E39 528i motor


Recommended Posts

Pozdrav svima, imao sam jednu nezgoodu na putu u grcku, tacnije u povratku. Auto  je poceo da se pregreva,  ne preterano ali do prve crte. S obzirom da sam bio na ostrvu bilo je malo majstora i ti sto su bili su dosta daleko od mene, tako da sam morao malo po malo da vozim dok ne krene da se greje. I napokon sam posle 3 sata presao oko 100km i stigao do majstora gde smo sacekali da se auto ohladi pa da se viid sta je. Ja sam prelagao da se baci pogled na tersmostat i da bi trebao da se zameni ili da se skloni prekidac kako bi bio konstantan protok vode. On je rekao da ne treba da se dira termostat, samo mi je dolio vode i izvukao vazduh iz sistema i rekao da mozes da ides(naravno uz simbolicnih 30e). Vratio sam se do svog mesta i nije se pregrejao do sutra ujutru gde sam mislio da cu zapaliti auto i tog majstora jer sam trebao da podjem na put za Srbiju. Nekako sam uspeo da se ukrcam na trajekt i da se dogegam do nekog parkinga gde sam zvao amss koji su me odslepali do sledeceg servisa koji su mi rekli da je otisao dihtung glave i da gubi vodu i da moze doci do hidroudara. Ostavio sam auto kod njih da prenoci i sutra kada sam pokusao da ga upalim auto nije reagovao i ispostavilo se da je pukla glava i blok motora, kako ? Da li je tu sve moja greska ili  greska prvog majstora, ne znam. Samo znam da sam morao da se slepam sve do srbije i da bacim dosta para zbog nesposobnosti tog majstora koji je rekao da nije nista samo da ima vazduha u sistemu. Najsmesnije je to sto je na pregledu auta receno da je najverovatnije sve bilo zbog termostata i da je pojelo dihtung od toplote i na kraju crko motor.

Nisam imao  nameru da pricam tuznu pricu :$ nego da vidim sa nekim strucnijim ljudima od mene, sta da radim dalje? U auto je ulozeno bas dosta para, uradio sam mu bukvalno sve(preko 2000e) i registrovao pre mesec dana(900e). Imam dve opcije, 1. da ga bacim u delove(otpad) ili 2. da mu stavim novi motor ? Iskreno mi  je zao da ga bacim na otpad kada je u autu toliko para. Ako ima neko  nekakav savet ili  ideju neka slobodno napise ^_^

Link to post
Share on other sites

Drugi motor i guraj dalje.Sto se slepanja tice clanarina (godisnja) u amss je 2000dinara,sto je 15-16eura.U sklopu tog clanstva imas i slepanje do mesta prebivalista,(ili tako bese u slucaju saobracajne nesrece)

Link to post
Share on other sites
On August 17, 2016 at 6:52 PM, tatalko said:

Drugi motor i guraj dalje.Sto se slepanja tice clanarina (godisnja) u amss je 2000dinara,sto je 15-16eura.U sklopu tog clanstva imas i slepanje do mesta prebivalista,(ili tako bese u slucaju saobracajne nesrece)

Slepanje do mesta prebivalista je samo u slučaju nesrece, za kvar te alepaju do prvog servisa koji moze otkloniti kvar, ja mislim da tako funkcioniše. Nebitno sad.

Vec mesec dana tražim motor kao moj, i ne mogu da nadjem nista. Ono na sta sam naleteo su dosta loši i stoje minimum godinu do dve dana. Tako da cak i razmisljam da stavim manji motor  ? A čim nije isti motor, to znaci da mora skoro sve novo da se ubacuje. Ako ima neko da prodaje 2.8 motor sa jednim vanusom neka mi se javi ovde ili u pm.

Link to post
Share on other sites

Nemozes da krivis nijednog majstora jer niko ne moze da udje u motoor i da vidi sta se desilo,prvi majstor je isao logikom da je auto izgubio tecnost videvsi da je nema ,dolio ozracio i sad je na tebi da pratis kako se ponasa.

Kad si bio kod tog majstora jel neko izvukao sipku od ulja da vidi jel ima vode u ulju ili obrnuto u cantri za vodu?I u kakvom je sada stanju ulje ili voda?

M52 je poznat po tome da ako se pregreje hoce da sjebe blok,znaci cim temperatura prelazi polovinu skale znaci da nesto nije u redu i nema vise voznje,ti si ga izmaltretirao i napravio havariju,da si stao odmah vrv bi prosao samo sa dihtungom glave.

 

Link to post
Share on other sites
On August 19, 2016 at 8:29 AM, wice said:

pa ako je motor bio dobar sta ima veze sto je stajao.imao je skoro jedan 728u delovima mislim da je isti motor.poslacu ti br

Pozvao sam ga, otisao motor. Neverovatno da ne moze da se nadje ?

Link to post
Share on other sites