Recommended Posts

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 
 
 
 
1 hour ago, Sigtran said:

Čak i sa solidnom platom od recimo 1.5k evra, treba živeti (krediti?), jesti, oblačiti se, dizati decu, ići na odmor, pomalo i štedeti jer nikad se ne zna itd... Dakle čak i sa tom platom jako nategnutno tj. praktično nedostižno.

Kako ko koncipira zaradu vs potrosnju. Za tu platu i e46ica moze da se oseti ... 

Link to post
Share on other sites

👏

2 hours ago, Boban_m said:

Ja sam stara skola. Po meni kredit se uzima samo za krov nad glavom i biznis. Zadovoljstva i ceifovi iskljucivo za kes, pa koliko mozes da priustis.

 

Edited by Dekster
Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Nemanja-e36 said:

O kakvim platama od 1500e vi pricate? :)  Jel pricate za srb ili? ne kontam :P

Znam da ti deluje cudno ali da u Srbiji i da to nije nikakav woow…. To uglavnom izgleda ovako.

Krenes sa 300 eur, krpis kraj sa krajem realno sve na minimum i kazes da mi je 500 ziveo bih ok.

Dodjes do tih 500 i dalje krpis isti kraj, zasto? Pa otisao si na more neko jeftinija varijanta apartman i slicno, kupio si cesce neku stvar, sipao malo vise goriva…Da mi je 800 ziveo bih ok.

Dodjes do 800, auuu koji krs od auta ja vozim daj da uzmem mladji (sa 20, na 14 godina starosti) kredit, daj da kupim Tom Tailor dzemper umesto Zare, daj da ne idem u Sutomore…Da mi je 1200 ziveo bih normalno i cak ustedeo….

1200….jbt ja vozim kantu od 15 god, kupio onaj od 8 god (kredit), jbt mnogo radim trebaju mi produzeni vikendi daj da skocim do Zlatibora, Kopa, Vrdnika, Jadrana, Madjarske…Onaj Tom Tailor nije los, ali Tommy je mnogo bolji, kako je dobra klopa u onom restoranu….da mi je 1500

1500…. Dokle vise da letujem po apartmanima, daj neki hotel neki resort da odmorim ko covek…Kupio sam klincu Superdry trenerku umesto no name, mora da se uklopi sa drugima, a prosao sam extra na snizenju sa 20 na 13 hiljada…Sad je trenutak da uskocim u kredit za stan, a treba mi i kredit za ucesce naravno jer stek nemam…Imacu stek kad bude 2000….

2000……..i tako u nedogled ja verujem do 3-4k ako ne i vise kod nekih 😊 Potrosacko drustvo tzv

Edited by Djoksa530i
Link to post
Share on other sites
Znam da ti deluje cudno ali da u Srbiji i da to nije nikakav woow…. To uglavnom izgleda ovako.
Krenes sa 300 eur, krpis kraj sa krajem realno sve na minimum i kazes da mi je 500 ziveo bih ok.
Dodjes do tih 500 i dalje krpis isti kraj, zasto? Pa otisao si na more neko jeftinija varijanta apartman i slicno, kupio si cesce neku stvar, sipao malo vise goriva…Da mi je 800 ziveo bih ok.
Dodjes do 800, auuu koji krs od auta ja vozim daj da uzmem mladji (sa 20, na 14 godina starosti) kredit, daj da kupim Tom Tailor dzemper umesto Zare, daj da ne idem u Sutomore…Da mi je 1200 ziveo bih normalno i cak ustedeo….
1200….jbt ja vozim kantu od 15 god, kupio onaj od 8 god (kredit), jbt mnogo radim trebaju mi produzeni vikendi daj da skocim do Zlatibora, Kopa, Vrdnika, Jadrana, Madjarske…Onaj Tom Tailor nije los, ali Tommy je mnogo bolji, kako je dobra klopa u onom restoranu….da mi je 1500
1500…. Dokle vise da letujem po apartmanima, daj neki hotel neki resort da odmorim ko covek…Kupio sam klincu Superdry trenerku umesto no name, mora da se uklopi sa drugima, a prosao sam extra na snizenju sa 20 na 13 hiljada…Sad je trenutak da uskocim u kredit za stan, a treba mi i kredit za ucesce naravno jer stek nemam…Imacu stek kad bude 2000….
2000……..i tako u nedogled ja verujem do 3-4k ako ne i vise kod nekih [emoji4] Potrosacko drustvo tzv
Svaka cast.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Djoksa530i said:

Znam da ti deluje cudno ali da u Srbiji i da to nije nikakav woow…. To uglavnom izgleda ovako.

Krenes sa 300 eur, krpis kraj sa krajem realno sve na minimum i kazes da mi je 500 ziveo bih ok.

Dodjes do tih 500 i dalje krpis isti kraj, zasto? Pa otisao si na more neko jeftinija varijanta apartman i slicno, kupio si cesce neku stvar, sipao malo vise goriva…Da mi je 800 ziveo bih ok.

Dodjes do 800, auuu koji krs od auta ja vozim daj da uzmem mladji (sa 20, na 14 godina starosti) kredit, daj da kupim Tom Tailor dzemper umesto Zare, daj da ne idem u Sutomore…Da mi je 1200 ziveo bih normalno i cak ustedeo….

1200….jbt ja vozim kantu od 15 god, kupio onaj od 8 god (kredit), jbt mnogo radim trebaju mi produzeni vikendi daj da skocim do Zlatibora, Kopa, Vrdnika, Jadrana, Madjarske…Onaj Tom Tailor nije los, ali Tommy je mnogo bolji, kako je dobra klopa u onom restoranu….da mi je 1500

1500…. Dokle vise da letujem po apartmanima, daj neki hotel neki resort da odmorim ko covek…Kupio sam klincu Superdry trenerku umesto no name, mora da se uklopi sa drugima, a prosao sam extra na snizenju sa 20 na 13 hiljada…Sad je trenutak da uskocim u kredit za stan, a treba mi i kredit za ucesce naravno jer stek nemam…Imacu stek kad bude 2000….

2000……..i tako u nedogled ja verujem do 3-4k ako ne i vise kod nekih 😊 Potrosacko drustvo tzv

Ti to iz licnog iskustva? ;)

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Djoksa530i said:

Znam da ti deluje cudno ali da u Srbiji i da to nije nikakav woow…. To uglavnom izgleda ovako.

Krenes sa 300 eur, krpis kraj sa krajem realno sve na minimum i kazes da mi je 500 ziveo bih ok.

Dodjes do tih 500 i dalje krpis isti kraj, zasto? Pa otisao si na more neko jeftinija varijanta apartman i slicno, kupio si cesce neku stvar, sipao malo vise goriva…Da mi je 800 ziveo bih ok.

Dodjes do 800, auuu koji krs od auta ja vozim daj da uzmem mladji (sa 20, na 14 godina starosti) kredit, daj da kupim Tom Tailor dzemper umesto Zare, daj da ne idem u Sutomore…Da mi je 1200 ziveo bih normalno i cak ustedeo….

1200….jbt ja vozim kantu od 15 god, kupio onaj od 8 god (kredit), jbt mnogo radim trebaju mi produzeni vikendi daj da skocim do Zlatibora, Kopa, Vrdnika, Jadrana, Madjarske…Onaj Tom Tailor nije los, ali Tommy je mnogo bolji, kako je dobra klopa u onom restoranu….da mi je 1500

1500…. Dokle vise da letujem po apartmanima, daj neki hotel neki resort da odmorim ko covek…Kupio sam klincu Superdry trenerku umesto no name, mora da se uklopi sa drugima, a prosao sam extra na snizenju sa 20 na 13 hiljada…Sad je trenutak da uskocim u kredit za stan, a treba mi i kredit za ucesce naravno jer stek nemam…Imacu stek kad bude 2000….

2000……..i tako u nedogled ja verujem do 3-4k ako ne i vise kod nekih 😊 Potrosacko drustvo tzv

Istina ziva

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Nemanja-e36 said:

O kakvim platama od 1500e vi pricate? :)  Jel pricate za srb ili? ne kontam :P

Druze, ima ovde ljudi sa takvim platama puno, a ima i sve vise onih sa preko 3 soma, samo je pitanje čime se u zivotu baviš i koje si skole ucio... 

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, 600 said:

Druze, ima ovde ljudi sa takvim platama puno, a ima i sve vise onih sa preko 3 soma, samo je pitanje čime se u zivotu baviš i koje si skole ucio... 

Mnogo je bitno koje si škole učio...

Link to post
Share on other sites

Pa brate i jeste, jer uglavnom oni koji kukaju da je loše su zavrsili srednju skolu, a hteli bi inžinjersku platu, jbg to je teška priča, sem ako nisi stranački kadar, ali o tome ne pričam, nego o normalnim ljudima! 

Link to post
Share on other sites

Ja uglavnom znam visokoskolovane koji su pobegli ili se spremaju da beze (i sam sam takav🙂), a takodje i gomilu bez visokog obrazovanja koji u ovom mulju fenomenalno plivaju.

Ne znam gde ti zivis i koliko godina imas. Mozda si na osnovu licnog okruzenja stekao takav utisak. U mom okruzenju je stanje takvo, kako sam gore i opisao.🙂
 

Elem, zagazismo duboko u offtopic, pa s necu vise oglasavati na temu standarda i sl.🙂

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites

U sasvim normalnom okruzenju, sportskom, imam 38 god. Prosao sam ceo svet zbog posla i ne bih nigde ziveo sem ovde, kao ni moje okruzenje, a ljudi su sportisti, znači imaju mogućnosti da idu ali ne žele! Taj odlazak preko mi je uvek nekako bljutav, pravo da ti kažem, ali to je vaša stvar, kad odete i vidite kako se zivi kao došljak, biće vam jasno, bio, video, radio za veliku lovu i vratio se jer mi to ne treba u zivotu, hoću d aga zivim brate. Pritom nisam stranački, samo sam trener u klubu i reprezentaciji gde čak nisam ni plaćen, ali plivam lepo, radim ali i uzivam kad god mogu

Link to post
Share on other sites

Dobro druze, ocigledno sve i svoje u svako ima svoje, iskljucujem se iz diskuje sve dok je off-u.🙂

Za mene licno ovaj forum nije mesto za ovakve teme, ali uz hladno toceno pivo mozemo da razgovaramo, uvek sam raspolozen. 👍

Link to post
Share on other sites

I ja mislim, a vozio sam i bmw e 39 teško da može da se prevaziđe, sem Honde naravano, pre sve u pouzdanosti, tu ga samuraj šije debelo, i ako sam ja imao praktično nov Bmw. Ali e39 je poseban auto! 

Link to post
Share on other sites
On 12/24/2019 at 6:39 PM, Sale-Sombor said:

Juce sam kupovao drugi auto na placu, ali sam se malo posvetio i njemu i mogu reci da sam odusevljen sa autom, mnogo je lep i unutra i napolju... 

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15449892/bmw-320-d-m-paket-xdrive

Jesi kupio nesto kod njega? Mnogo ozbiljna vozila na placu. Gasiro je jedno vreme onaj zuti Lamborgini po Apatinu, bolestan zvuk..

 

Link to post
Share on other sites