, ali moglo je i bez toga.

Kad si vec pomenuo volan - iako imam i VSS sam osecaj za volanom je malo slabiji nego u E90. Nije strasno i i dalje je dovoljno ispred recimo Audi-ja :)

 

 

Sto se tice boje, stvarno je zanimljiva i drugacija od vecine auta na putevima, ali se vrlo brzo prlja, tako da mu ne gine cesto pranje iako je vecinu vremena u garazi - i tu se naprasnjavi za par dana, pogotovo u garazi u firmi. Vec sam pre 5-6 godina imao plav auto (Astra G 1.8 Sport), ali me je srebrni Civic razmazio :)

Sledeci auto ce mi verovatno biti beo.

 

 

 

Link to post
Share on other sites