Susret sa BMW-om


Recommended Posts

Pozdrav clanovima ovog foruma, imam par pitanja oko BMW-a konkretno oko E34, pazario sam pre par dana E34 "518", medjutim odma su se pojavili problemi, bicu iskren automobil je placen nesto ispod 800e, tako da sam ocekivao da ce biti dosta ulaganja i da ce trebati vremena da se to sve uradi kako treba, ali na moju gresku nisam obratio paznju na neke stvari, i to me je dosta kostalo, i nadam se da mogu to nekako da ispravim.

Koliko sam ja shvatio, imam par stvari da sredim da bih mogao da vozim solidno automobil, jer on nije u voznom stanju, a pitam se da li ce moci da bude.

Sto se same estetike tice, veoma sam zadovoljan, auto nije truo, sve je u korektnom stanju, dakle ne trazim nesto preterano, medjutim motor je druga prica, u velikoj sam dilemi oko celog projekta, izgleda da je motor prepakivan (auto je registrovan jos 5 meseci), koliko sam shvatio ubacen je motor od e30 M40B16, po papirima je motor M40B18, jer na samom motoru pise 1.6 L E.

Otisao je kardan, pusta ulje na karteru, i trebao bih da odradim veliki servis, sto mi ne predstavlja toliki problem, medjutim nemam ljude koji bi to mogli da mi odrade, odmah sam prelistao forum, i nasao par ljudi koji drze otpade, i koji se bave BMW-om, tako da bih pokusao tamo da odradim posao, i sredim stvari.

E sada mene zanima, ako je u autu motor M40B16, da li ja mogu legalno da nastavim sa registracijom? I da li mogu da me ocekuju neki problemi oko zakona, ne bih voleo da dodjem u takvu situaciju.

Koliko je moguce voziti BMW e34 sa 1.6 motorom, meni ne treba neka zustra voznja, niti putujem na duge relacije, cisto neka uobicajna gradska voznja, auto je bio fukncionalan nekih dva dana, onda su poceli da se javljaju ti problemi, planiram da ulozim u ovaj automobil, i da ga dovedem u neko korektno stanje za pocetak, ako je to moguce, a da budem iskren ne razumem se bas u mehaniku i ostale stvari, i ovim putem bih apelovao na sve ljude koji kupuju polovan automobil, da obrate paznju na sve faktore, i da sa sobom povedu nekog iskusnijeg, da ne dodju do situacije u kojoj se ja nalazim trenutno.

Auto sam vozio tih dva dana, i bio sam potpuno zadovoljan, medjutim problemi su nastali i sada auto stoji u mestu, potrebna mi je vasa pomoc, i sta bih mogao konkretno da uradim da vratim automobil u vozno stanje, da li treba menjati ceo motor, to jest ubaciti motor od e34, ili mogu da servisiram postojeci motor?

Ulozio bih za pocetak nekih 350e.

Izvinjavam se sto pisem mozda nerazumljivo, ali od kupovine ovog automobila mnoge su se stvari pomutile kod mene, i ne znam ni ja vise kako se osecam.


 

Link to post
Share on other sites

1.8 je nista za E34 a kamoli 1.6. Vecina ljudi kod nas uradi tako kao ti, nece da uzmu u startu skuplje a dobro, nego misle da ce proci jeftinije pa posle problemi i cupanje kose sa glave.Sta da ti kazem nadji pametnog majstora i vidi sta i kako dalje, mada ja to ne bih ni porvaljao nista iskreno, izvuci koliko novca mozes u delovima ostalo baci na kilo i onda kupi pristojnu E34(ima ih).Nista skuplje nema od jeftinog BMW-a

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, pogledacu sutra sa obliznjim majstorom sta i kako, ako ima jos neko neki predlog, voleo bih da mi iznese, ili ako neko hoce da me kontaktira preko PP, mozda je tako bolje, mnogo bi mi znacilo, jos jednom apelujem svim kupcima da obrate paznju prilikom kupovine vozila, jer ovo kroz sta ja prolazim nije uopste dobro.

Moj plan je bio da postepeno ulazem u automobil, jer trenutno nisam bas u najboljoj finansijskoj mogucnosti.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

drugar moj je imao 518 isao je sasvim ok. naravno nije sestak ali je bio sasvim ok ya svaki da i malo je trosio.

 

Takodje Fabri je vozio 718i onomad i slepao aute sa njim bez nekih vecih problema. Tako da je to to.

 

Vozices se sasvim normalno i po pravilima. po meni ok resenje. Isto ti dodje sa

 

Tezina 518i 1330 kg.Edit data of this car

Tezina e36 318i 1205kg

 

Znaci to ti je kao da se vozite dvojica umesto sam.

Link to post
Share on other sites